TalTechi nurgaründaja Valentin Kordas: igas mängus peab 100% kohal olema | Sportland Magazine

Jaga „TalTechi nurgaründaja Valentin Kordas: igas mängus peab 100% kohal olema“

TalTechi nurgaründaja Valentin Kordas: igas mängus peab 100% kohal olema

Credit24 võrkpalli meistriliigas osaleb üheksa võistkonda: viis Eestist ja neli Lätist. Igas kuus premeerib Sportland liiga parimat mängijat 150-eurose kinkekaardiga. Oktoobrikuu parimaks valiti TalTechi noor mängumees Valentin Kordas (20).
 
Millal ja kuidas sattusid võrkpalli juurde?

Mu isa mängis Sillamäel rahvaliigas võrkpalli, käisin vahel vaatamas, kuidas nad mängivad ning mulle meeldis. Kui olin 7-aastane, siis isa küsis, kas tahan temaga trenni kaasa minna. Nii käisingi paar aastat isa juures võrkpallis, aga paralleelselt mängisin ka tennist.

Kui olin 9-aastane, arvas isa, et võiksin minna Narva võrkpallitrenni. Läksin proovima ning mulle hakkas seal kohe meeldima. Trennid toimusid Narva spordikoolis Energia Andrei Mihhini käe all. Mul hakkas algusest peale väga hästi minema. Treenerile meeldis, et ma väga tahan trennist käia ja võistelda. Pidin igasse trenni sõitma bussiga Sillamäelt Narva, aga ei jätnud ühtegi korda vahele. Mängisin seal kaheksa aastat ning olin ka oma võistkonna kapten.

Valentin Kordas

Millal otsustasid, et sinust saab professionaalne võrkpallur?

11. klassis hakkasin mõtlema, mida edasi teha. Rääkisin treeneri ja vanematega ning nemad soovitasid teha seda, mida ma päriselt tahan. Nii otsustasingi, et proovin võrkpalli.

18-aastaselt sain Janis Sirelpuult ja Uku Rummilt kutse tulla TalTechi võrkpalliklubisse ning gümnaasiumi viimases klassis mängisingi juba siin, kuid 12. klassi lõpetasin ikkagi Sillamäel. Mul olid äärmiselt vastutulelikud õpetajad ja direktor, kes teadsid, et mulle sport väga meeldib ning võimaldasid distantsilt õppida ja kooli lõpetada.

Milline oli suurim erinevus spordikoolis mängimise ja klubisse tuleku vahel?

TalTechi tulingi sellepärast, et tahtsin rohkem mängida, proovida oma jõudu ja ning näidata oskusi kõrgemal tasemel. Narvas ei olnud nii palju trenne, seal tegime trenni 3-4 korda nädalas, aga siin toimub iga päev kaks treeningut.

Esimesed paar kuud oli väga raske, aga hiljem läks juba paremini, sest füüsiline vorm paranes kiiresti. Kõige rohkem meeldis mulle algusest peale see, et siin tahavad kõik mehed ennast näidata. Spordikool oli natukene erinev, sest kõik ei soovinudki seal tingimata sportlaseks saada. TalTechis on kõik professionaalne ning ükski mees ei võta oma probleeme väljakule kaasa.
 
Valentin KordasSa mängid nurgaründaja positsioonil. Millised on platsil sinu peamised ülesanded?

Nurgaründajal on väga palju ülesandeid. Minu esimene ülesanne on täita kõik augud, mis tekivad, pean kindlustama blokki ja vastuvõttu ehk pean mängu igas elemendis julgestama. Muidugi pean palle punktiks maha lööma, aga pean oskama teha ka kõike muud.

Mis sulle võrkpalli juures kõige rohkem meeldib?

Mulle meeldib oma sõpradega/võistkonnaga koos mängida, aga kõige rohkem meeldib mulle ikkagi võit ehk just see protsess, mis viib võiduni. Protsessis on oluline, et absoluutselt igakord iga mees platsil pingutab ning mängib lõpuni. See on võistkonnamäng ning ma naudin seda, kui kõik teavad, mida nad teevad ning kuidas nad liiguvad ning kui saad oma kaaslasi 100% usaldada.

Sind valiti Credit24 meistriliiga oktoobrikuu parimaks mängijaks, mis sa arvad, mis selle tulemuse tõi? Milliste mängudega ise kõige rohkem rahule jäid?

Oktoobris mängisime kaks mängu Lätis, kus võitsime Riia Tehnikaülikooli 3:2 ning sama tulemusega kaotasime Jelgava Biolarsile. Ma lõin seal kahe kohtumise peale kokku 60 punkti. See on väga hea tulemus. Meil oli meeskonnas erinevaid probleeme, aga mul läksid need mängud väga hästi. Mulle meeldib olla see mees, kes suudab asju parandada väljakul, mitte riietusruumis või trennis.

Valentin Kordas

Kui tugev on sinu hinnangul Credit24 liiga, kas mänge on piisavalt ja milline on konkurents?

Kõik on väga super. Võistkonnad on umbes sama tugevad ja konkurents on väga hea – kui sa ei pinguta, siis sa ei saa mitte kedagi võita, sa pead igas mängus olema 100% kohal.

Millised eesmärgid olete oma klubiga sel aastal seadnud?

Tahame võita nii palju, kui saame ning näidata, et noor võistkond suudab ka väga häid tulemusi teha.

Valentin KordasMis on sinu meelest TalTechi meeskonna suurimad plussid?

Noorus. Meil on kõigil palju jõudu ning kõrge motivatsioon, meil on hea kiirus ja hea hüppekõrgus. Samuti näitame me mõnikord väga hästi emotsioone välja – meil on sees see õige sportlase tunne, et me saame ja suudame. Me väga tahame mängida.

Igas võistkonnas peab olema mees, kes raskes olukorras ütleb, et mängime lõpuni ning sellised mängijad on meil võistkonnas olemas. Näiteks Karl Stamm, ta suudab meid igas olukorras uskuma panna, et on veel võimalus ning peame alati maksimaalselt pingutama. Kõik kuulavad seda ning usuvad ja proovivad igakord lõpuni pingutada.
 
Millised on sinu eesmärgid võrkpallis?

Ma tahan rohkem mängida ja pidevalt oma taset tõsta, tahan teada, kuhu ma olen võimeline jõudma. Kindlasti tahaksin mängida ka Eesti koondises. Selleks peab pingutama ja mõtlema nii, et kui hästi mängid, siis sa jõuad sinna.
 
Kas sul on võrkpallis eeskujusid?

Ei ole, mulle ei meeldi selle pilguga kellegi mänge vaadata või kedagi jälgida. Mulle meeldib rohkem ise trenni teha ja ise mängida, siis ma tean, et ma saan tulla ja näidata, kui hea ma olen.

Kellel ja miks soovitaksid tegeleda võrkpalliga?

Ma arvan, et võrkpall sobib väga hästi inimestele, kellel on probleeme suhtlemisega, sest võrkpalliplatsil sa paratamatult hakkad kaaslastega suhtlema ja rääkima ning lõpuks hakkad koos trennikaaslastega aega veetma. Ma usun, et võrkpallist saad sõbrad terveks eluks. Samuti sobib võrkpall nendele, kes tahavad sporti teha mingis grupis ehk kellele meeldib trenni teha teistega koos.

LISAINFO

Valentin Kordas #3
Sünniaeg: 31.12.1998
Pikkus: 191 cm
Positsioon: nurgamängija
Hüpe: 336
Blokk: 306

Credit24 meistriliiga
 
Credit24 meistriliigas osaleb 9 meeskonda, neist 5 Eestist ja 4 Lätist.

Eesti võistkonnad:

Bigbank Tartu
Saaremaa VK
Pärnu VK
Selver Tallinn
TalTech

Läti võistkonnad:

OC Limbaži/MSG
RTU/Robežsardze
VK Biolars/Jelgava
Jekabpils Luši

Liiga kalendri ja tabelsiseisud leiad siit.

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Fee-Marlen Mägi / EVF / erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Vajad sportlikku väljakutset? Võta vastu #30minutichallenge

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus