Unistused saavad teoks: tantsija Alissa Montes avas oma tantsukooli | Sportland Magazine

Jaga „Unistused saavad teoks: tantsija Alissa Montes avas oma tantsukooli“

Unistused saavad teoks: tantsija Alissa Montes avas oma tantsukooli

Alissa Montese suurimaks kireks on alati olnud tantsimine. Tema puhul sai hobist töö ning tänaseks on ta avanud oma tantsukooli Tallinna südames. Dance Republic Tantsukool on Alissa kätetöö, millest ta oli unistanud kaua. Lõpuks on naine loonud omale koha, mida saab nimetada enda tantsukoduks.

Alissa on tantsimisega tegelenud nii kaua kui ta mäletab, nüüd juba üle 25 aasta. Oma esimesed võistlused ning etteasted tegi ta juba 10-aastaselt, kuigi tollel ajal ei arvanud ta sugugi, et temast võikski elukutseline tantsija saada. Alissa oli juba kooliajal väga sportlik ning esindas vajadusel kooli ka muudel aladel, kuid tanstutrenn oli ainus, mis talle päriselt korda läks. „Ma arvan, et tantsija, koreograafi ja tantsuõpetaja amet on mulle kusagilt kõrgemalt ette määratud olnud,“ arvab naine.

Hetkel on ta täiskohaga treener enda tantsukoolis, mille lõi suurest kirest selle ala vastu. Lisaks sellele õpib Alissa ülikoolis ning tõttab pidevalt stuudio ja loengute vahet. Tal on kaks armsat last, kes hoiavad pidevas tegevuses. „Kui ma ise trenni ei anna, siis nendega saab enamasti juba päeva keskpaigaks oma sammud täis joostud,” naerab Alissa. Trennisaalis ootavad aktiivset naist õpilased, kelle õpetamisse suhtub Alissa samasuguse hoolivusega nagu enda elu korraldamisse.

Alissa Montes
 
Teekond tantsijana

Alissa juhendas tantsutunde esimest korda juba 15-aastaselt, kui tema koolikaaslased palusid abi jõulutantsu tegemisel. Ometigi ei osanud ta siis veel aimata, et sellest tema elukutse saaks, sest ülikoolis asus Alissa õppima hoopis reklaami ja imagoloogia suunale. Oma esimese praktika käigus viibis ta tihti kontoris, kuid mõtted rändasid ainult õhtustele tantsutundidele.

„See teadlik arusaam, et tants ja selle õpetamine on see, mis minus kõige paremaid emotsioone tekitab, on tulnud alles hiljem. Kontoris olles ei jõudnud ma ära oodata kohtumist oma õpilastega,” kirjeldab naine selle teekonna algust.

Alissa Montes

Alissa on aastate jooksul arendanud nii enda tantsulisi oskusi, kuid samas teinud läbi tohutu sisemise enesearengu. „Erinevatest infoallikatest teabe otsimine, selle analüüsimine ja enda peal proovimine, et siis juba kindla tundega oma õpilastele edasi õpetada,” kirjeldab tantsijanna.

Treeneritööd alustades leidis Alissa mitmeid viise, kuidas ennast Eestis arendada. Ta harjutas nii workshop’ides, samuti õppis ta ühe aasta koreograafiat ülikoolis. Ühel hetkel tundis naine, et Eestis kogetust jääb väheks ja otsustas suunduda tantsumekasse Los Angelesse.

„Eestist olen ma ära olnud kokku kolm aastat, veetes seda aega nii Ameerikas kui ka Kanadas. Selle ajaga olen enda silmaringi nii tantsulises kui ka üldises mõttes väga palju avardanud,” räägib naine oma kogemustest. Tantsimine on pidevalt arenev ala ning ka Alissa tunneb vajadust asuda aeg-ajalt õpilase rolli, et oma teadmisi uuendada.

Alissa Montes

Alissa oma tantsukool

Alissa pole kunagi kujutanud ette oma elu ilma tantsimiseta, kuid tantsukooli avamise idee hakkas tõsisemalt süvenema tema sees siis, kui ta tundis vajadust oma senises elus muudatusi teha. „Muutused ei saanud olla kardinaalsed, sest ma ei kujuta ette, et ma teeks oma elus midagi muud. Mu elu ongi tants!“ ütleb naine siiralt. Olles ise kahe lapse ema, teadis Alissa kui oluline on huviringide olemasolu ning nende mõju noortele. „Hing ihaldas oma visiooni ja energiaga ruumide järele. Hing ihaldas kasvamist, uusi kogemusi, inimesi ja arengut,“ räägib ta õhinal.

Teadmine, et ta saaks jagada enda kogemusi õpilastega andis Alissale jõudu ettevõtmine lõpuni viia. Peale mitmeid pingutusi sündis lõpuks Dance Republic tantsukool, kus tantsuõpetaja on võtnud eesmärgiks kõiki tähtsaid põhimõtteid oma õpilastele edasi anda. „Soovin, et nad oleksid enesekindlad ja tugevad isiksused, kes on ka tahtejõulised, hoolivad ja arvestavad meeskonnatöös,“ räägib ta oma vaadetest.

Alissa arvates peab tantsukool olema selline koht, kuhu tulemist ootavad nii treenerid kui õpilased. „Minu jaoks on olnud alati väga tähtis tunda, et mul on olemas üks kindel tantsukodu, oma hubane ruum ja nendega kaasnev atmosfäär,“ kirjeldab naine oma mõtteid. Alissa usub, et just inimesed stuudios teevad selle koha omamoodi eriliseks.

Alissa tantsukool

Tantsimine annab hea emotsiooni ja vormis keha

Tantsimine on äärmiselt hea kaloripõletaja, samuti hoiab see keha vormis ning lisab toonust. Alissa arvates on tantsimine ala, millest lisaks füüsilisele pingutusele saab meeletult positiivse emotsiooni. „Tantsimine arendab rühti, lisab enesekindlust ja treenib kogu keha korraga,“ oskab naine rääkida. Sageli toob tantsimine välja lihased, mida inimene muidu ei kasutaks, seetõttu võib seda pidada äärmiselt mitmekülgseks treeninguks.

Alissa jaoks on oluline seda positiivsust jagada võimalikult paljude inimestega, seetõttu pole tantsukoolil vanuselist piirangut. „Ootame meie juurde huvilisi alates 2. eluaastast. Tulla võivad nii mudilased, lapsed, noored, täiskasvanud nii naisterahvad kui meesterahvad. Võtame kõik rõõmuga vastu!” ütleb naine ootusrikkalt.

Tantsukooli eesmärk on olla võimalikult mitmekülgne, seetõttu leiab nende kavast mitmeid erinevaid treeninguid. Mõeldud on nii algajatele kui ka edasijõudnutele olenemata vanusest. On mitmeid erinevaid tantsustiile, kuid tantsukoolis pannakse rõhku ka painduvusele ja keha venitamisele.

Kellel tahtmist üle jääb, leiab tantsukoolist ka võimaluse käia esinemas. „Üks suurematest ülesannetest edasijõudnud neidude rühmas on BC Kalev/Cramo kodumängudel pauside ajal esinemine,“ ütleb Alissa uhkusega. Emotsioonist ja heast füüsisest selles tantsukoolis puudust ei tule.

Alissa Montes

Ă•ige varustus on osa tantsimisest

Tantsutrennis mängib suurt rolli õige riietus ja jalanõu. Treeningriided peaksid olema mugavad ja praktilised, et maksimaalselt nautida oma liigutusi. „Kvaliteetne ja mugav riietus kindlasti lisab enesekindlust ja julgust,“ arvab tantsuõpetaja. Ta ütleb, et iga treeningu jaoks leidub sobiv jalanõu, mis tantsides on eriti oluline. Alissa eelistab treeningtossu vabaajajalatsile, olles proovinud tantsida erinevates jalanõudes. „Tantsides peaks olema jalats mõnusalt ümber jala ja tugevamast materjalist,“ annab ta nõu.

Kuid vähem oluline ei ole riideid ja jalanõusid valides stiil ja väljanägemine. Tantsimine on üks nendest aladest, kus esinedes pannakse palju rõhku välimusele. „Mina isiklikult eelistan erilisust ja värvide rohkust. Kui inimene väga värve ei armasta, siis loomulikult ei saa kunagi eksida klassikalise mustaga,” arvab Alissa. Samas tõdeb ta, et ka mustale annab juurde lisada ägedaid värvilisi detaile, et anda välimusele omapära. Seega ei tasu tantsides karta erksate treeningriiete kasutamist, ehk lisavad need enesekindlusele veelgi särtsu juurde!

Tekst: Kaisa Kiriland

Fotod: Kersti Niglas / erakogu / Sportland

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Riin Kustavson tunneb siirast rõõmu müügitööst

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus