Veeda vabariigi aastapäev värskes õhus | Sportland Magazine

Jaga „Veeda vabariigi aastapäev värskes õhus“

Veeda vabariigi aastapäev värskes õhus

Ajale kohaselt võiks seekordset Eesti Vabariigi aastapäeva tähistada pere või lähemate sõprade ringis ning teha seda sportlikult. Võib minna jalutama, uisutama, räätsamatkale ja kui lumi veel ikka püsib, siis ka suusatama. Anname teile siinkohal mõningaid vihjeid ja loodame, veedate värskes õhus rõõmsa päeva!

Miks mitte alustada juba varavalges? Veebruaris tõuseb päike umbes 15-20 minutit enne kaheksat. Traditsioonilist võiduparaadi sel aastal ei toimu ning igaüks võib soovi korral ise minna väikese varahommikuse jalutuskäiguga päikesetõusu tervitama või koduhoovis lipu heisata. Nii saab päev varase ja aktiivse alguse.

Eesti Terviserajad 3Kogume terviseradadel kokku 100 000 km!

Eesti Terviserajad kutsub üles tähistama Eesti sünnipäeva tervisliku liikumisega. Algatus „Vabariigi terviseks!“ kestab 20.-28. veebruarini ja seab eesmärgiks rekordilise 100 000 km läbimise. „Meie soov on kutsuda inimesi pidupäeva tähistamiseks õue liikuma ja anda neile samas uusi liikumisideid,“ ütleb Eesti Terviserajad juhataja Alo Lõoke. Üheksa päeva jooksul korraldatakse üle Eesti erinevaid suusavõistlusi, treeninguid ja matku. Rajale võib minna koos sõprade või perega ning kilomeetrite kogumisel lähevad arvesse näiteks ka uisutamine või niisama looduses matkamine.

Oma liikumiskilomeetrid saab registreerida terviserajad.ee kodulehel. Kui postitad sotsmeedias, siis lisa piltidele ja videotele kindlasti #terviserajad.

2018. aastal koguti üle Eesti kokku 65 000 liikumiskilomeetrit. Ületame selle üheskoos!

Räätsamatk
Foto: erakogu

Räätsade ja tõukekelguga Kõrvemaal

Põhja-Eesti spordimeka Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus pakub vabariigi aastapäeval lisaks tavapärasele suusatamisele organiseeritud tegevusi. Unetud saavad osaleda päikesetõusu räätsamatkal, mis toimub 8.00-10.30

Matkaks kogunetakse 15 minutit enne algust Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses, kust saab vajaliku varustuse ning kohtutakse retkejuhiga. Matka alguspunkti liigutakse oma autoga. Selga tuleb panna ilmastikukindlad riided, jalga matkajalatsid ning kotis võiks olla kaasas väike amps.

Pärastlõunal, kell 13.30-15.00 toimub tõukekelguretk ja loodusvaatlus. Matkaks kogunetakse 15 minutit enne algust Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses, kust saab vajaliku varustuse ning kohtutakse retkejuhiga. Matk algab keskusest. Hoogsa tempo tõttu tuleb riietuda sportlikult ja kihiti, jalga tugeva mustriga matkajalatsid ning kotis võiks olla kaasas väike amps ja veepudel.

23. veebruaril saab registreeruda läbi veebilehe, kuid samal päeval saab mõlemale matkale registreeruda ainult telefoni teel – 5349 9598.

Matkade lisainfo siit.

Kõrvemaal on avatud ka tavapärane varustuse rent 10.00-17.00, lisaks suuskadele saab rentida tõukekelke ja räätsasid.

Tõukekelgumatk
Foto: Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus

Kaisma elamusretk Pärnumaal

Elamusretked jätkavad traditsioone ning viivad looduse- ja matkahuvilised samuti sünnipäeva meeleolus matkale. Seekord vaadatakse ringi Pärnumaal Kaismas. Jalutatakse mitmekesisel matkarajal, uudistatakse kohalikke järvi ja nende ümbrust. Piilutakse rabamaastikku ning jäetakse endast lumele maha lumeinglid. Retkele antakse kaasa toidupakk, janu kustutamiseks soe tee ning glögi. Kaasa palutakse võtta oma joogitops ning riietuda sinimustvalgelt! Traditsioonidele kohaselt ei puudu matkalt vabariigi parimad kiluleivad ning finišis ootab kõiki soe supp pirukaga.

Elamusretked
Foto: Tarmo Haud

Registreeruda saab Elamusretkede veebilehel, kust saab vaadata ka matkade algusaegu, gruppe on kokku neli. Matkad kestavad 3-4 tundi ning kogupikkus on ca 7 km. Päevastele matkadele on veel piiratud kohti, pealambi retkele kell 15.00 on kohti rohkem.

Uisuta Tallinnas või Tartus

Imeline talv on Tallinna ja Tartu vanalinnad muutnud otsekui võlumaaks ning kui pole veel uiske alla saanud, siis on viimane aeg seda teha. Kui endal uiske pole, saab need rentida kohapealt. Särav lumi, muusika, mõnus soojendav jook ja imeilusad vaated vanalinnale, toovad hinge tõelise talve tunde. Väljakud on avatud stabiilse sulani, seega kiirustage!

Tekst: Kärt Radik

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Sportland Viimsi - ruumilt väike, hingelt suur

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus