TEST: Polar H10 pulsivöö pühapäeva sportlasele või professionaalile? | Sportland Magazine

Jaga „TEST: Polar H10 pulsivöö pühapäeva sportlasele või professionaalile?“

TEST: Polar H10 pulsivöö pühapäeva sportlasele või professionaalile?

Panime Polar H10 pulsivöö proovile ja andsime selle testimiseks harrastussportlasele, kes läbib tingimusi ja distantse, mida enamus meist ette ei võtaks.

Erko Kurvits on 35-aastane hobisportlane, ehitusmees ja kahe lapse isa. Sportimisega alustas ta aktiivsemalt 2012 aastal. Tänaseks on ta lõpetanud 8 jooksumaratoni, 2 ultrajooksu (100km), 3 täispikka triatloni – sealhulgas Norra ekstreemtriatlon Norsemani, ja erinevaid suuri suusamaratone. Andsime talle testimiseks Polar H10 pulsivöö ja siin on tema arvustus.

Kuigi olen kasutanud oma hobisportlase karjääri jooksul üle 5 aasta mitmeid erinevaid pulsikellasid ja pulsivöid, siis Polari toodanguga oli mul see esimene kokkupuude.

Milleks mulle pulsivöö treeningutel?

Põhjuseid on mitmeid miks pulsi jälgimine kasulik on. Näiteks aitab see süstemaatilisemalt treenida, hoiduda ületreeningust kui ka jälgida peale puhkepäevi, kas organism on valmis ja puhanud uueks treeningtsükliks.

Erko Kurvits

Aktiivse spordiharrastajana tean, et enesetunde järgi ei tunne alati kui puhanud sa uueks treeninguks tegelikult oled . Olen mitmeid kordi kõrge ja ebaregulaarse pulsi tõttu treeningud varem lõpetanud ja endale lisa puhkepäeva andnud, kuigi enesetunde järgi oleks võinud edasi treenida. Väsinuna treenides võib efekt ja lõpptulemus olla vastupidine, mida sa tegelikult tahaksid. Ületreeningust tekivad traumad, vigastuste oht suureneb, pidev väsimus, sportliku arengu seisak jne. Puhkamine treeningute vahel on tähtis!

 

Lähemalt tootest:

Pulsivöö karbist lahtivõttes märkasin kohe esimese plussina, et patareide vahetamine on väga lihtne. Kui tavaliselt on vaja kas pisikest kruvikeerajat, münti või mingit kolmandat abivahendit, et patareikaas lahti saada, siis Polari uuel pulsivööl pole neid vaja. Nende asemel on kaas, mida saad lihtsalt küüne või pulsivöö otsaga lahti tõmmata ja hiljem sama lihtsalt selle sulgeda. Pikkuselt sobib pulsivöö igaühele. Vastavalt enda kehatüübile saab seda kergesti kohendada.

Uuendused:

Võrreldes Polari eelkäijatega on uuel H10 mudelil kuni 65h ühe treeningu pikkune sisemine mälu. Näiteks treeningsaali minnes, võite alustada telefoni rakendusega treeningut (telefoniga ühildumisest hiljem juttu pikemalt) ja selle siis kappi jätta. Treeningult tulles saate treeningu telefonis samamoodi lõpetada ja vajalik info pulsi kohta on teil treeningu kohta olemas.

Teise uuendusena saate oma pulsivöö nüüd ühendada GoPro 4 ja 5 Hero action kaameraga ja teie pulss jääb seiklusvideot filmides videopeal nähtavale. Nii on hiljem huvitav jälgida kuidas ekstreemsematel seiklustel pulss käitub.

Tootja sõnul on täiustatud on ka pulsivöö elektroode, mis teevad sellest kõige täpsema Polari pulsivöö. Kuigi varasem kogemus Polari pulsivöödega puudub siis oma kogemustelt ei saa ühenduse kohta ühtegi halba sõna öelda. Loeb ilusti pulssi nii joostes, rattasõidul kui ka ujudes ilma probleemideta.

Silma jäid veel väikesed silikoon täpid vöö siseküljel, tootja sõnul takistavad need nahal libisemist (isegi ujumisel) ja need töötasid täpselt nagu lubatud.  Treeningutel ei saa arugi, et sul see abiline ümber keha – niivõrd mugav ja “nähtamatu”.

Pulsivöö ühilduvus:

Polar H10 pulsivöö ühildub erinevate seadmetega Bluetooth ja GymLink (5kHz) süsteemide abil ehk siis kindlasti kõigi Polar spordikelladega, mis kasutavad oma andmesideks Bluetoothi ja 5kHz ühendust kui ka kõikide Android ja IOS süsteemiga töötavate telefonidega (IOS telefonidest vähemalt iPhone 4S ja Android telefonidest vähemalt Bluetooth 4.0 ja Android 4.3  baasil töötavate toodetega).

Lisaks ühildub pulsivöö veel treeningsaalides 5kHz signaali ja Bluetoothi toetavate trenažööridega (erinevad käimis-jooksu trenažöörid, sõudeergomeetrid,veloergomeetrid jne). Nii ei lähe info ka treeningsaalis treenides kaduma.

Polar H10 pulsivöö salvestab pulssi ka ujudes. Kui teil on Polar V800 spordikell, siis näete pulssi otse kellalt aga kui pulsivöö on ühendatud telefoniga, siis näete tänu H10 sisemälule pulssi peale ujumist.

H10 telefonis:

Kuigi spordikellade maailmas on tõusev trend randmelt pulssi lugevad spordikellad siis kõige täpsemat pulsi infot annavad siiani pulsivööd. Lisaks sellele leidub meie hulgas suur hulk spordi harrastajaid, kes töö või pere tõttu hoiavad oma (nuti)telefoni ööpäevaringselt endaga kaasas, ka sportides.  Sellisel harrastajate rühmal on kõige lihtsam ja taskukohasem täiendus telefoniga ühilduv Polari H10 ja teil on telefoni näol oma “spordikell” olemas.

Telefoni ja pulsivöö sidumisel midagi keerulist pole. Esmalt pulsivöö ümber (tootja on soovitanud parema ühenduse saamiseks pulsivöö andurid märjaks teha aga isiklikult on mu vöö pulsi alati kuivalt üles leidnud), seejärel tuleb telefoni alla laadida Polar Beat rakendus ja see käivitada, peale mida lülitub automaatselt ka telefoni Bluetooth sisse. Rakenduse käivitamisel on teil võimalus Polari rakenduse kasutajaks registreerida, peale mida saate kõiki oma treeninguid Polar Flow interneti keskkonnas näha detailsemalt. Peale rakenduse käivitumist veenduge, et rakenduse seadetes (Settings) on teie telefon ja H10 pulsivöö seotud (Paired), seejärel valige endale sobiv spordiala ja võite alustada treeninguga (Start). Esmakasutamise järel jätab teie telefon kõik seadistused meelde niiet hiljem lisa seadistusi pole vaja tehas. Lisaks Polari enda rakendusele, ühildub H10 ka kõikide populaarsete treening rakendustega nagu Endomondo, Strava jne.

Andmed:

Bluetooth 4.0 ühilduvus (iPhone 4S, Android 4.3)

Ühe treeningu pikkune sisemine mälu (kuni 65h)

Patarei tüüp CR2025 (tööiga kuni 400h)

Veekindel kuni 30m

GoPro Hero 4 ja 5 ühilduvus

Toetab vanemaid Polari spordikellasid kasutades 5kHz signaali (T31 & Wearlink)

Mass: pistik: 21 g; rihm: 39 g

Pistikui suurus 34×65×10 mm

Kokkuvõte:

Tänu lihtsale Bluetooth ühendusele telefoniga, sobib see pulsivöö nagu valatult spordi teekonda alustavale sportlasele kui ka oma täpsuse ja multifunktsionaalsusega, proffesionaalideni välja. Triatloni ja multispordi harrastajana näen ma uuenduslike plussidena pulsi salvestamist ujudes, head ühenduvust ja et vöö püsib ka ekstreemsetes olukordades libisemata ja mugavalt omal kohal.

Kohtumiseni spordiradadel!

– Erko Kurvits

Pildid: Erakogu ja Polar.com

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

LOOKBOOK: Ostufestival

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus