Meie Are Altraja ja Anti Kalle pälvisid “Spordisõber 2019” laureaadi tiitli | Sportland Magazine

Jaga „Meie Are Altraja ja Anti Kalle pälvisid “Spordisõber 2019” laureaadi tiitli“

Meie Are Altraja ja Anti Kalle pälvisid “Spordisõber 2019” laureaadi tiitli

Eile kuulutasid Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee pidulikul tänuüritusel välja „Spordisõber 2019“ laureaadid.

Aunimetuse pälvisid ettevõtted ja eraisikud, kes on sporti märkimisväärselt toetanud: Est-Trans Kaubaveod, SA Noored Olümpiale, Pafer (Paf.com), Riigimetsa Majandamise Keskus, Tallink, Utilitas, Värska Vesi ning eraisikutena Are Altraja, Anti Kalle ja Neinar Seli.

Tänuauhinnad – kunstnik Kalli Seina klaasskulptuuri – andsid ühiselt üle Eesti Vabariigi kultuuriminister Indrek Saar ja Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa.

Kultuuriminister Indrek Saar tänas kõiki ettevõtteid ja inimesi, kes on toetanud Eesti sportlasi ja sportlikku Eestit. „Tänu spordisõpradele on meie talendid saanud tuule tiibadesse, üha rohkem inimesi osaleb liikumisharrastuses ning kõikjal Eestis on võimalik teha sporti. Sport on vaieldamatult valdkond, kus saame noppida riigi ja ettevõtete koostöö vilju kõige enam, sest meid ühendab sama eesmärk – aus mäng, mis sport olema peabki,“ ütles Saar

EOK president Urmas Sõõrumaa lausus, et spordi toetamine on investeering Eestisse ja Eesti inimestesse. „See, kui sportlikud, terved ja õnnelikud on meie inimesed, määrab selle, kui edukad me saame olla organisatsioonidena, ettevõtetena, riigina. Rahaline toetus loob võimalusi, aga sama tähtis on ka toetaja tähelepanu, märkamine, kaasaelamine. See innustab, annab uut jõudu ja tugevust, mis kandub omakorda tagasi ka toetajale. Tänan kõiki, kes toetavad Eesti sporti!“ ütles Sõõrumaa.

Spordisõbra laureaatide nimel sõna võtnud Are Altraja tõmbas paralleele spordi- ja ettevõtlusmaailma vahel. „Sport on rahvuskultuuri tähtis osa, milles on võimalik ehk kõigist kultuuriliikidest kõige konkreetsemalt määratleda tegevusi, tulemust, konkurentsi ja eesmärke ning sport on ka kõige konkreetsemalt tulevikkuvaatav. Need on omadused, mida spordikultuur ja ettevõtluskultuur jagavad ning arvan, et sellepärast ettevõtjad armastavadki sporti toetada. Me oleme sporti toetanud ka heategemise eesmärgil, kuid oleme tähele pannud, et meie kui toetaja saame alati palju rohkem vastu – kogemusi, energiat, emotsioone. Nii oleme saanud paljude sportlaste ja organisatsioonide toetamisest ise tugevamaks, konkreetsemaks, osavamaks oma valdkonnas,“ lausus Altraja, kes seisab koos Anti Kallega Sportlandi taga ning esindab Baltikumis Nike, Salomoni ja teisi spordibrände.

Fotod: Kalev Lilleorg

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Maailma kõige vingem treeningpäev - Nike Training Day powered by MyFitness

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus