Bosch Eesti Maastikurattasari üllatab uue etapiga | Sportland Magazine

Jaga „Bosch Eesti Maastikurattasari üllatab uue etapiga“

Bosch Eesti Maastikurattasari üllatab uue etapiga

Bosch Eesti Maastikurattasari kutsub peresid koos kaherattalise sõbraga loodust avastama.
Seitsmest etapist koosnevale sarjale antakse avalöök 13. juunil ühel kõige unikaalsema maastikuga Alutaguse rattamaratonil ja hooaeg võetakse kokku 4. septembril Eesti vanimal rattamaratonil Kõrvemaal.

Rajameistrid on põhjalikult ette valmistanud erineva pikkuse ja raskusastmega trasse, kus leiavad väljakutseid nii pühapäevasõitjad, rattasõiduga äsja alustanud noored kui juba kogenud spordisõbrad. Uudisena on tänavu kavas Paunküla Heaolukeskuse juurest alguse saav võistlus Kosel ja huvigruppide soovil autasustatakse poolmaratonidel esmakordselt parimaid vanuseklassis M70.
 
Uus etapp tuleb peresõbralik

Kose maastikurattamaraton sai võimalikuks tänu uuele Tallinn-Tartu maanteele, mis võimaldab nüüd endist trassi liikluskorraldajate valvsa pilgu all rattaga turvaliselt ületada. Sarja juhi Enno Eilo sõnul on vana maantee liikluskoormus oluliselt langenud ning tänu sellele saab seal kandis erinevatest sobilikest looduses kulgevatest lõikudest Paunküla Heaolukeskuse ümber nii-öelda sidusa ringi kokku joonistada. „Raskusastmelt asetub see maraton meie sarjas ehk Rakke kõrvale, enamus trassist kulgeb looduslikul pinnasel, kruusateid on vähe,“ tutvustab ta.

„Loomulikult on kavas ka Paunküla Heaolukeskuse juures toimuvad lastesõidud ning pärast sportlikku jõupingutust on kõik oodatud avastama mänguväljakut, ronimisseina või lihtsalt järve ümbrust uudistama,“ ütleb ta ja lisab, et aktiivseid tegevusi pakutakse seal nii väikestele kui suurtele päris laias valikus.

Bosch Eesti maastikurattasari

Rakke rada valmis noortega koos

Enno Eilo planeerida ja läbi viia on maastikurattamaraton Rakkes. „Sealsetel radadel on seekord palju üllatusi, tuleb nii uusi lõike kui juba tuttavate teede teistpidi läbimisi. Trassi kokkupanemisel löövad kaasa ka trennilapsed, kellelt olen nii mõnegi koha osas saanud väga väärtuslikku tagasisidet. Loomulikult tuleb arvestada keskmiselt keerukama rajaga ning Emumäe korduva vallutamisega,” lausub ta.

Ülisõidud toimuvad Rakveres ja Rõuges

XXL-sõitudel saab end tänavu esmakordselt proovile panna Rakveres, mille 75 kilomeetrit pikk trass on heaks jõuprooviks Eesti kõige mägisemal Rõuge maastikurattamaratonil osalemiseks. „Just seal kaugel Lõuna-Eesti kuplite vahel selguvad ka tänavused Eesti meistrid, seega tasub end eelnevalt Rakveres pikal rajal testida, et Võrumaa pakutavaid palasid täiel rinnal nautida saaks,“ arvab Enno Eilo. Muidugi on mõlemas paigas kavas ka tavapikkuses maratonidistants, poolmaraton ja lastesõidud.

Bosch Eesti maastikurattasari

Eilo tunnistab, et peab end küll üsna tragiks rattahundiks, aga on viimasel ajal ka ise lühemaid distantse valinud. „Saan noortega koos sõita ning kasutan rajal veedetud aega loodusesse liikumist nautima tulnud inimestega suhtlemisele,“ põhjendab ta. „Nii mõnigi maratonisarja uuendus või hea mõte on ellu kutsutud tänu sellistele spontaansetele vestlustele.“

Mulgid kolivad võistluskeskusega endisesse paika

Suuremaid või väiksemaid muudatusi on igal etapil. „Viljandis on võistluskeskus taas kesklinnas. Loomulikult saavad sõitjad imetleda vaateid lossivaremetele ja maalilisele järvele ning maasikana on trassil ka vana hea munakivitõus. Nagu öeldud, siis üsna raske ja tehnilise rajaga Rakvere saab seekord käe valgeks XXL-sõidu korraldamisel. Võimalik, et seal saab siis mõnel ees ootaval hooajal maha pidada ka Eesti meistrivõistlused,“ avaldab Enno Eilo lootust.
 
Kõige mitmekülgsema maastikuga maraton

„Kui peaksin kogu sarjast valima ühe kõige eksootilisema etapi, siis on selleks põlevkivikaevandust läbiv Alutaguse maraton. Sõita saab nii karjääris kui turbal, turnida juurikatel, läbida veelõike ning nautida põlismetsa. Kaherattalisele sõbrale soovitan alla valida  tugevamast materjalist rehvid, sest maastik on üsnagi nõudlik. Võistluse teenindusalades on igal pool olemas nii sisekummide varu kui tööriistad, aga ehk ei lähe neid mõõduka sõidutempo ja hea manööverdamisoskuse juures siiski vaja,“ arvab sarja korraldaja.

Bosch Eesti maastikurattasari

Rattahooaeg lõpeb Eesti vanimal maratonil

Eesti esimese maastikurattamaratoni häll Kõrvemaal võtab sarja kokku muheda sportliku päeva ja mõnusa autasustamistseremooniaga. Rada on 24. Tallinna Rattamaratonil mullusega võrreldes täpselt sama, mis annab hasartsematele osalejatele hea võimaluse oma saavutusi eelmise aastaga üks ühele võrrelda.

Põnev keskkonnaalane koostöö

Bosch Eesti Maastikurattasari alustas tänavu koostööd Tallinna Ülikooliga võistluste keskkonnajälje hindamiseks. „Vaatame, kuidas massiüritused loodusele mõjuvad ning analüüsime, mida saaksime veelgi paremini või säästlikumalt teha. Bosch on loodushoiule orienteeritud ettevõtete ja ka meie looduses sõitmise sari peab sellistele teemadele tähelepanu pöörama,” lisab Eilo.

Bosch Eesti maastikurattasari

Lisateave ja registreerimine: www.rattamaratonid.ee

Bosch Eesti maastikurattasarja etapid:
13.06.2021, 7. Alutaguse Rattamaraton
11.07.2021, 19. Rakvere Rattamaraton
17.07.2021, 21. Mulgi Rattamaraton
24.07.2021, 23. Rõuge Rattamaraton
08.08.2021, 21. Rakke Rattamaraton
21.08.2021, Kose 7 järve rattamaraton
04.09.2021, 24. Tallinna Rattamaraton

Tekst: Marta Vasarik

Fotod: Bosch Eesti maastikurattasari

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Kuressaares avati avar ja rikkaliku kaubavalikuga Sportland Ferrum

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus