VÄLJAKUTSE: SAADA RAIVO E. TAMMEGA SAMASSE VORMI! | Sportland Magazine

Jaga „VÄLJAKUTSE: SAADA RAIVO E. TAMMEGA SAMASSE VORMI!“

VÄLJAKUTSE: SAADA RAIVO E. TAMMEGA SAMASSE VORMI!

Muide, minu igapäevatöö on meediaettevõttes ja seal õnnestub mul kohtuda väga paljude väga põnevate inimestega. Viimane inimene, keda ma intervjueerisin oli Raivo E. Tamm.

Aastakümneid minu jaoks ja usun, et ka paljude teiste jaoks, üks pealt näha igav ja tuim meesnäitleja. Ma pole kunagi isegi püüdnud mõelda selliselt, et tegelikult on see Õnne 13 Allan ju lihtsalt roll.

Pilt: Celin Lannusalu

Kuid nii see täpselt ongi, sest avatumat ja soojemat suhtlejat, kui Raivo annab leida. Ta vastas kõikidele mu küsimustele humoorikalt ja avatult ning sellised inimesed on need, kes minu töö sedavõrd meeldivaks teevad. Kuid eriti inspireeris mind tema lugu, sest ta on treenimas, et augustis läbida Otepää triatlon. Tema pühendumus ja tahtejõud, mis aitas tal rasketel päevadel eesmärgist hammastega kinni hoida, oli see, mis mind inspireeris ja teda imetlema pani. Ma ei tee saladust, et ka minu põues tiksub unistus sel vingel alal rada läbida. Kuid kui Raivo E. Tamm tundub teile selle jaoks vormis väljas, siis mina olen temast veel valgusaastate kaugusel.

Kuid ma mõtlesin, et see ei olegi ju tegelikult muud, kui stardiplatvorm. See on minu lähtekoht. Ma küll kardan suurelt unistada ja pikki eesmärke sättida, sest ma olen neis kõigis feilinud. Tegelikult ei olegi vahet, kas ma alustan oma teekonda siit, kus ma olen täna, või viiskümend kilo eespool. Oluline on see, et kusagilt tuleb alustada. Igal juhul sain mina vajaliku tõuke, et kurat võtaks, kui minust 16 aastat vanem mees on nii kuramuse kõva, et võtab selle ette, siis pole mul ka mingit põhjendust seda mitte teha. Ehk ma seadsin endale eesmärgi, et minu eesmärgiks saab olema läbida triatlon. Mitte küll sel aastal, aga järgmisel ja ma hakkan selleks treenima kohe.

Ma olen juba enda soojailma jooksujalatsid välja otsinud, need jalga tõmmanud ja siis tund aega hiljem ägisedes need jalast võtnud. Peale viite kilomeetrit tabas mind valus tõdemus, et neid jalanõusid poleks tohtinud pesumasinas pesta. Kuid see on vaid üks kaigas, mis mul selle pooleteise aasta jooksul ees saab olema. See on pisiasi, sest jalnõud võib alati uued osta. Ratas on mul olemas. Leppisime abikaasaga kokku, et muretseme ratastele ka järelkärud, kuhu lapsed sisse surume ning peagi võib ka rataste sissesõitmine alata. Ma alustan beebisammudega ja mul pole ka põhjust hulluks minna, sest selleni on on oma 550 päeva aega. See ei ole hurraaga peale lendamine, vaid see on mul pikalt sees tiksunud soov kunagi triaton läbida. Me räägime siinkohal ikka poolpikast distantsist.

Kuna ma saan 30. märts jälle aasta vanemaks, siis tegi mu abikaasa mulle kingituse, mida ma olen samuti pikalt soovinud. Olen aastaid sellest unistanud, sellest rääkinud ja seda päevakorras hoidnud. Ei, ei ole mootorratas. See oleks tegelikult veel vingem, kui see õige vastus oleks, aga mu abikaasa surub mu südametunnistusele, et mul olla kolm last ja autost olla mulle enam kui küll. Ma ostsin endale nimelt uue fotoka ja paar vinget objektiivi ka veel juurde. Fotograafia on mind alati paelunud ja selleks, et häid pilte teha, pean ma ringi liikuma.

Siit ka minu uus väljakutse – FB lehel „a kuhu henry jäi” pean ma tõestama järgmise kümne päeva jooksul seitse treeningut ja tõestus sellest on selfie enne trenni kõrvutatuna selfiega peale trenni. Seega, kui on soov mu punast nägu vahtida, siis olete lehele vägagi teretulnud. Iga trenn, mis 10 päeva lõppedes puudu jääb tähendab 20 euro kandmist heategevusele ja ma ei saa seda endale lubada, sest ma ostsin endale hirmkalli sünnipäevakingituse. Niigi ei saa lapsed nüüd enam ülikooli minemist lubada, seega loodan väga, et ma ei pea mingit heategevust tegema ja saan piirduda vaid jõuluaegse härdusega nagu normaalsele eestlasele kohane.

Mul on nüüd paigas pikaajaline eesmärk ja üks lühiajaline eesmärk. Mulle jäi kõrvu kõlama Raivo üks lause, kes ütles, et tal on peagi kaheseks saav laps ja tema enda mälestus oma isast oli see, kuidas väsinud isa peale tööpäeva kodus diivanil vedeles ja see ei olnud eeskuju, mida ta soovib oma lapsele anda. See ei ole ka eeskuju, mida mina soovin oma lastele anda. Ok, kaua te loete nüüd siin. Tegutsema!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Kuidas valida discgolf ketast?

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus