5 viga, mida jõusaali treeningutel vältida | Sportland Magazine

Jaga „5 viga, mida jõusaali treeningutel vältida“

5 viga, mida jõusaali treeningutel vältida

Jõusaalis treenimine annab kehale ilusa vormi ja parandab üldist enesetunnet. Kuidas aga treenida nii, et sellest oleks maksimaalne kasu? Vastus on väga lihtne, tuleb vältida vigu. Milliseid vigu jõusaalis peamiselt tehakse, uurisimegi Vormiloojate treener Egert Oiovilt.

Harjutuste sooritamine vale tehnikaga

Siin kehtib kuldne reegel: kui ei tea, kuidas harjutust õige tehnikaga sooritada, siis küsi nõu jõusaalitreenerilt, kes näitab ette tehniliselt õige soorituse. Vale tehnikaga harjutamine võib põhjustada vigastusi ning pärsib ka arengut. Eriti tähelepanelik tuleb olla vabade raskustega (hantlid ja kangid) sooritatavate harjutuste, nagu näiteks kükid, jõutõmbed, rinnalt surumised jne puhul.

Jõusaal

Keskendumine vaid teatud lihasgruppidele

Tihti soovitakse saada endale tugevad kõhulihaseid või turskemat ülakeha ja keskendutakse ainult ühe kehapiirkonna treenimisele, jättes teised olulised lihasgrupid tähelepanuta. Niiviisi pannakse aga teatud lihasgrupid liiga suure koormuse alla ning suureneb vigastuste tekkimise oht. Samuti kannatab sedasi talitades üldine keha proportsioon. Näiteks kõhusirglihas ei erine kuidagi teistest lihasgruppidest, seega puudub vajadus seda treenida rohkem ja oluliselt sagedamini. Kas kõhulihased välja paistavad või mitte, selle määrab ära üldine keha rasvaprotsent ning seetõttu ei saa ilusaid kõhulihaseid neid rohkem treenides, vaid ainult läbi üldise rasvaprotsendi vähendamise.

JõusaalÜhe treeningrežiimi järgimine liiga pikka aega

Keha harjub teatud režiimil (sama korduste vahemik) töötamisega üsna ruttu ning kui jätkata seda pikema perioodi vältel, siis langeme mugavustsooni ja areng pidurdub. Sageli pööratakse liigset tähelepanu teatud harjutuste vahetamisele, kuid töötatakse edasi samal režiimil. Oluline ei ole harjutuste valik, vaid see, et keha saaks tööd erinevatel režiimidel. Mõistlik oleks korduste vahemikku vahetada iga 4–6 nädala tagant. Kindlasti oleks tark siinkohal pöörduda ka treeneri poole, kes aeg-ajalt kava üle vaatab.

Järjepidevuse puudumine

Kas oled tundnud, et ei viitsi täna trenni minna või ei ole suutnud ajapuudusel treeningut päevaplaani mahutada ning oled trenni vahele jätnud? Järgmine kord, kui tunned soovi trennist viilida või koostad oma nädalaplaani, siis otsi vabanduste asemel võimalusi. Ainult regulaarne treening vähendab stressi ning kingib sulle ideaalse keha, millest oled unistanud!

Keskendumine kõrvalistele tegevustele, mitte treeningule

Telefoni näppimine ning kaaslastega jutustamine peaksid toimuma enne või pärast treeningut. Maksimaalse tulemuse saavutamiseks tegele treeningsaalis vaid treeninguga. Kui arvutada kokku mitu minutit tunniajasest treeningust tegeletakse kõrvaliste tegevustega, on tulemus jahmatav.

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Oliver Moosus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

SUUR GALERII: TARTU LINNAMARATON

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus