ASICS - uued spordijalatsid Sportlandis | Sportland Magazine

Jaga „ASICS – uus staar Sportlandi jooksu- ja tennisejalatsite valikus“

ASICS – uus staar Sportlandi jooksu- ja tennisejalatsite valikus

Sel sügisel lisandusid Sportlandi valikusse tipptasemel jooksu- ja tennisejalatsid ASICSilt. Brändi lugu algas juba 1949. aastal Jaapanis, kui Kihachiro Onitsuka asutas oma ettevõtte ning hakkas tootma spordijalatseid.

Alguses valmistati ASICSis vaid korvpallijalatseid, kuid varsti laienes valik ka teiste spordialade toodetele. Ettevõtte filosoofia keskmes on alati olnud soov aidata sportlastel saavutada oma parimaid tulemusi ning panna noored inimesed aktiivselt liikuma. See soov peegeldub ka nende nimes ASICS, mis tuleb ladina keelsest lausest Anima Sana In Corpore Sano ehk terves kehas terve vaim.

Asics

Tänaseks ligi 75 aastat kestnud teekonnal on ASICSil olnud palju märkimisväärseid verstaposte.

1950 – korvpallijalatsist sai esimene ASICSi spordijalats. Tol ajal arvati, et korvpallijalats on kõige raskemini valmistatav spordijalats, kuid ASICSi looja Kihachiro Onitsuka uskus, et sellega hakkama saades on kõik raskused ületatavad. Ta andis oma jalatsite prototüübid ühele tolle aja parimale korvpallivõistkonnale, kus neid korduvalt testiti. Tagasiside põhjal täiustati mudelit, kuni see 1950. aasta kevadel välja tuli.

19681968 – esimest korda pandi tossude peale ASICSi firmamärgiks kujunenud triibud, mis said nimeks tiger stripes. Kuigi ASICS on aastate jooksul oma tootevalikut ja disaini uuendanud, on tiigritriibud jäänud üheks nende kõige äratuntavamaks ja armastatumaks disainielemendiks. See on sümbol, mis ühendab mineviku pärandi ja kaasaegse innovatsiooni, olles tunnistajaks ettevõtte pidevale arengule ja pühendumisele.

1986 – jalatsite valmistamisel hakati kasutama αGEL tehnoloogiat, mis on brändi üks kõige olulisemaid innovatsioone. αGEL ehk Alpha Gel on silikoonipõhine pehmendusmaterjal, mis vähendab jooksu ajal tekkivat põrutust ja pakub ülimat mugavust. Selle tehnoloogia kasutuselevõtt ASICS GT-II jooksujalatsites tõi kaasa revolutsiooni spordijalatsite turul.

1990 –  loodi ülikerged ja stabiilsed GEL-LYTE III jooksujalatsid. Nende kõige märkimisväärsemaks elementiks oli lõhestatud keel, mis tagas jalatsi veelgi parema sobivuse. Lisaks oli tossudel kolmekihiline vahetald, mis andis täiendavat pehmust. Ajapikku kasvas just sellest mudelist välja armastatud vabaajajalats.

1999 – loodi jooksutossud GEL-NIMBUS, mis said tuntuks mugavuse, pehmenduse ja toetuse poolest. Eriti hästi võeti mudel vastu pikamaajooksjate seas. GEL-NIMBUS sisaldas mitmeid ASICSi uuenduslikke tehnoloogiaid, sealhulgas GEL® pehmendust, mis aitab leevendada põrutust ja pakub suuremat mugavust jooksu ajal. GEL-NIMBUS on nüüdseks jõudnud juba oma 25. versioonini.

2016 – võeti kasutusele Flyte Foam tehnoloogia, mis on ASICS-i ajaloo õhuliseim vahetaldade materjal – see on ligikaudu 55% kergem kui ASICS-i traditsioonilised EVA vahetalla materjalid ja sellel on väga hea vastupidavus ja pehmendus.

2016

ASICS Sportlandis

Sportlandi valikus on ASICSi jooksu- ja tennisejalatseid nii naistele kui ka meestele.

ASICS GEL-KAYANO 30 jooksutossud sobivad nii lühema distantsi läbimiseks kui ka täismaratoniks. Jalanõu pakub kõrgtasemel stabiilsust ja pehmust, mis aitab kogu treeningu vältel jooksusammu tasakaalustada. Lisaks on tossudel kasutatud PureGEL tehnoloogiat, mis on strateegiliselt paigutatud kanna alla, et tagada sujuvam liikumine.

ASICS GEL-NIMBUS 25 jooksutossud lõikavad samuti kasu PureGEL tehnoloogiast ning pakuvad selle abil pehmet ja sujuvat treeningelamust. Tossude modernne keele konstruktsioon tagab parema painduvuse ja ulatub pahkluuni, pakkudes mugavat istuvust ja head tunnetust. Tehnilisest materjalist valmistatud pealispind ümbritseb jalga pehmusega ja parandab hingavust.

Asics

ASICS NOVABLAST 3 jooksutossude disain on inspireeritud geomeetrilistest origami kujunditest. Märkimisväärne on eriti toetav kannaosa, mis lisab jooksusammule stabiilsust. FF BLAST PLUS tehnoloogia summutab põrutust ning muudab treeningu veelgi nauditavamaks.

ASICS GEL-GAME 9 on mitmekülgne tennisejalats, mis on sobilik igal tasemel mängijatele. Jalatsitel on suurepärane hingavus, mille tagab avatud võrkkangast pealismaterjal. Lisaks on neid täiendatud sünteetilise nahast kattega, mis pakub paremat stabiilsust tennises tihti esinevatel järskudel üleminekutel.

ASICS GEL-CHALLENGER 14 tennisejalatsid on esmalt keskendunud stabiilsusele, mis on intensiivse tennisetreeningu ajal hädavajalik. Stabiilsuse aitab saavutada külgedel kasutatud DYNAWING tehnoloogia, mis loob kindla tunde külgliigutuste ajal ja soosib tugevamaid lööke. Veel on suureks eeliseks eraldatud kanna konstruktsioon, et tagada parem stabiilsus äkilistel maandumistel.

Asics

Tekst: Rasmus Piirsalu

Fotod: Sportland / ASICS

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Sportlandist leiad parima valiku sportlikke jõulukinke kogu perele

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus