Ära jää ilma: Ööjooksude sari saab uhke avalöögi Rakveres! | Sportland Magazine

Jaga „Ära jää ilma: Ööjooksude sari saab uhke avalöögi Rakveres!“

Ära jää ilma: Ööjooksude sari saab uhke avalöögi Rakveres!

RIMI Eesti Ööjooks Rakveres toimub tänavu 4. juunil ning saab alguse linna suurimalt esindusstaadionilt. Baltikumi erilisim jooksufestival loodab võõrustada ligi 3000 liikujat ning meelitada sündmust uudistama ka uusi tõeotsijaid.

Spordisündmuse hing ja idee eestvedaja Marko Torm on ootusärev ja kinnitab, et tänavune liikumisüritus tuleb n-ö vana hea. „Rõõm on teatada, et mullu ära jäänud 21 km distants on kindlalt kavas ning kohtume taas õdusa juunikuu valgetes tingimustes, kust jooks ka kunagi alguse sai. Olgu öeldud, et augustikuine väljakutse toimub sel aastal Tallinnas ning talvine ööjooks vahetult enne jõule Narvas,“ tutvustab korraldaja ees ootavad hooaega.

Rakvere, Tallinn ja Narva ei ole juhuslikud kohad. „Need on minu eluga läbivalt seotud – Rakveres on minu kodu, Tallinnas käin tööl ning Narva on tänu erinevate töiste ettevõtmistega seoses minu südamesse kasvanud viimase kümnekonna aasta jooksul. See on omamoodi pärl, mida olen hakanud tõeliselt imetlema,“ avaldab Marko Torm. „Spordisündmusi korraldame veel sellistes imelistes põhjaranniku paikades nagu Võsu ja Käsmu,“ lisab ta ning täpsustab, et kogu tiimi suur soov ja kirg on elamusi pakkuda just nendes kohtades.

„Tundub, et üle pika aja tuleb esimene piirangutevaba suvi ja teeme kõik, et inimesed taas rajale liikuma innustada. Kuna viirus ei ole kadunud, siis on meie ülesanne hoolitseda, et ürituste toimumise keskkond oleks kõikide jaoks võimalikult läbimõeldud ja turvaline,“ rõhutab korraldaja.

Südasuve Challenge
Foto: Ain Liiva

Kirja tasub end panna juba praegu!

Registreerimine RIMI Rakvere Ööjooksule on jooksu veebilehel kõigile avatud stardikohtade olemasolul kuni 2. juunini ning ootab osalejaid. „5 km distants on ajavõtuta, 10 km ja 21 km rajale minejad saavad tulemuse ametlikult kirja ning finišis ootab emma-kumma väljakutse valinud lõpetajaid vägev Rakvere Loovuskeskuse kunstniku Jule käe all valminud Eesti Ööjooksu eridisainiga medal. Rahalised preemiad oleme välja pannud mõlema võitlusdistantsi kolmele kiiremale mehele ja naisele, keda autasustame nii karika kui võistluse toetajate auhindadega. Eraldi tasub mainimist veel tõik, et 10 km distantsil toimuvad ka Lääne-Viru meistrivõistlused,“ sõnab Marko.

„Võistluse ametliku särgi saavad selga kõik rajale minejad, see on üks meie sündmuse tugevaks visuaalseks sümboliks. Minul võtab küll kananaha ihule kui näen tuhandeid heatujulisi inimesi ühtses vormis startimas. Seda emotsiooni ning ühtsust rajal kinnitavad ka osalejad ise,“ ütleb peakorraldaja.

„Tänavune võistlustrass on kiire ja täpipealt sama, mis aastal 2019 – profiililt lauge, tõusumeetreid pigem vähe ning paikneb eranditult linnas sees. Mägedele tiirutama me inimesi ei saada,“ lubab Torm. „Elamus on küll number üks, aga tuleb leida tasakaal ehk mõelda ka neile, kes tulevad end sportlikult proovile panema ja rekordeid purustama,“ lisab ta.

Rakvere Ööjooks
Foto: Kaido Kabral

Ka igas vanuses lapsed on oodatud

Cappy lastejooksud saavad võistluspäeval alguse kell 17.30 ning toimuvad samuti Rakvere linnastaadionil. Kõiki osalejaid ootab finišis nii medal kui vahva kinkekott. „Päeva lõpuks on olulisim elamus, see jääb meelde ning toob rajale tagasi. Minul korraldajana on vaid suur rõõm näha kõige nooremaid, sest kellele veel seda armastust liikumise vastu süstida kui mitte neile.“

Open Water Estonia
Foto: Gertrud Alatare

Töös on Lääne-Virumaa loomingulised hinged

Elamuste pakkumises pole Marko Tormi ümber koondunud tiimile kogu Baltikumis võrdset vastast. Rakvere fenomenaalset ööjooksu on aastatel 2016-2019 iga-aastaselt uudistama tulnud üle 8000 liikumisentusiasti enam kui 20 riigist, mis on ühe 15 000 elanikuga linna jaoks väga uhke tunnustus.

„Meil on 10 km ringil veerandsada elamuspunkti, mis seda ühtses taktis hingavate inimeste möllu võiduka lõpuni saadab ehk siis keskmiselt on midagi uut ja põnevat uudistada iga 300-400 m tagant. Teiste hulgas näeb interpreete Tapa ja Kunda linnaorkestritest, erinevaid DJ-sid, ergutuskoore, rahvakuntsnikke, akrobaate ja teisi sütitavaid üllatusi, mis jäägu siinkohal veel saladuseloori alla. Muidugi päädib kogu lugu uhke tulemölluga Funtime meeskonnalt, kelle tulekeeled on Eesti kõrgeimad.“

„Elamuspunktide loomisesse panustavad Rakvere helgeimad loomingulised jõud, kelle jaoks on oluline, et inimesed lahkuksid meie juurest ülevate emotsioonidega, millele annavad oma panuse ka kõik kohalikud juhuslikud kaasaelajad. Distants kulgeb ju läbi linna, seega on tavaliselt kortermajade akendel ja katustel uudistajaid ning ergutajaid omajagu. Tõeline festival, mida saab kogeda vaid Rakveres!“ lubab Marko.

Rakvere Ööjooks
Foto: Martin Piir

Korraldusele allahindlust ei tee

Elamuste pakkumise kõrval on suur rõhk ka ladusal korraldusel. „Võistluspäeval panustab sündmuse õnnestumisse umbes 250 inimest. Oleme loonud igati loogilise ja hästi läbimõeldud võistluskeskuse ja usaldame liikujad kogenud vabatahtlike kätesse, kes suhtlevad mitmes keeles ning on meelestatud lahenduste leidmisele. Teeninduspunkte on 10 km ringil kolm, kõik on n-ö mõõdetud ja kaalutud ning osalejatega on arvestatud. Kes veel ei tea, siis 21 km distants kulgebki just sellel samal 10 km ringil,“ täpsustab Torm.

Ööjooks on leidnud koha inimeste südames

Märtsis toimunud jooksukonverentsil avaldas sotsioloog ja tervishoiujuht Mart Einasto portaalis Maraton100 korraldatud küsitluse tulemused, mille järgi tunnistati Tallinnas toimuv ööjooks eelmise aasta põhjal jooksjate seas Eesti kõige populaarsemaks sündmuseks ning Rakvere napsas kolmanda koha. „Samas oli Lääne-Virumaa sündmus nii mõnegi parameetri lõikes Tallinna omast hinnatum. Kõrgel kohal olid nii medalid kui üldine melu, mille pinnalt oleme alati eristuda püüdnud. Tundub, et oleme midagi õigesti teinud,“ arutleb Torm suure tänutundega ja lubab, et kogu korraldajate meeskond koos toetajatega saavad tunnustusest vaid indu juurde. „Paneme gaasi juurde sellele, milles me head oleme. Meie nišš on olla teistmoodi ja eriline, selles vallas kavatseme ka jätkata.“

Tallinna Ööjooks
Foto: Ain Liiva

Tekst: Marta Vasarik
Avafoto: Ain Liiva

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Karl-Erik Nazarov: minu suve peaeesmärk on startida teisel pool ookeani MM-il

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus