Võitjate valik: Märt ja Saara avastavad maailma kõigi meeltega | Sportland Magazine

Jaga „Võitjate valik: Märt ja Saara avastavad maailma kõigi meeltega“

Võitjate valik: Märt ja Saara avastavad maailma kõigi meeltega

Näitlejapaari Saara ja Märt Piusi elus on huvitav aeg, tänu lastele on neile antud võimalus maailma läbi mängu ning vahetute emotsioonide taasavastada. Kõige parem on seda teha õues värskes õhus, kus veedetakse aega iga päev.

Piusid on looduseusku ning Saara sõnul on väga oluline, et inimesed teadvustaks keskkonnahoiu väärtust. „Meid ümbritsevast rohelusest peaksid saama rõõmu tunda ka järeltulevad põlved. Naudin väga Eestimaa loodust ja seda kõikidel aastaaegadel, maailmas pole elamiseks paremat paika,“ tõdeb ta.

Märt ütleb, et võiks kõik päevad õues veeta. „Eriti teravalt olen seda enda jaoks teadvustanud koroonapandeemia ajal.“

Saara sõnul on õues viibimine oluline nii suurtele kui väikestele. „Sealt algab tervis, karastamine ja D-vitamiini ammutamine. Koroonapandeemia alguses ei lubatud paljudes riikides inimesi värske õhu kätte liikumagi, mis on minu jaoks kogu selle olukorra juures üks häirivamaid otsuseid,“ lisab näitlejatar.

Saara Pius

Avastusretked nii linnas kui maal

Seda enam peaksid eestlased võimaluse eest looduses liikuda tänulikud olema. Saara ja Märdi peres on ühtviisi lemmikud nii meri, järved, rabad kui metsarajad, võimalusel võetakse ette ka pikemaid retki. Meelispaigad Harjumaal on Vääna, Laulasmaa, Kaberneeme ning Põltsamaal Märdi ema elukoha koduümbruse rajad. Tallinnas jalutatakse peamiselt Telliskivi Loomelinnaku ümbruses, Kalamajas, Noblessneri ja Volta piirkonnas ning Pikakari rannas, vahel ka Kadriorus.

„Kuigi oma võlu on igal aastaajal, siis sügisel on kuidagi eriliselt ilus ja vahva nii kastaneid korjata kui värvilistes lehtedes sumbata,“ ütleb Saara, kelle jaoks seostub sügis nii kirevate värvidega kui rikkalike loodusandidega. Märdi sõnul meeldib vanemale lapsele kastanimunadest loomi meisterdada, poriloikudes ringi hüpata, tigusid korjata ning asfaldilt vihmausse päästa. Pere noorim liige avastab imelist sügist peamiselt vanemate süles või vankris olles.

Märt Pius

Helly Hansen sobib kui valatult

Pere garderoobist leiab varustust iga ilma jaoks. Riiete soetamisel on oluline eelkõige praktilisus, mugavus ja kvaliteet, näiteks peaks kõige viimasena selga minev kiht olema nii vetthülgav kui tuulekindel.

Helly Hanseni loojad on eelpool toodule mõelnud ja tänu sellele on brändi riided võitnud ka näitlejapaari poolehoiu. „Helly Hanseni joped, pusad, jalanõud, mütsid, sallid ja kindad on meil igapäevases kasutuses, need on tõesti head ja vastupidavad,“ ütleb Märt tunnustavalt ja kinnitab, et õues viibimist toetavad need küll pea iga ilmaga.

Mõlemad hindavad brändi kvaliteeti kõrgelt. „Kuna Helly Hansen sai alguse tänu ühele Norra kaptenile, siis eks need kargete oludega harjunud meremehed juba teavad, mis keha sooja ja kuivana hoidmiseks töötab ja mis mitte,“ usub Saara ja lisab, et päris tormi ja tuisu kätte nad pigem siiski ei roni, aga väikest seenevihma nauditakse rõõmuga.

Saara ja Märt

Lasteriided tulevad tihti teiselt ringilt

Laste puhul lähtutakse samadest põhimõtetest, kuid neile eelistatakse riideid valida pigem taaskasutusest. „Peaasi, et oleks lõbus, hea ja mugav liikuda, kuiv ja soe. Lapsed peavad saama teha kõike seda, mis neile parasjagu pähe tuleb. Mina ei muretse mustuse ja plekkide pärast. Vahel vaatan õues Susannat ja naeran, kuna ta riietus on kombineeritud kõikvõimalikest erinevatest hilpudest,“ ütleb Saara ja rõhutab, et mõned nii-öelda tähtsamad asjad ehk näiteks kvaliteetsed jalanõud ja kombinesoonid soetatakse siiski uuena.

Aeg pere pisematega on spordi eest

Õues liikumine ja lastega tegelemine annab Saarale igapäevaselt juba väga hea treeningkoormuse. Korra nädalas võtab ta aega sõbrannadega sulgpalli mängimiseks ning ammutab internetist inspiratsiooni koduste treeningkavade sooritamiseks. Näitlejatari sõnul peab sport pakkuma veidi teistsuguseid emotsioone ja naeru, sest üksluise tegevuse jaoks ei jätku tal püsivust. Märt kogub kärukilomeetreid kiirkõndi tehes ning teeb tubastes tingimustes jõuharjutusi. „Kevadel käisime peaaegu iga päev discgolfi mängimas, aga hetkel on see soiku jäänud. Ootan lund, et saaks suusatada ja lumelauaga sõita, aga eks näis, kuidas sellega tänavu on,“ ütleb ta.

Saara ja Märt

Akusid võib laadida ka kinokunstiga

Tööalaselt valutab Märt südant filmi- ja kinotööstuse pärast. „Ollakse hädas, inimesi käib kinodes oluliselt vähem. Mina soovitan kõiki vajalikke reegleid järgides siiski kinokunsti nautima minna, olen ka ise momendil ühe filmi tegemisega tihedamalt seotud,“ avaldab näitleja.

Saara  liitub soovitusega: „Detsembri algul esilinastub vahva kogupere film „Jõulud džunglis”, mida võiks kindlasti vaatama minna.“ Tema enda tööalased tegemised piirduvad hetkel vähem aega nõudvate projektidega. „Mul on väike roll ühes tulevases seriaalis ning beebiga tegelemise kõrvalt annan oma hääle multikatele.“

Tekst: Marta Vasarik

Fotod: Jake Farra

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Roald Johannson: kui teen sporti, siis olen ka parem inimene

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus