Surfikoolitaja Kristjan Kiisk: annan personaalse garantii, et meie juures saab igaüks algkursuse jooksul surfilaual liikuma | Sportland Magazine

Jaga „Surfikoolitaja Kristjan Kiisk: annan personaalse garantii, et meie juures saab igaüks algkursuse jooksul surfilaual liikuma“

Surfikoolitaja Kristjan Kiisk: annan personaalse garantii, et meie juures saab igaüks algkursuse jooksul surfilaual liikuma

See ei ole õige suvi, kui ei saa minna mere äärde. Aga kui juba mere äärde minna, siis võiks midagi uut ja ägedat õppida. Näiteks surfamist. Millised võimalused on surfi õppimiseks Laulasmaal asuvas Surfikoolis, sellest räägib koolitaja Kristjan Kiisk.

Milliseid laagreid ja koolitusi suve jooksul Surfikoolis korraldate?

Meie Surfikool on põhiliselt keskendunud purjelauasurfile ja aerusurfile. Neid kahte komplekteerides viime läbi lastelaagreid, trenne, sünnipäevi, firmaüritusi jne. Tänu oma vägevale meeskonnale suudame alati huvilistele ägedad lahendused välja mõelda.

Lastelaagreid korraldame sel aastal juba kolmandat hooaega ning neid toimub tänavu kokku kuus. Esimene algab juuni keskpaigas ja viimane augusti lõpus.

Mis vanuses lapsed võivad laagrisse tulla?

Laste surfilaagrid on mõeldud 8-15aastastele surfihuvilistele. Loomulikult saavad ka nooremad meie juures õppida, aga väiksemate lastega tuleb tegeleda personaalsemalt ning seepärast soovitame nende puhul instruktoriga eraldi koolitused kokku leppida.

Laulasmaa Surfikool

Kas enne laagrisse tulekut peaks lapsel olema mingid kindlad oskused?

Absoluutselt mitte, piisab täiesti sellest, et on tahtmine surfamist õppida, vees olemist nautida ja looduses olla. Laulasmaa rand on lastelaagrite läbi viimiseks väga turvaline keskkond, tänu suurele laguunile ei satu keegi kordagi üle pea vette.

Kaua üks lastelaager kestab ja millega laagripäevad sisustate?

Laagrid kestavad esmaspäevast neljapäevani, alustame hommikuti 9.00 ja päeva loeme lõppenuks kell 17.00. Suurema osa päevast proovime olla vee peal, kus lapsed saavad põhjaliku purjelaua koolituse, seiklevad aerusurfi laudadega Lahepere lahekallast mööda ning mängivad lõbusaid mänge. Samuti saavad kõik osalejad põhjalikud baasteadmised mereohutusest. Lisaks saavad lapsed kaldal mängida erinevaid meeskondlikke pallimänge, discgolfi ja mitmesuguseid osavusmänge. Lõunal saavad noored surfarid korraliku, sooja ja koduse lõunasöögi ning enne õhtust kojuminekut veel mõnusa õhtuoote.

Laulasmaa Surfikool

Kui surf hakkab lapsele laagris väga meeldima ning ta tahab sellega edasi tegeleda, siis mis võimalused selleks on?

Sellisel juhul on kaks võimalust, kui on veel kohti, saab liituda meie lastetrenniga või soetada näiteks 10 korra surfirendi kaardi ja käia just nii, nagu endale sobib. Meil on alati kaldal instruktorid, kellelt vajadusel nõu ja näpunäiteid küsida.

Milliseid surfikoolitusi pakute täiskasvanutele?

Täiskasvanutele on mõeldud erinevad koolitusprogrammid, täpse plaani saab paika panna sõltuvalt sellest, kui paindlikku graafikut inimese suvine elu nõuab.

Sellest hooajast pakume koostöös Laulasmaa Spaa hotelliga ka väga ägedaid surfipuhkuse pakette. Igaüks võib tulla Laulasmaale ning nautida imeilusas looduses kõiki surfiklubi ja spaa võimalusi.

Tegelikult toimub meie juures toimub alati midagi. Iganädalaselt viime läbi vähemalt kaks kuni kolm purjelaua algkursust ja lisaks erinevaid edasijõudnute workshop‘e. Kõige populaarsemaks on osutunud Surfikooli XL pakett, mis sisaldab põhjalikku algkursust ja kümmet sõidukorda. Hinnas on kogu vajaminev varustus ning sõitmas saab käia just nii nagu endale sobib.

Laulasmaa Surfikool

Milliseid oskusi täiskasvanud koolitustel omandavad?

Lisaks põhjalikule purjelauasõidu õppeprogrammile anname teadmised meresõidu ohutusest ja varustuse komplekteerimisest. Meie eesmärgiks on anda õpilastele põhjalik teadmiste pagas, et oleks võimalik iseseisvalt surfari elu edasi elada.

Kas ühepäevasel koolitusel on võimalik surfi algtõed sedasi selgeks saada, et edasi võiks juba ise pusida?

Ma võin anda personaalse garantii, et meie juures saab igaüks algkursuse jooksul edasi/tagasi liikuma. Loomulikult saab sealt juba ise edasi pusida, aga minu soovitus on vähemalt 5-10 korda juhendatult sõitmas käia. Nii tuleb areng kordades kiiremini ning klubi juurest leiab kindlasti kohe ka palju surfisõpru.

Mis varustust laagrites ja koolitustel kasutate?

Kuna oleme ise väga suured surfifännid, siis oleme klubis oma varustuse komplekteerinud ainult parimast. Koolituslauad ja purjed on meil otse maailma windsurf’i südamest, Maui saarelt, kus asub Goya Windsurfingu peakorter.

Meie rendikalipsode park koosneb kuuekümnest O’Neilli supervingest kalipsost. Pole midagi ägedamat, kui kanda edasi Jack O’Neilli pärandit. O’Neill on tänapäevase surfikalipso looja ning toodab tänase päevani kõige innovatiivsemaid, mugavamaid ja vastupidavamaid kalipsosid.

Laulasmaa Surfikool

Kas hiljutine eriolukord seab laagrite ja koolituste toimumisele mingid nõuded või tingimused, mida varasemalt ei ole olnud, aga mida nüüd jälgite?

Jälgime kogu aeg riiklikke soovitusi ja teeme omalt poolt kõik, et olukorra paranemisele kaasa aidata. Õnneks on surfamine üks turvalisemaid tegevusi ning merel olles ei saa sind kätte ükski kuri viirus.

Lõpetuseks, miks on surfilaagris ja -koolitusel osalemine hea mõte?

Igasugune sport on alati hea mõte. Pealegi on Eesti surfamiseks loodud, pikk rannajoon peidab endas lõputult superägedaid surfikohti. Kui rannas olemine ja meri meeldib, siis soovitan küll surfamist proovida. Olen ise nüüdseks juba 26 aastat surfanud, aga lähen ikka samamoodi õhinasse, kui tuul tõuseb.

Kui tekkis tahtmine surfama minna, siis Surfikooliga saab ühendust:
 
veebilehel: Surfikool.ee
e-kirjaga: [email protected] 
telefonil: 56 68 4441

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Kristjan Kiisk

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Ksenia Gureeva ja Karel Kaljuste: põhimõtteliselt ei ole outfit’i, millega ei saa ketse kanda

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus