Unustamatud elamused Koitjärve raba räätsa ja SUP matkalt | Sportland Magazine

Jaga „Unustamatud elamused Koitjärve raba räätsa ja SUP matkalt“

Unustamatud elamused Koitjärve raba räätsa ja SUP matkalt

Sellel suvel pakutakse Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses matkagurmaanidele ühte väga erilist retke, kus on ühendatud räätsadega liikumine ja SUP lauaga seiklemine. Kristi Vahenurm on üks neist, kes sellel matkal osalenud ning jagab oma kogemusi.

„Olen üle Harju keskmise matkaja. Armastan pööraselt kruusaseid teid, aga ka mägirajad on lahedad. Käin matkamas nii jalgsi kui jalgrattaga, hobusega ka. Matkamine aitab igapäeva stressist pead puhastada. Vahel oled matkates nii väsinud, et enda nimi ka ei meenu. Tõeline lõõgastus,“ räägib ta algatuseks.

Kõrvemaa räätsa ja SUP-laua matk tundus Kristile väga põnev võimalus ja nii ta end kirja panigi. „Olen suure osa lapsepõlvest veetnud vee peal. Vanaisal oli Võhandu jõel paat, millega me seal siis uhasime. Meie jaoks oli näiteks täiesti tavaline üle Lämmijärve jõhvikale sõita. SUP-iga olin varem vaid korra Pirita jõel ulpinud ja see meeldis väga. Võimalus rabas supitada tundus seega tõeliselt ahvatlev,“ selgitab ta.

SUP matkad Kõrvemaal

Uutmoodi kogemus

Teekonda räätsa ja SUP matkale Koitjärve rabas alustati kuuese seltskonnaga Kõrvemaa keskuse juurest autodega. „Matk algas ühe oosi äärest, kust liikusime üle oosi kõrgsoo äärde ning monteerisime jalga räätsad. Matkajuhi sõnul oli tol korral maapind märjem kui tavaliselt, aga see valmistas meile palju rõõmu ja pakkus väljakutset – ei ole just lihtne 15-kilone SUP-i lauakott seljas märjal pokumaal kõõluda, roikad risti-rästi jalus. Laugaste juurde jõudmine nõudis umbes kilomeetri jagu rügamist. Pidime oma SUP-i lauad ise täis pumpama, sest ühtegi kompressorit läheduses ei olnud,“ kirjeldab Kristi. Ilmaga vedas, sest vastupidiselt kõikidele prognoosidele oli ilm suurepärane. „Oli küll tuult, aga see-eest oli suhteliselt soe, päike paistis ja taevaveed lasti vallale alles siis, kui matka lõppedes Kõrvemaa keskusele head aega ütlesime.“

SUP matkad Kõrvemaal

Argimured kaovad peast

Kristi ütleb, et kogu seltskond jäi matkaga väga rahule. „Mulle meeldib, kui matk on nii põnev, et ei ole aega argimuredele mõelda. Täpselt nii sellel matkal ka oli. Samuti oli meie seltskond suurepärane, kuigi alguses oli päris suur väljakutse kaaslasi veenda. Kui ütled, et selline retk on välja pakkuda, kiidavad kõik, et nii huvitav ja põnev, aga päriselt mugavustsoonist välja astuda ja laupäeva hommikul kell 10 raba poole asutada ei olegi nii lihtne,“ naerab Kristi. Kes aga juba esimese sammu teeb, on hiljem väga tänulik, et endale võimaluse andis.

Räätsa ja SUP matk Kõrvemaal

Kokku kulus seltskonnal matkamiseks neli tundi. „See ei niida kedagi jalust maha, aga on korralik trenn,“ leiab Kristi. Matkamise suurimaks boonuseks ei ole aga füüsiline koormus, vaid hoopis emotsioonid ja uued kogemused, mida looduses liikudes saab. „Kui rabasuplust suhteliselt külmas kevadises vees saab lugeda ekstreemsuseks, siis kindlasti pakkus see matk ka ekstreemseid elamusi. Keegi meist ei kukkunud küll vette, vaid käisime niisama ujumas. Minu jaoks oli sel matkal mitu esimest  – esimest korda SUP-iga rabas, esimest korda räätsade peal ning ma polnud kunagi rabajärves ujumas käinud.  Raba on äge igal aastaajal, kui sinna lisada tore seltskond, mõnus trenn ja ühine lõunasöök, siis mis saab veel tahta,“ õhkab Kristi.

Sven Luks
Matkajuht Sven Luks

Iga hetk on nautimist väärt

Tema sõnul andis rabamaastikul matkamisele palju juurde matkajuht Sven Luks, kes teekonna vältel vahvaid lugusid pajatas. „Matkale lisavad vürtsi matkajuhi lood. Kuidas näeb välja aastakümneteks unustatud taludevaheline tee raba servas, mis on oos, kuidas lõhnab sookail ja näeb välja küüvits (viimane ei ole lind)? Mis vahe on laukal ja älvesel? Kus kasvavad murakad ja mis on sinu tõenäoline diagnoos, kui sookailul lõhna ei olegi?“ viskab Kristi mõned jutuks tulnud teemad õhku. „Isegi kui tead vastuseid eelpool loetletud küsimustele, on see matk põnev. Naudi loodust, lahedat seltskonda või matkajuhi lugusid – seal on midagi igaühele. Kui sa pole kunagi varem SUP-i lauaga sõitnud, siis on raba ideaalne koht, kust alustada. Suvepoole läheb vesi ju aina soojemaks,“ ütleb Kristi.

NB!
Rohkem infot räätsa ja SUP matka kohta Koitjärve rabas leiad siit.

Kui tahad omapäi SUP-iga rabavetele sõitma minna, siis Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskusest saab Quiksilveri SUP-i selleks ka rentida.

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Purjelaudur Oskar Lillepea treenib suurte unistuste nimel

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus