TOP 10 kevad-suvist spordisündmust, millelt ei tohi puududa! | Sportland Magazine

Jaga „TOP 10 kevad-suvist spordisündmust, millelt ei tohi puududa!“

TOP 10 kevad-suvist spordisündmust, millelt ei tohi puududa!

1. Kõrvemaa Kevadjooks

22. aprillil on kõik spordisõbrad oodatud Kõrvemaale, kus toimub Sportland Kõrvemaa Nelikürituse sarja kuuluv kevadjooks. Spordivõistluste kõrval on Kõrvemaal oluline osa ka meelelahutusel, sest kohapeal astuvad üles erinevad esinejad. Võistlusdistants on 18 km ja tervisedistants 9 km, lisaks lastejooksud kõige pisematele. Kindel on ka see, et Kõrvemaal leidub tegemist igale pereliikmele, ka nendele, kes tulevad perega kaasa, aga ise ei stardi.

Registreeri ürtusele siin!

Kõrvemaa
Kevadisel Kõrvemaa rajal
Foto Sportland

2. Bosh Eesti maastikurattasari 

Bosch Eesti Maastikurattasari meelitab spordisõpru põnevate seiklustega imelises looduses. Kaheksast etapist koosnev hooaeg pakub sportlikke väljakutseid igas vanuses inimestele. Avaetapiks on 23. aprillil toimuv 3. Alutaguse Rattamaraton. Sarja iga etapi juurde kuuluvad Saare lastesõidud, mis on kõikidele noortele osalejatele tasuta. Noorte- ja matkasõidud on mõnusaks sportlikuks ettevõtmiseks neile, kes armastavad ilusas Eestimaa looduses liikumist, kuid soovivad distantsi osas pigem piiri pidada. Vingematele rattahuntidele on menüüs lausa kolm XXL etappi ning uuenenud punktiarvestuse süsteem.

Kogu sarja kalendri leiad siit.

Greete Steinburg
Greete Steinburg
Foto Maire Eilo

3. Tartu elamusretk

Ka linnatänavad sobivad matkamiseks! Kinnitust saab sellele 25. aprillil Tartus, kus toimub elamusretkede õhtune eriretk. See viib matkajad avastama Taaralinna tuledesära ja põnevaid paiku õhtusel ajal. Kokku liigutakse koos väikeste peatustega ca 2,5–3 tundi ning läbitakse 10–12 km. Mõnus õhtune lõõgastus annab võimaluse näha linna uue nurga alt ja tunda, kuidas vaatenurga muutmine elu põnevamaks teeb.

Rohkem infot leiad siit.

4. Tartu Jooksumaraton

Tartu Jooksumaraton meelitab igal aastal kokku rohkem kui 4000 jooksuhuvilist, kes saavad kevadisi jooksumõnusid nautida Otepää ja Elva vahelisel trassil. 7. mail toimuval jooksuvõistlusel saab valida 23 km ja 10 km distantsi vahel. Mõlemale rajale on oodatud ka kepikõndijad. Päev varem toimuvad Tartus Tähtvere spordipargis üritused lastele ja noortele, kus olenevalt vanusest on võimalik läbida 300 m kuni 2 km pikkune distants.

Rohkem infot leiad siit.

5. MyFitness Viimsi jooks

MyFitness Viimsi Jooks toimub 14. mail Viimsi poolsaarel. Põhidistantsid on 21,1 km ja 7,7 km. Viimasele oodatakse ka käijaid ja kepikõndijaid, sest tegu on ju ühe imelise rännakuga läbi Viimsi poolsaare, mis on jõukohane kogu perele. Koolinoored saavad aga startida ka 2,3 km rajale ning kõige pisematele on plaanis lühemad lastejooksud.

Rohkem infot leiad siit!

6. Maijooks

Maijooks
Foto SÜKK

20. mail Tallinnas toimuv SEB Maijooks on suurim naistele mõeldud spordi- ja liikumissündmus Eestis, kuhu sel aastal oodatakse osalema 15 000 naist. Distantsi pikkuseks on 7 km ja see kulgeb Lauluväljaku ümbruses ning Pirital. Esimest korda Maijooksu ajaloos saavad kõik osalejad finišis kaela medali, mis on kujundatud unikaalse disainiga pidades silmas Maijooksu 30. juubelit. Päeva lõpetab suurejooneline juubelikontsert, kus astuvad üles mitmed armastatud Eesti artistid.

Vaata lisa siit.

7. Tartu Rattaralli

Rattaralli
Foto Kaimo Puniste

Ratta hooaja üks tippüritusi 36. Tartu Rattaralli toimub 28. mail, stardi- ja finišipaik asuvad traditsiooniliselt Tartu kesklinnas, Turu tänaval. Tartu Rattarallil osalevad igal aastal nii professionaalsed maanteratturid Eestist ja välismaalt kui ka pühapäevasõitjad igas vanuses ja igasuguste kondiauru toel liikuvate kaherattalistega. Mõistagi on programmis sõidud ka kõige pisematele.

Pane ennast kirja siin!

8. Eesti vs. Belgia

Alati ei pea ise tingimata võistlusrajale minema, sest omadele on hea ka tribüünil kaasa elada. 9. juunil võõrustab Eesti koondis A. Le Coq Arenal 2018. aasta MM valikturniiril Belgiat. Belgia asub FIFA edetabelis kõrgel 5. kohal, seega on iga fänni toetus meie koondisele oluline! Teeme tribüünid siniseks!

Kogu mängude kalendri leiad siit.

9. Narva Energiajooks

10. juuni toob jooksusõbrad Narva, sest just siin toimub Narva Energiajooks. Startida võib 21,1 km (mis on ühtlasi ka Eesti meistrivõistluste distants poolmaratonis) või 7 km distantsile. Viimasele on oodatud ka kepikõndijad. Pisikistele spordisõpradele toimuvad Draakoni lastejooksud Joaoru saarel.

Loe lähemalt siin.

10. Noarootsi kepikõnni- ja käimismaraton

Käimismaraton
Foto Tarmo Haud

Elamusretkede kepikõnni- ja käimismaratonid on retked erinevatesse Eestimaa põnevatesse ja avastamist väärt paikadesse. 11. juunil minnakse uudistama Noarootsi kanti, kus rada kulgeb Läänemaal läbi männimetsade ning põikab paaril korral ka  mereranda. Teele jäävad omanäolised väikekülad – Rannaküla, Nõva, Drihami ja Rooslepa. Rada läbib ka Spithami poolsaart, kust avanevad kaunid vaated rannaäärsetele aladele ning Osmussaarele. Võta kaasa parimad sõbrad ja pere või tule üksi – igal juhul saad nautida loodust ning aktiivsete eluviisidega inimeste seltskonda.

Kogu käimismaratonide kava leiad siit.

Tekst: Merilin Piirsalu

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Nike nihutab inimvõimete piire projektiga Breaking2

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus