Viis andekat kunstnikku on leitud! | Sportland Magazine

Jaga „Viis andekat kunstnikku on leitud!“

Viis andekat kunstnikku on leitud!

Hiljuti lõppes Sportlandis kunstniku konkurss, mille raames valis žürii välja viis võitjat, kes saavad oma anded proovile panna Sportlandi sügiskampaanias.

Erlent Kübarsepp

„Sportlandi missioon on muuta noorte inimeste elu huvitavamaks, paremaks ja emotsionaalsemaks. Kampaaniates oleme alati keskendunud erinevatele oma ala kunstnikele – on need siis sportlased, muusikud, fotograafid või muude kirglike hobide edasikandjad. Sellel poolaastal otsustasime näidata Eesti inimestele, kui palju on meie seas andekaid kunstnikke, kelle tööd on meeletult inspireerivad,“ tutvustab konkursi tagamaid Sportland Eesti turundusjuht Maarja Nigol. „Selleks, et neid inimesi leida korraldasime konkursi nii Eestis, Lätis kui Leedus. Kuna Sportlandi jaoks on alati olnud olulisel kohal lokaalsus, siis otsustasime ka selle idee puhul valida kunstnikud igast riigist eraldi, et nad suhestuksid oma inimestega paremini.“

Žürii pilku köitis kreatiivsus

Eesti konkursile laekus kokku 112 tööd ning Sportland on nii rohke osaluse eest kõikidele kunstnikele ääretult tänulik. Esitatud tööd on tõestuseks, et meil leidub väga palju loovaid ning omapärase käekirjaga andekaid noori, kes kahtlemata omas valdkonnas väga kaugele jõuavad.

FantAasia Meelika Kaarna

Turundusjuhi sõnul jäi esitatud tööde puhul kõige rohkem silma kreatiivsus. „Kõik tööd, mis konkursile laekusid, olid meeletult inspireerivad ja väga vingelt loodud. Kõikidel oli oma stiil ja lõplikku valikut oli väga raske teha,“ tõdeb ta. „Loodan südamest, et kõik osalejad jätkavad oma loominguga ning kindlasti tuleb sarnaseid projekte veel, kus end proovile panna.“

Seekordne valik sai lõpuks tehtud arvestades antud kampaania vajadusi, sest kõik laekunud tööd olid nii võimsad, et nende seast objektiivset võitjat valida polnud võimalik. Valitud kunstnikud saavad tänu Sportlandile võimaluse näidata rahvale oma töid läbi Sportlandi sügiskampaania, mille fookuses on joped ja saapad. „Kunstnikul avaneb suurepärane võimalus joonistada meie kampaania põhivisuaal tehes koostööd professionaalsete kampaania saadikute ja turundustiimiga,“ ütleb Maarja.

Saamegi viie väljavalituga nüüd pisut lähemalt tuttavaks.

Vabadus luua

Elise Marie Olesk (16) otsustas konkursil osaleda, sest polnud kaua ühestki konkursist osa võtnud ning tahtis oma võimeid proovile panna.

Elise Marie

Elise Marie on käinud viis aastat kunstikoolis ning tegelenud nii maali, joonistamise, graafika kui arvutigraafikaga. „Südamelähedasemad on mulle arvutigraafika ning joonistamine, aga loomingu puhul köidab kõige rohkem see, et selle läbi saab oma mõtteid ning tundeid teistele edasi anda. Vabadus luua ükskõik mida, on samuti asi, mis mind kunsti juures paelub,“ räägib neiu. Tulevasest koostööst loodab ta saada palju häid kogemusi ning ühtlasi võimaluse kunstnikuna areneda. „Kunst jääb alati tähtsaks osaks minu elus. Ma ei pruugi seda peale gümnaasiumi küll kohe õppima minna, kuid mingisuguse hariduse sooviksin ikkagi saada. Pole veel kindel, mis erialal,“ räägib Elise Marie oma tulevikuplaanide kohta.

Elise võidu töö

Looming sünnib vabast tahtest

Kert Aavere (22) saatis tööd konkursile, kuna soovib väga jagada oma mõtteid ka teistega ning usub, et kui on idee, siis on vaja see realiseerida.

Kert Aavere

Kert on seni tegelenud peamiselt graafilise disainiga ning talle meeldib kujundada plakateid, postreid, postkaarte, logosid jne. „Loomingu puhul köidab see, et see sünnib vabast tahtest. Väga palju on selles vabadust näidata teistele, millised on minu mõtted teatud asjade kohta,“ ütleb Kert ja loodab kampaanias töötades saada osa uuest ja huvitavast teekonnast, mis toob nii uusi kogemusi kui partnereid.

Kert võidu töö

Pikemas perspektiivis soovib Kert ennast kunstivaldkonnas pidevalt arendada ning loomingut tulevikus rohkem jagada. „Alati saab paremini,“ usub ta.

Ajaga sammu pidades

Maria võidu töö

Maria Teor (45) on tegelenud kunstimaailmas väga mitmete valdkondadega – alates klassikalisest joonistamisest ja maalimisest kommertsreklaami ja digitaalse loovuseni. „Kunsti tehes ning luues saan ennast väljendada ning oma arvamust, tundeid, kogemusi ja emotsioone teistega jagada,“ lausub Maria, kes loodab tänu saabuvale väljakutsele leida midagi uut endas ja saada ka uusi oskusi. „See töö on ühelt poolt kommertslik, oma piirangutega, kuid teisest küljest väga individuaalne ja laiaulatuslik. Saan näidata ennast mitte ainult ülesande täitjana, vaid ka loojana koos oma emotsioonidega,“ räägib ta.

Maria jätkab kindlasti tegutsemist kunstnikuna ja tahab pidevalt uusi asju proovida. „Tehnoloogiad ei seisa paigal, vaid arenevad väga kiiresti, seega on vaja ka kunstnikuna ajaga sammu pidada,“ leiab ta.

Piiranguteta kunst

Inna

Inna Fjodorova (32) saatis oma tööd konkursile tänu sõbrannale, kes teda Instagramis Sportland Eesti konkursi kuulutuse all märgistas. „Kuna tegelen hobina digitaalse maalimisega, siis mõtlesin, et miks mitte osaleda ja teha koostööd sellise suure brändiga nagu Sportland,“ ütleb noor naine, kes on käinud kunstikoolis ning läbinud mitmeid erinevaid kunstiga seotud koolitusi. Inna tegeleb nii traditsioonilise kui digitaalse maalimisega ning on eelnevalt loonud ettevõtetele logosid.

Inna võidu töö

Hetkel on ta aga spetsialiseerunud portreedele ning selles valdkonnas läheb tal oma sõnul väga hästi. Innale meeldib just see, et digitaalkunstis saab teha kõike ning piirangud praktiliselt puuduvad. Ettevõtlik kunstnik tegeleb muuhulgas praegu ka oma on-line kooli loomisega, millega soovib vallutada mitte ainult Eesti, vaid terve maailma.

 

Väljakutsuv töökogemus

Helene Maria Skovgaard (19) sai konkursist teada sõpradelt, kes samuti osaleda paanisid. „Esitasin töö eelkõige selleks, et end proovile panna, aga veidi ka võistlushimust, et näha, kellel meist kõige paremini läheb,“ ütleb Helene Maria.

Helene Maria

Oma sõnul on ta värvide ja pliiatsitega paberit määrinud nii kaua kui mäletab, kuid digitaalse kunstiga alustas alles aasta tagasi. „Kõige rohkem naudin väljakutset, mida silmaga nähtava oma kätega paberile kandmine endast kujutab. Samuti on alati armas näha, kui rõõmsaks teeb inimesi see, kui neist portree teha,“ toob neiu välja loomise plusspoole. Koostöö Sportlandiga on talle esimene võimalus n-ö professionaalselt kunsti teha ning ta usub, et sellest saab väljakutsuv töökogemus, millest on palju õppida. „Lähitulevikus plaanin rohkem harjutada ja oskusi lihvida, et kaugemas plaanis töötada arvutimängutööstuses concept designer’ina,“ on Helene Marial siht selge.

Helene võidu töö

Nüüd aga tasub kõigil silmad lahti hoida, sest viis vinget kunstnikku hakkavad õige pea tööle, et Sportlandi sügiskampaaniaga teie südamed vallutada.

Sportland tänab kõiki, kes tööd konkursile esitasid! Loodame, et jätkate oma imelist kunsti ning ehk kohtume mõne muu projekti raames kunagi uuesti.

Tekst: Merilin Piirsalu
Pildid: erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Kirglik golf Otepää kuplite vahel

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus