Viking Line Eesti Ööjooks toob jooksjad rajale juba 10. korda! | Sportland Magazine

Jaga „Viking Line Eesti Ööjooks toob jooksjad rajale juba 10. korda!“

Viking Line Eesti Ööjooks toob jooksjad rajale juba 10. korda!

Viimasel neljal aastal igakordselt enam kui 8000 osalejat rohkem kui kahekümnest riigist kogunud tervisespordi festival Viking Line Eesti Ööjooks toimub sel aastal lisaks tavapärasele moele ka virtuaalselt ehk kaugjooksuna. Põhivõistlus leiab aset 26. septembril Rakveres ning virtuaalselt saab osaleda 15. augustist kuni 25. septembri südaööni.

Kui ühel jooksul minnakse rajale juba 10. korda, siis võib öelda, et tegu on arvestatava traditsiooniga. Ööjooks võitis osalejate südamed eelkõige hilise toimumise kellaaja ning võrratu rajaäärse melu ja fiilinguga.

Kuidas kõik algas?

Esimesele Ööjooksule anti start 2011. aasta juunis. Kui kolmel esimesel aastal toimus Ööjooks Rakvere linnapäevade raames, siis neljandaks aastaks oli osalejate arv metsiku kiirusega kasvanud ning linnavõimude palvel koliti linnapäevadest välja. Muudeti ka toimumisaega – alates neljandast korrast toimus Ööjooks valge juuniöö asemel sumedas augustiöös.

Samast aastast toodi sisse ühtse särgi kandmine, mis tekitas alguses suurt vastumeelsust, aga tänaseks on olukord muutunud ning ühesuguste särkide kandmisest on saanud osalejatele armas komme. „Me ei ole nii suured ja võimsad nagu Tallinn ja Tartu, aga me tahame olla erilised ning tõestada põhjamaade näitel, et ühesugused särgid liidavad ja suurendavad sündmuse erilisust,” usub võistluse peakorraldaja Marko Torm.

Mis sel aastal plaanis on?

Kui kõik läheb nii, nagu praegune prognoos ette näeb, siis saab Viking Line Eesti Ööjooksu põhivõistlus stardi 26. septembril Rakveres. Rajale on võimalik minna kolmel eri distantsil – valida saab 5 km, 10 km või 21,1 km pikkuse raja. Lisaks toimuvad lastele Cappy lastejooksud 300 m rajal.

Juubelijooksu start antakse Rakvere staadionilt, kus on rohkem ruumi. Raja ülesehitusel lähtutakse eelmise aasta kogemusest, mil rada tiirutas rohkem kesklinna ümber, mida osalejate poolt väga kiideti.

Kui eelmisel aastal oli 27 elamuspunkti, siis juubeliaastal panustatakse elamusse sama hoolikalt. Oodata on võimast stardieelset soojendust, lisaks DJ, orkestrid, bändid, sahistajad, lõõtsatõmbajad. Medal tuleb suurem ja uhkem kui kunagi varem ning särgi toodab hea koostööpartner Nike.

Võimalus osaleda ka virtuaaljooksul

Tänavune aasta on kõikide ürituste korraldajate jaoks hoopis erinev varasematest. Koroona pandeemia tõttu on edasi lükatud võistluste toimumise aegasid ning võetud kasutusele virtuaalsed väljundid. Kuna 100% ei saa hetkel milleski kindel olla, otsustasid ka Viking Line Eesti Ööjooksu korraldajad paralleelselt kasutusele võtta virtuaalse osalemise formaadi.

Alates 15. augustist kuni 25. septembri südaööni on kõikidel registreerunud osalejatel võimalik läbida soovitud distants (21 km, 10 km; 5 km ja Cappy lastejooksud 200-400 m) virtuaalselt ehk kaugjooksuna. Endale sobilikul ajal ja kohas. Olgu tegemist varahommiku, keskpäeva või hilisõhtuga. Rakvere, Tallinna, Viljandi või Paidega. See on kõigile mugav ja võrdne võimalus turvaliseks ja murevabaks osalemiseks.

„Olukorras, kus teadmatust on palju nii osalejale kui korraldajale, pidasime ainuõigeks luua ka virtuaalselt osalemise võimaluse. Jätkuvalt tegeleme sellega, et 26. septembril saaksid meie fännid suurepärase elamuse turvalises keskkonnas, kuid tegelikkuses piisab ju ühest uuest koldest, valitsuse uutest otsustest või ka otsustamatusest ja sündmust ei pruugi kohapeal olla võimalik läbi viia. Ka virtuaalselt osaledes saadakse kätte lõpetaja medal, Nike jooksusärk, Viking Line kinkekaart ja meenekott,“ kommenteerib peakorraldaja Marko Torm.

Virtuaaljooksus osalemiseks tuleb registreerida sündmusele, läbida valitud distants (21 km; 10km; 5km; Cappy lastejooksud 200-400 m) ning laadida tulemus üles registreerunute nimekirjas, oma nime juures.

Hea teada!

·      Praeguse seisuga toimub Viking Line Eesti Ööjooks põhiüritus 26. septembril Rakveres.
·      Jooksule saab ennast kirja panna: https://reg.ööjooks.ee
·      Kui põhiüritust siiski ei toimu või ei ole võimalik sellest osa võtta, saab osaleda virtuaaljooksul.

NB! Korraldaja on võtnud eesmärgiks anda osalejatele hiljemalt augusti lõpuks teada, kas sündmust on võimalik läbi viia ka kohapeal või toimub sündmus tervikuna virtuaalselt.

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Black Hole Studio

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Bosch Eesti Maastikurattasarjas saavad rajale minna nii profid kui harrastajad

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus