Youtuber Victoria Villig unistab suurelt | Sportland Magazine

Jaga „Youtuber Victoria Villig unistab suurelt“

Youtuber Victoria Villig unistab suurelt

Sädemega tüdruk Victoria Villig (18) suhtub ühtmoodi kirglikult nii filmindusse kui ka ettevõtlusesse. Hakkaja Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilane on püsti pannud mitu edukat YouTube’i kanalit, millest edukaima jälgijate  arv ületab juba 30 000.

Noortele pakub neiu youtuber’i koolituspaketti, mille abil jagab oma kogemusi ja tähelepanekuid ning õpetab videoid tehniliselt teostama. „Filmindus on minu suurim kirg. See on asi, mis paneb mind hommikul voodist tõusma ja mu silmad särama. Oma YouTube’i peakanalil, mis kannab nime Victoria Villig, toodan põhiliselt kooliteemalisi sketše, sest seda valdkonda tunnen ma gümnaasiumiõpilasena kõige paremini. Minu vaatajaskonna seas on just need videod populaarseimad,” ütleb Victoria ja täpsustab, et Planeet Vicky YouTube’i kanalil saab hea ülevaate tema igapäevategemistest ja reisidest.

Victoria Villig

Alustas noorelt

Videote tegemine sai Victoria hobiks 11-aastaselt. „Otsustasime sõbrannadega ennast pärast kooli kaameraga filmida, pärast klippide monteerimist näitasime sketše sõpradele ja vanematele. Paar aastat hiljem hakkas YouTube’i populaarsus Eestis kasvama ning ühel hetkel sain suurtelt välismaa vlogijatelt nii palju inspiratsiooni, et otsustasin YouTube’i kanali jaoks spetsiaalselt sisu tootma hakata.”

Kõige keerulisemaks peab ta sisuloome juures originaalsete ideede leidmist. „Tihtipeale on mul hea videoidee, kuid ma ei suuda välja mõelda piisavalt pikka stsenaariumi, et klipp oleks vähemalt paar minutit pikk.” Kvaliteedi suhtes Victoria aga järeleandmisi ei tee ning seda on näha ka tema videotes.

Victoria VilligTulevikuplaan on kindlalt paigas

Kõrgkooliõpingud plaanib ta siduda filmindusega. „Unistan sellest, et tulevikus võiks mõni minu loodud film jõuda kinoekraanile,” avaldab ta lootust. YouTube’i sisulooja karjäärile noor neiu esialgu lootma ei jää. „Ma kardan, et Eestis ei too youtuber’i amet ära elamiseks iga kuu piisavalt palju sisse. Kui tooks, siis kindlasti võiks see olla üks minu karjäärivalikutest.”

Victoria hoiab sporti au sees

Peale filmide tegemise armastab Victoria sporti ja peab lugu tervislikest eluviisidest. „Füüsiline pingutus maandab suurepäraselt stressi ja enese liigutamine teeb mind õnnelikuks. Minu jaoks on sportimine oluline mitmel põhjusel: kuna ma olen väga energiline inimene, siis jääks mul energiat väga palju üle, kui ma trenni ei teeks. Lisaks hoiab treenimine heas vormis. Intensiivse sportimise juures on väga oluline õigesti toituda, et organism saaks pärast treeningut taastuda ning ei tekiks vajalike toitainete puudujääke.”

Eriline armastus jalgpalli vastu

Victoria huvi on muu seas köitnud kergejõustik, ujumine, tennis, show-, peo- ja rahvatants, suusatamine, jooksmine, ratta- ja rulasõit ning perega discgolfi mängimine. Tõsisemalt tegeles neiu mõnda aega ka jalgpalliga. „Alustasin FC Flora ridades 12-aastaselt ja mängisin seal kokku neli aastat. Mulle meeldib jalgpalli juures põnevus – iga olukord on uus ja kordumatu. Rühmas treenimine annab motivatsiooni rohkem pingutada ja ennast ületada. Väravate löömine polegi jalgpallis kõige huvitavam. Teiste mängude vaatamise juures naudin kõige rohkem rünnakuid ja ründestrateegiaid värava all, need teevad mängu põnevaks. Jalgpall on olnud ja jääb minu jaoks alati südamelähedaseks. Iga päev ma end sellega kursis ei hoia, kuid võimalusest ise mängida ma küll ära ei ütle!”

Victoria Villig

Vutimängust õppetunnid kogu eluks

„Ma arvan, et jalgpall õpetab eluks vajalikke oskusi, näiteks inimestega suhtlemist, sest sa pead ennast mängus teistele arusaadavaks tegema ja ise tiimikaaslastest aru saama vaid silmside, käemärkide ja üksikute sõnadega. Kindlasti arendab see tohutult koostöövõimet, sest üksi ei saavuta jalgpallis küll midagi. Lisaks õpid teisi toetama – vutimängus pead oskama kaitsta ning hetkel, kui üks läheb vastasele peale, peab teine teda tagapool toetama ja olema valmis palli võitma juhul, kui triblatakse mööda. Elus on samamoodi: kui keegi lähedastest otsustab midagi ette võtta, siis tuleb talle toeks olla. Kui tal esimene kord ei õnnestu, siis pead olema valmis aitama, et projekt suures plaanis siiski toimiks,” tõmbab Victoria paralleele jalgpalli ja elu vahel.

Iseenda jaoks õppis neiu jalgpallist distsipliini, sest isegi halval päeval tuli trenni kohale jõuda ning endast platsil maksimum anda. Olulise osana tõstab ta esile ka kaotusega toime tulemise ning selle aktsepteerimise. Tihtipeale tuli ju mängudes ja turniiridel vastasele alla jääda, olukorrast õppida ja eluga edasi minna.

Kui Victorial avaneks võimalus intervjueerida mõnda vutistaari, siis valiks ta Ronaldo. „Mind huvitaks, milline on see tsitaat, mille järgi sportlane elab. Arvan, et see ütleb inimese kohta väga palju.”

Jälgi Victoria tegemisi 
victoriavillig.com
Yuotube’i kanalid: Planeet Vicky ja Victoria Villig

Tekst: Marta Vasarik

Fotod: erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

SUUR GALERII: Kõrvemaa triatlon 2018

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus