Tõelise jalkafänni unistuste päev | Sportland Magazine

Jaga „Tõelise jalkafänni unistuste päev“

Tõelise jalkafänni unistuste päev

Igal ühel on unistusi, kuid kahjuks ei ole võimalik neid alati endal ellu viia. Õnneks leidub häid inimesi, kes mõnikord appi tulevad ja unistuse täidavad.

Üheks abistajaks on heategevusfond Minu Unistuste Päev. Fond loodi 2011. aastal ja see põhineb vabatahtlike tegevusel ning ettevõtete ja eraisikute annetustel. Fondi eesmärk on pakkuda raskelt või krooniliselt haigetele lastele ning nende lähedastele emotsionaalset tuge- rõõmu, positiivseid elamusi ja hingejõudu kurnaval haigusteekonnal toimetulekuks. Hiljuti aitas fond ellu viia tõelise jalkafänni Sebastian Eriku unistuse. Allpool saabki lugeda, kuidas see kõik oli.
 
Liblikatest jalgpallini

Sebastiani unistuste päev algas suurelt ja lennukalt, kui kodumaja eest võttis poisi ja tema pere peale lumivalge Tesla. Meespere elevust jätkus Märjamaalt Tallinnani. Pealinnas suunduti esmalt T1 vaaterattale, kust nauditi vaadet Tallinnale.

Kuna Sebastiani pere hoiab väga kokku ning palju viibitakse looduses, on nad leidnud ühiseks suureks huviks liblikad. Seetõttu otsustati päeva esimeses pooles viia nad Butterfly Gardenisse, kuhu on kokku kogutud eksootilised liblikad. Sellise imelise paiga olemasolust ei olnud perel seni aimugi. Kohale oli kutsutud ka Eesti Lepidopteroloogide seltsist Allan Selini, kes omalt poolt perele hindamatu kingituse tõi – kaks haruldast liblikaliiki. Enne libikalainel jätkamist tehti veel kiire põike vanalinna, kus oli juba tunda jalgpallihõngu.

Sebastian Erik_Mart Poomi kinnastega

Kui kätte jõudis lõuna, oli otse loomulikult aeg sammuda Butterfly Lounge’i. Mõnusa ilmaga terrassil istudes anti üle erilised kingitused. Mart Poomi poolt olid Sebastianile tema isiklikud väravavahi kindad koos autogrammiga. Ja mitte ainult – kingikotist leidis Sebastian veel pühendusega Mart Poomi raamatu. Ja et kingituste sadu ei lõppeks, läks täide ka Sebastiani suur soov omada enda nimega Eesti jalgpallikoondise särki, mille pani välja Sportland.

Ülevad hetked A. Le Coq Arenal

Uhkelt Eesti koondise särki kandes suundus Sebastian staadionile, kus poisil seisis ees tähtis tegevus – ettevalmistused õhtuse mängu jaoks. Talle usaldati erakordne ülesanne – viia koos peakohtunikuga platsile pall. See oli harukordne võimalus, millest Sebastian ei oleks ilmselt osanud undki näha. See on kirjeldamatu, mida kogu Sebastianit saatnud seltskond tundis, nähes poissi suurtelt ekraanidelt, keset väljakut. Terve pere jaoks oli jalgpallimatš tõeline elamus, mida koos nauditi. Peale mängu oli poisil võimalus kohtuda veel oma lemmikmängijatega.

Emotsioonidest tulvil, asuti Teslaga kodu poole, et igavesti mäletada seda suurepärast päeva. Päeva, mil mitmed Sebastiani unistused täitusid.

Sebastian Eriku ema kirjutas oma tagasisides Minu Unistuste Päevale:

Sebastian on suurim jalgpallifänn, keda kohata saab. Kui toimus Eesti ja Põhja-Iirimaa kohtumine A. Le Coq Arenal, siis 18:45 sammus Sebastian peakohtunikuga kõige ees mänguväljakule ja tõi platsile palli. Seda juhtub haruharva, kui laps saab koos peakohtunikuga platsile minna. Tavaliselt läheb peakohtunik platsile üksi koos palliga, aga seekord… Oli see meie laps? See oli nii ülev tunne, et ma ei oska seda isegi sõnadesse panna. Mul oli südames nii hea meel, et Sebastian sai midagi sellist kogeda.

See, mida te Sebastiani heaks tegite, on nii suur ja nii ilus, et ma ei oskagi selle tähtsust sõnadesse panna. Suur, suur aitäh kogu meeskonnale! Kõigile, kes selle päeva kordaminekule kaasa aitasid. Ka kõigile neile, kes jäid kulisside taha, kuid ilma kelleta poleks neid asju juhtuda saanud. Meie tänu on piiritu!

Kas tahad aidata?

Minu Unistuste Päev korraldab aastas ca 100 unistuste sündmust, neist pooled on personaalsed unistuste päevad. Tee sinagi oma heategu ja aita unistustel täituda!

Lihtsaim viis toetamiseks on rahaline annetus. Palun kanna oma kingitus Minu Unistuste Päeva arvelduskontole:

SA Heategevusfond Minu Unistuste Päev
EE082200221059721449 (Swedbank)
EE101010220197114226 (SEB)
EE767700771001366205 (LHV)
EE931700017003582453 (Luminor)

Või helista annetustelefonidel
900 0505 – kingid 5 eurot
900 0510 – kingid 10 eurot

Unistuste sündmusi on võimalik toetada ka erinevate toodete ja teenustega või panustada oma aega vabatahtlikuna. Vaata lähemalt Minu Unistuste Päeva veebist või Facebookist.

Tekst: Sportland Magazine

Fotod: Minu Unistuste Päev / Eesti Jalgpalli Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

SUUR GALERII: TIPUST TOPINI!

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus