14. juunil avavad golfiväljakud oma uksed ja kutsuvad kõiki tasuta golfi proovima | Sportland Magazine

Jaga „14. juunil avavad golfiväljakud oma uksed ja kutsuvad kõiki tasuta golfi proovima“

14. juunil avavad golfiväljakud oma uksed ja kutsuvad kõiki tasuta golfi proovima

Millal sa viimati midagi uut proovisid? Hea võimalus selleks avaneb 14. juunil, kui 9 golfiväljakut avavad oma uksed ja pakuvad võimalust golfiga tutvuda. Mis täpsemalt toimub ja miks tasub golfi proovida, räägib Eesti Golfi Liidu projektijuht Reane Evert.

Mis? – Avatud golfiväljakute päev, pühapäeval, 14. juunil kell 14.00

Kus? – kõigil Eestimaa golfiväljakutel, mille nimekirja leiab Eesti Golfi Liidu lehelt.

Kellele? – igas vanuses inimestele, kes soovivad golfiga lähemalt tutvuda.
 
Mida avatud golfiväljakute päeval pakutakse?

Avatud golfiväljakute päeva raames annavad kogenud treenerid ülevaate golfimängust ning õpetavad tehnikat ja lööke. Iga osaleja saab ise erinevaid golfilööke proovida. Osalemine on kõigile tasuta ning üritus kestab umbes 2,5 tundi.

Valgeranna golf

Miks võiks tulla golfi proovima need, kes pole varem selle mänguga kokku puutunud?

Elame muutuvas maailmas. Näiteks eriolukorra ajal oli golf üks väheseid spordialasid, millega sai tegeleda. Golf on kindlasti harrastus kogu eluks, see pakub palju võimalusi uute tutvuste näol ning sellega saab tegeleda pea igas maailma riigis.

Golf on väga tervislik ja sotsiaalne mäng. Ei ole just palju spordialasid, kus 3-4 tunnise mänguringi või võistluse jooksul saab kaaslastega ka mõtteid vahetada.

Niitvälja golfKas tegevusi toimub ka lastele?

Jah, ka lastel on võimalus haarata golfikepp ja teha mõned löögid. Golf on sobilik sisuliselt 4-eluaastast alates, seega võivad lapsed kindlasti sellel üritusel osaleda.

Kuivõrd hea harrastus on golf laste jaoks?

Golf pakub kõike: kirglikku mängu, sõpru kogu eluks, regulaarset liikumist vabas õhus, võistlusmomenti. Golfis on kõigil võrdsed võimalused ehk näiteks pole oluline, kui pikk sa parajasti oled.

Millisele inimtüübile golf eriti hästi sobib?

Golf sobib kõigile, aga kindlasti kõige rohkem inimestele, kes naudivad tegutsemist vabas looduses ning otsivad mõõduka koormusega tervislikku sportimisvõimalust. Golfi saab harrastada nii üksi kui mitmekesi.

Golfis on olulisel kohal ka etikett riietumisel. Millega peaksid riietumisel arvestama need, kes avatud golfiväljakute päevale tulevad?

Mänguks sobivad kõik pikad püksid, välja arvatud sinised teksad ja dressipüksid.

Soojema ilma puhul võib kanda põlveni lühikesi pükse (naised ka seelikut), mille peal on tavaliselt krae ja varrukatega särk. Kui ilm on vihmane või väga tuuline, siis pane selga kilepüksid ja -jakk, fliis või kapuutsiga jakk. Vältima peaks siniseid teksajakke, väga lühikest miniseelikut või -kleiti, sest need ei ole golfis sobilikud.

Jalanõudest sobivad igasugused spordijalanõud. Ei sobi rannajalatsid ega plätud, sest nendega ei ole võimalik lööke sooritada.

Otepää golf

Kohati saadavad golfi eelarvamused, et see on liiga kallis ala, see on pigem pensionäride mäng või et Eestis on golfimänguks liiga vähe võimalusi. Kuidas tegelikult on?

Golf on tänaseks Eestis kindlasti odavam harrastus kui nii mõnigi teine spordiala. Kõik väljakud pakuvad väga paindlikke pakette, mille seast tuleb leida endale sobivam, sõltuvalt sellest, kui palju aega mängimiseks on.

Golf sobib igas eas inimestele ning on üks väheseid spordialasid, kus korraga saavad omavahel mõõtu võtta nii laps, isa/ema kui ka vanavanemad. Seda võimaldab golfi händikäpi süsteem, mis võtab arvesse iga mängija taset.

Mida rohkem mängijaid, seda rohkem ehitatakse Eestisse ka väljakuid. Näiteks Soomes oli 80ndatel vaid üksikuid väljakuid ja suhteliselt vähe mängijaid. Tänaseks on seal ca 140 väljakut ja ca 140 000 golfiharrastajat. Rootsis aga on mängijate arv ületanud 600 000 piiri. Kokku on maailmas golfi juurde tee leidnud 60 miljonit inimest, nii on golf üheks enim harrastatavaks spordialaks maailmas.

Mille pärast sina golfi mängid?

Ma olen golfiga seotud rohkem aastaid kui ise mänginud. Mõte, et peaksin mängu selgeks saama tuligi kaks aastat tagasi avatud golfiväljakute päeval, kui tegin green card’i.

Mulle meeldib, et golfi mängides saab värskes õhus aktiivne olla ning mängukaaslastega meeldivalt aega veeta. Eriti hea tunne on siis, kui mäng ka hästi välja tuleb.

Soovitan kõigil võtta kaasa sõber, elukaaslane, vend/õde, lapsed ja hea tuju ning tulla golfi proovima. Nii võid leida endale lemmiktegevuse kogu ülejäänud eluks!

NB! Avatud golfiväljakute päeva info ja registreerimine: www.golf.ee/avatud-valjakud/

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Eesti Golfi Liit

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Surfikoolitaja Kristjan Kiisk: annan personaalse garantii, et meie juures saab igaüks algkursuse jooksul surfilaual liikuma

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus