Tule Kõrvemaale E-FAT rattaga seiklema, discgolfi mängima, viburada proovima või lihtsalt loodust nautima! | Sportland Magazine

Jaga „Tule Kõrvemaale E-FAT rattaga seiklema, discgolfi mängima, viburada proovima või lihtsalt loodust nautima!“

Tule Kõrvemaale E-FAT rattaga seiklema, discgolfi mängima, viburada proovima või lihtsalt loodust nautima!

Tervelt üks pikk suvekuu on veel ees, mil nautida Eestimaa loodust ning kasutada kõiki võimalusi aktiivseks puhkuseks. Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses saab igaüks suvest viimast võtta.

Üks ägedamaid tegevusi Kõrvemaal on elektrilise FAT rattaga seiklemine. E-FAT ratas on laiade kummidega ja abistava mootoriga sõiduvahend, millel on väntamist assisteeriv jõud. See annab võimaluse läbida tunduvalt pikemaid ja põnevamaid distantse kui tavajalgrattaga. „E-FAT rattaga on palju lihtsam tõuse vallutada ja nii saab märksa kergema vaevaga rohkem loodust näha. Laskumistel saab samuti mõnusa hoo sisse,“ kirjeldab Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse müügijuht Kätlin Tuherm. „Kui mina selle rattaga esimest korda sõitsin, siis esimesel langusel oli ehk väike värin sees, aga matka teises pooles oli ekstaas nii suur ja laskumised olid lemmikud. Ühtlasemal maastikul sain samuti mõnusa hoo sisse ja see oli nii äge.“

Foto: Doris Tedre

Täiesti eriline kogemus

Elektrilise rattaga on küll kergem sõita, aga vaatamata abimootorile saab rattur mõnusa füüsilise koormuse, sest edasi liikumiseks peab siiski väntama. Igaüks otsustab ise, kui palju lisajõudu ta vajab või soovib. „E-FAT ratastel on eri režiimid. Valida saab nii lihtsalt kulgemiseks kui ka sportimiseks sobiva raskusastme. Kõik saavad valiku teha vastavalt oma võimetele ja soovidele. E-FAT ratas on ka stabiilne. Mina, kes pole väga palju rattaga sõitnud, tundsin end sellega kindlalt ja usun, et see on jõukohane kõigile,“ räägib Kätlin. Ta teab omast kogemusest, et kes on korra elektrilist FAT ratast proovinud, see soovib seda veel. „Meil on tekkinud mitmed püsifännid, kes tulevad tagasi ja toovad iga kord uusi sõpru kaasa. See on täitsa teistmoodi kogemus kui tavalise maastikurattaga.“

Veel erilisemaks teevad elamuse just Kõrvemaa rajad, mis sobivad E-FAT rattaga seiklemiseks ideaalselt. „Maastik on väga vahelduv, mis pakub seiklusrohkeid elamusi. Palju kaunist loodust, tõusud ja langused, ohtralt ilusaid veekogusid, mille ääres väikseid pause teha ning hetke nautida,“ kirjeldab Kätlin.

Kõrvemaal saab E-FAT ratta laenutada ja minna loodust avastama omal käel, aga võib ka osa võtta mõnest organiseeritud matkast koos retkejuhiga. Järgmine matk E-FAT ratastega toimub juba pühapäeval, 6. augustil. See kestab umbes 3 tundi ning selle aja jooksul sõidetakse 35-40 km. Matkal saab nautida Kõrvemaa kordumatut ja imetlusväärset loodust minimaalse füüsilise pingutusega.

Igaühele sobiv discgolf

Kes aga E-FAT rattaga sõita ei soovi või tahab lisaks veel midagi põnevat proovida, see leiab Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskusest palju muud huvitavat. Näiteks saab mängida discgolfi põnevalt künklikel ja avarate metsakoridoridega radadel. Valida võib Sportland Kõrvemaa 18 korviga harrastajate raja või 21 korviga edasijõudnutele mõeldud Prodigy Kõrvemaa Discgolfi raja.

Discgolf Kõrvemaa
Foto: Iti-Pätrik Järve

Discgolfi muudab eriti ahvatlevaks see, et seda võivad mängida kõik, kellele meeldib looduses liikuda. Igaüks saab mängida omas tempos ja oma tasemele vastavalt. Kes pole varem discgolfi proovinud, saab endale Kõrvemaalt tellida mänguõppe, mis sisaldab reeglite selgitamist, visketehnika õpet, varustuse renti ja harjutusraja läbimist koos instruktoriga. Edasijõudnud, kes sooviksid oma oskusi lihvida, leiavad samuti selleks juhendaja Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse kaudu. Mänguõpe tuleb eelnevalt broneerida.

Põnev viburada

Üks Kõrvemaa populaarne atraktsioon on viburada, kus saab proovile panna oma täpse silma ja käe. Rada koosneb avarast harjutusalast ning üheksast laskmiskohast. Põnevust lisavad eri kõrgustele suunatud laskmiskohad ja üle oja sihtimine. Märklaudadeks on ka loomakujundid, et saada ettekujutust Robin Hood’i jahikäigust. Igal juhul on vibulaskmine mõnus tegevus, mis sobib algajatele ja tavaharrastajatele, nii täiskasvanutele kui lastele. Varustuse saab laenutada Kõrvemaa keskusest, kus saab kaasa ka mõned õpetussõnad ning rajakaardi. Kes soovib, saab oma seltskonnale tellida ka algkoolituse harjutusväljakul ja metsaraja läbimise koos instruktoriga.

Vibu
Foto: Doris Tedre

Lugematud võimalused matkamiseks

Augustikuu on väga mõnus aeg matkamiseks ning Kõrvemaal leidub selleks lugematuid võimalusi. Suvel tasuks kindlasti ühe variandina kaaluda SUP-lauaga matkamist. Kõige ilusamad ning ka sobivamad veekogud Kõrvemaa kandis supitamiseks on Venejärv ja Soodla jõgi. Venejärve kaldajoone pikkus on umbkaudu 900 meetrit ning seal on mõnus ringiratast või risti-rästi sõita. Soodla jõgi on aga suurim Jägala jõe lisajõgi. Saab kulgeda ka keskuses asuval tiigil, mille ümbermõõt on 400 meetrit.

Kõrvemaal saab SUP-laudu laenutada ning omapäi kohalikke veekogusid avastama minna, aga ka osaleda mõnel organiseeritud matkal. Pühapäeval, 27. augustil toimub kombineeritud räätsa- ja SUP matk Koitjärve rabas. Retkejuhi eestvedamisel minnakse räätsadega laugasteni ja sealt SUP lauaga laugastele. SUP matkal on võimalus nautida rahu ja vaikust, vaadelda loodust ja kuulata linnulaulu. Eriti äge on see aga seetõttu, et aerulauaga saab sõita rabalaugaste peal, kuhu muidu ei pääseks.

Matkamine
Foto: Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus

Lisaks räätsa- ja SUP matkadele saab Kõrvemaad avastama minna jalgsi või jalgrattaga. Mõnusa füüsilise koormuse kõrval pakub Kõrvema alati ainulaadset loodust ja kosutavat värsket õhku. „Kõrvemaal on vahelduv loodus, männimetsad, rabad ja huvitavad matkarajad. Ümbrus on väga mitmekülgne. Meie juures võib kohata ka haruldasi taimi ning loomi. Siin saab igaüks enda mõtted välja lülitada ja lihtsalt olla hetkes,“ ütleb Kätlin. „Kõrvemaa on ka asukohalt väga mugav, eriti linnainimesele, kes tahab korraks välja tulla oma kiire tempoga elust. Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses on palju võimalusi erinevateks aktiivseteks tegevusteks, aga samas ka võimalus tulla ja lihtsalt looduses puhata.“

Vaata kõikide võimaluste kohta lähemalt siit.

Tekst: Merilin Piirsalu

Avafoto: Doris Tedre

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Surfar Miia-Liis Hamm: mida paremaks ma saan, seda ägedam on!

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus