Võitjate valik: Egle Eller-Nabi valik on sport | Sportland Magazine

Jaga „Võitjate valik: Egle Eller-Nabi valik on sport“

Võitjate valik: Egle Eller-Nabi valik on sport

Bikiinifitnessi võistleja, treener, toitumisnõustaja, fitnessi modell ja koolitaja on vaid vähesed märksõnad, mis Egle Eller-Nabi tegemisi ja elustiili kirjeldavad. Lisaks kõigele on ta kahe lapse ema ja armastatud Eesti sportlase Heiki Nabi abikaasa.

Elu sportlasena on olnud Egle teadlik valik. “Olen valdkonnas, mida armastan jäägitult ning iga päev olen tänulik selle eest, et olen teinud õigeid otsuseid ja leidnud oma tee,” räägib Egle oma tööst, mis on ühtlasi ka tema suurim kirg. Egle teeb elus kõike suure armastusega, mõnikord ei oska ta isegi vahet teha, kas teeb tööd või tegeleb mõne hobiga, sest kõik on omavahel justkui seotud.

Egle Eller-Nabi

Elab kõigile kaasa

Ise võisteldes ja noori juhendades on Egle seda tüüpi kaasaelaja, keda teiste saavutused panevad rohkem uhkust tundma, kui enda omad. “Nende võidud on minu võidud ja kaotused samuti minu omad,” räägib Egle oma pühendumusest. Treenerina motiveerib Egle oma õpilasi endale eesmärke seadma ning tegevusi regulaarselt mõtestama. “Mis siis, et tulemuseni jõudmine võib olla raske ja kõik ei pruugi 100% meeldida, kuid kui see viib lähemale eesmärgile, siis on see järelikult vajalik,“ julgustab ta.

Kõike jõuab, kui tahta

Kahe lapse emana ja mitmete projektide kõrvalt näeb ka Eglet ikkagi treenimas ning teadmiseks kõigile, kes teda tagasi lavalaudadele ootavad: Egle plaanib võistlustules tagasi olla juba aastal 2018. “Kui mul on vaja või ma tahan treenida, siis leian selleks alati võimaluse,“ ütleb Egle ning lisab, et kõik on kinni vaid tahtes ja aja planeerimises. Ka väikelapsega treenimine ei ole probleemiks, sest võimalusi selleks on mitmeid, nii on ka Eglel koos kolmekuuse pojaga esimesed beebitrennid juba tehtud.

Egle Eller-Nabi

Puhkus on oluline osa arengus

Tervet ööpäeva Egle siiski treeningsaalides ei veeda ning aega jääb ka puhkamiseks. „Puhkusel on sportlike saavutuste jaoks sama tähtis roll, kui treeningul endal,“ ütleb sportlane, kes puhkab süvatreeningutest kaks päeva nädalas. Rühmatrennide andmine muidugi puhkuse alla ei kuulu, nendest saab Egle hoopis kadunud energia tagasi. „Kogu ühisest tegevusest tekkiv power, mis rühmatrennides valitseb, laeb mind vajaliku positiivse energiaga,“ kinnitab ta.

Ka perepuhkused planeeritakse pigem aktiivsed, et saaks ujuda, matkata, rattaga sõita ja joosta. „Reisides avastame erinevaid looduskauneid kohti, puhates eelistame suurlinnadele pigem väikesemaid kauneid linnakesi, mis sobivad aktiivseteks hobideks,” kirjeldab Egle pere valikuid. Ka pesamuna armastab magada nii, et vanker liigub, seega on kogu pere liikumises ka puhkusemomendil.

Soe tee ja õiged riided

Talviselt külmal ajal armastab Egle rohkelt teed juua. Värsked köögiviljad asendab ta sel ajal külmutatud marjade ja köögiviljadega, mis on pärit pere lemmikpaigast Hiiumaalt, kus asub Heiki vanematekodu. Egle pöörab suurt tähelepanu sellele, et kõik vitamiinid ja mineraalid oleksid õiges koguses toidust kättesaadavad.

Egle Eller-Nabi

Samuti on tema jaoks oluline end ka väljas liikudes korralikult soojas hoida. Egle selle hooaja lemmikuks on Altitude 8848 parka, mille kandmiseks ta külmemaid ilmu juba pikisilmi ootas. „Tõepoolest fantastiline parka – stiilne, mugav, soe ja hingavast materjalist,” kiidab Egle. Parkale lisaks peab Egle asendamatuteks Timberlandi sooje saapaid ning talvelemmikute hulgast ei puudu ka kindad, suusapüksid ning tutimüts.

Tegutsemine hoiab aktiivsena

Egle on naine, kellel peab olema alati midagi põnevat teoksil, sest see hoiab adrenaliini üleval. Energiat ammutab ta trennist ja õigest toitumisest, mida soovitab kõigile. “Trenn on tervise ja energia allikas, hea füüsise ja normis kehakaalu alus ning paljude haiguste ravim,” motiveerib Egle ja lisab: “Kõik on valikute küsimus ja minu valik on sport.”

Tekst: Taisi Kõiv

Fotod: Jake Farra

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Kuidas valida talvesaabast?

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus