Võistlus iseendaga | Sportland Magazine

Jaga „Võistlus iseendaga“

Võistlus iseendaga

Hollywoodi kassahittide mõjul on tekkinud väärarusaam, et golf on vaid rikaste härrade mäng. Tegelikult mängivad seda igas vanuses inimesed noortest soliidses eas golfisõpradeni välja, ning golf on seejuures taskukohane hobi.

„Mul oli varem golfist sama mulje jäänud. Eks golfietikett mängib ka selles muljes olulist rolli – mängimiseks lubatud rõivastus näeb soliidne välja,” räägib Sportlandi brändijuht Henri Kruusel. Tõepoolest, golf on ju pikkade traditsioonidega mäng, kus aja jooksul on välja kujunenud teatud riietusreeglid, mille vastu pole viisakas eksida. Kandma peaks kraega särki ja viigipükse ning välistatud on teksad, dressid ja minimood. Lühikesed püksid on küll lubatud, ent professionaalsed meesgolfimängijad ei kanna neidki.

Henri

Henri avastas golfi võlu eelmise aasta mais tänu töökaaslastele. Mäng hakkas noormehele niivõrd meeldima, et ta leidis triatlonitreeningute kõrval selle jaoks koha. „Golf võrdub stressi ja pingete maandamisega. Pean seda toredaks ja mõnusaks kõrvalhobiks. Julgustan ka teisi mõnele muule spordialale lisaks golfi proovima,” räägib Henri.

Kui vaja, leiad aja

Golfiga lähema tutvuse tegemiseks on Henri sõnul vaja vaid tahtmist ja pealehakkamist. „Esmalt tuleb läbida green card’i kursus, mis sisaldab kolmepäevast teooria- ja praktikaõpet, varustuse laenutust ja parimate professionaalsete mängijate käe all õppimist. Lisaks saab järgmise 60 päeva jooksul tasuta harjutamisväljakul mängida ja tasuta varustust laenutada. Kogu selline pakett maksab näiteks Niitvälja golfikeskuses 149 eurot ehk esialgu väga palju raha uue hobi peale ei kulugi,” kirjeldab Henri esimest sammu golfimängijaks saamisel. „Kõige keerulisem on leida aega, mida inimestel üldjuhul ei ole. Enda kogemusest võin öelda, et mängupisikuga nakatudes leiad sa selle aja järsku imeväel kasvõi une arvelt,” lisab ta.

Nii võib suviti leida Henri golfi mängimast juba kell 7 hommikul või teisel juhul pärast tööpäeva kell 8 õhtul. „Mulle meeldib, kuidas golf suudab elegantselt mu mõtted argipäevamuredelt minema suunata,” ütleb Henri. „See mäng nõuab hästi palju tähelepanelikkust ja keskendumist, mille tulemusena kõik muud mõtted kaovad.”

Henri

Tekitab ühtsustunnet

Eestis on golfi harrastamiseks suurepärased tingimused. Meil on kümme väljakut ja kaheksa golfiklubi, millega liituda. Lisaks on olemas kolm sisehalli, kus saab talvel golfi mängida. „Mina olen Niitvälja golfiklubi liige ja julgen öelda, et seal on Euroopa ühed parimad harjutamistingimused. Eelmisel hooajal ei olnud kordagi sellist olukorda, et ma ei oleks saanud järjekorra tõttu harjutama minna,” lausub Henri. Ta lisab, et erinevates klubides toimuvad liikmetele väga põnevad võistlused ja üritused, millest osa võtta. „See loob golfimängijatele ühtsustunde, mis on väga äge. Samuti on golfiklubide ülesehitus Eestis väga heal tasemel, mis teeb need mõnusateks ajaveetmiskohtadeks.”

Niitvälja on ka Henri koduklubi.
Niitvälja on ka Henri koduklubi.

Korralik treening

Golf on väga tehniline mäng, mistõttu vajab see palju harjutamist. Öeldakse, et golfimängus kehtib reegel, et harjutamine teeb meistriks. Tähtsad omadused mängu õppimiseks on kannatlikkus, püsivus, keskendumisvõime ja distsiplineeritus. Kui sul neid aga ei ole, pole ka hullu, need tekivad ajaga. „Väljakul mängides on päevad tihti erinevad. Mõnikord mängimas käies on tunne, nagu oleksin harjutanud aastaid, teinekord aga tundub, nagu viibiksin väljakul esimest korda,” tunnistab Henri. „Golfi õppimisel on väga oluline roll treeneritel. On väga tähtis mängu nüansid kohe õigesti selgeks teha, sest valesti õpitud tehnikat on hiljem väga keeruline õigeks saada.

Henri sai esimest korda palli korralikult lendu green card’i kursusel, aga et see ka soovitud suunda lendaks – see võtab aega. „Kümme treeningut kulub kindlasti, et vähemalt pooled pallid lendaksid enam-vähem soovitud suunas,” naerab spordisõber.

Golf parandab nii ajutegevust kui ka füüsilist vormi. Golfiväljak koosneb enamasti 18 rajast ja harjutusväljakutest. Kõikide radade läbimiseks kulub keskmiselt neli tundi, mille jooksul kõnnitakse ligikaudu kümme kilomeetrit. „Peale kõndimist tuleb teha löögiliigutus, mis vajab tähelepanu, keskendumist ja lihastööd,” märgib Henri. „Tegu on täiesti arvestatava füüsilise koormusega.”

Henri

Uued sõbrad golfiplatsilt

Golf on kindlasti suurepärane võimalus pere ja sõpradega koos aega veeta, aga ei tasu peljata ka üksi golfikeskusesse minekut. Kuna tavaliselt võib ühel rajal korraga mängu alustada neli inimest, pannakse kokku ka võõraid mängijaid. „Esimeste radade järel tekib tihti piinlik vaikus, sest kõik esmased küsimused nagu „Kui kaua sa mänginud oled?” või „Palju händikäpp on?” on ära küsitud,” räägib Henri oma kogemusest. „Kuna aga järgmise nelja tunni jooksul ollakse sunnitud olukorras, avastatakse üsna pea, et ühise tegevuse juures on tegelikult üsna lihtne jututeemasid leida. Niiviisi leitaksegi omale uusi häid tuttavaid ja sõpru.”

Loe lisaks Niitvälja golfipakettide kohta siit.

Tekst: Liisi Rist

Fotod: Merle Eenmaa/Steve Carr

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Kõrge lennuga Kristjan Ilves

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus