Võluva golfimängija teekond golfitreeneriks | Sportland Magazine

Jaga „Võluva golfimängija teekond golfitreeneriks“

Võluva golfimängija teekond golfitreeneriks

Hanna-Maria Tammo (21) alustas golfiga viis aastat tagasi ning on suutnud selle ajaga saavutada mängijana väga hea taseme. Vähe sellest, möödunud sügisest õpib neiu Inglismaal golfitreeneriks.

Alustame algusest. Hanna-Maria, kuidas ja kui vanalt sa golfi juurde sattusid?

Väga paljud noored satuvad golfi juurde tänu perele. Nii juhtus ka minuga: isa kutsus golfi proovima. Kuna olin varem iluuisutaja, ei tundunud golf üldse alana, mis mulle võiks meeldida, aga 2013. aastal otsustasin lõpuks ühest treeningust osa võtta. Siis juba tekkis hasart ja enam ma sealt ära ei tulnudki.

Kuidas ja millal tuli sul mõte hakata golfitreeneriks? 

Soov treeneriks saada oli mul juba siis, kui tegelesin iluuisutamisega. Kui olin mõne aasta golfi mänginud, siis tekkis mul võimalus abistada demodel ja läbi viia kõige pisemate ehk 5–7-aastaste treeninguid. Sellest sai alguse tõsine armastus treeneriameti vastu.

Hanna-Maria Tammo
Mida peab tegema, et saada kvalifitseeritud golfitreeneriks ehk PRO-ks?

Golfitreeneriks võib hakata iga PRO-staatusega golfimängija, kuid mina liitusin Inglismaal Birminghami ülikooli PGA-õppega. See pani mulle kohustuse amatööristaatus maha jätta ja PRO-ks hakata.

Kui palju vaeva see nõuab?

Kuna minult nõuti koolis HCP 5 (meeste jaoks HCP 3), siis palju see vaeva ei võtnud, sest tase oli juba saavutatud. Pidin saatma koolile oma viimase aasta võistluste tulemused ja motivatsioonikirja. Edasi pidin leidma viisi, kuidas maksta õppemaks, mis ei ole Inglismaal sugugi odav.

Hanna-Maria Tammo Kuidas sattusid õppima just Inglismaale?

Sinna soovitas minna Niitvälja headPRO ja minu treener Paul Põhi. Ta teadis, et mul liikusid peas mõtted golfitreeneri ametist, ning kuna ta oli ise sama kooli lõpetanud, oskas ta väga hästi selle plussid ja miinused esile tõsta ning lõpuks mulle suuna kätte näidata. Inglismaal ei õpi sa ainult golfitreeneriks, vaid ka golfi ärilise poole kohta.

Kui kaua õpe kestab ja kui palju pead Inglismaal kohal käima?

Õpe kestab kokku kolm aastat ja mina õpin kaugõppes. See tähendab, et suurem osa õppest toimub interneti vahendusel: seal on loengud ja õppematerjalid, mida läbi võtta. Inglismaal käin aastas kaks korda. Ühe korra lähen talvel nädalaks ajaks kodus õpitut praktiseerima. Teine kord lähen kevadel paariks päevaks eksameid sooritama.

Kui hea golfimängija peab olema, et temast saaks golfitreener?

Mina arvan, et golfimängijal võiks olla vähemalt HCP 5, et treeneriks hakata. Kuid isegi kui sul on HCP 0 või madalam ja oled suurepärane golfimängija, ei tähenda see, et peaksid olema treener. Peab olema suur tahe, oskus õpetada ja inimestega suhelda.

Keda sulle kõige rohkem treenida meeldib?

Mulle meeldib treenida juunioreid. Mulle tundub, et mul tekib nendega alati hea side, ja emotsioon, mille ma noorte treeningutelt saan, on alati positiivne ja innustav. Olen võtnud eesmärgiks populariseerida golfi noorte hulgas just spordina. Eriti sooviksin teha golfi populaarsemaks tüdrukute seas.

Mida soovitaksid alustavale golfimängijale? Kuidas ja kust peale hakata?

Soovitan tulla ja proovida kätt üle Eesti toimuvatel demopäevadel. Sealt saab alati hea aimduse, milline golf on. Teine võimalus on tulla green card’i kursustele. Need kursused on tänapäeval juba üsna soodsate hindadega ja meil on välja mõeldud väga ägedaid programme, kus on peale kursuse veel erisuguseid pakkumisi.

Hanna-Maria Tammo

Miks soovitad inimestel golfi mängida?

Golf on sport, mis paneb sind proovile nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Pole olemas just palju spordialasid, mida harrastades veedaksid päevas viis tundi värskes õhus jalutades.Peale selle on golfil sotsiaalne pool – mängides ja võisteldes kohtab alati väga palju huvitavaid inimesi, kes jäävad sõpradeks kogu eluks. Golfimäng avab täiesti uue maailma ja uued võimalused. Lisaks on golf perekondlik sport; seda võivad mängida igas vanuses inimesed. Golfiväljak on suurepärane koht, kus perega koos aega veeta.

Millisel Eesti väljakul võib sind kõige tihemini kohata?

Mind võib kohata Niitväljal!

Töö või elustiil?

Hanna-Maria: “Golf on minu jaoks kindlasti elustiil! Olen äärmiselt õnnelik, et minu tööks on saanud mu kõige südamelähedasem hobi.”

Tekst: Mari Hütsi
Fotod: Mats Soomre www.soomre.com

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Kuidas valida õige jalgratas?

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus