CrossFit – armastus esimesest pilgust | Sportland Magazine

Jaga „CrossFit – armastus esimesest pilgust“

CrossFit – armastus esimesest pilgust

CrossFit on ala, mis on paljude harrastajate südamed võitnud esimesel korral. Mis siis ikkagi on selle ala võlu ja miks tasub seda proovida? Uurisime harrastajatelt järele.

Anu Tõniste jõudis CrossFiti trenni aasta eest, kui avati uus box Viimsis, nüüdne Must CrossFit Pirital. „Olen läbi elu olnud füüsiliselt aktiivne, tegelenud varasemalt tantsimise ja hilisemalt rohkem tervisespordiga. Tervisespordi juures aga tekkisid sageli pausid motivatsioonilanguse tõttu ja millestki jäi nagu puudu. Sõbranna julgustusel ja toetusel läksin proovima CrossiFiti ja armusin esimesest pilgust,“ lausub Anu.

AnuTema meelest on sel alal mitu head omadust. „Esiteks harjutuste mitmekülgsus – kunagi ei ole samasugust treeningut, (üksluisus puudub) ja tööd saavad erinevad lihasgrupid. Teiseks sotsiaalne pool ehk inimesed box’is. Iga treening on nagu kohtumine heade sõpradega, kellega mõnusalt aega veetes ja üksteist innustades raskusi ületada,“ sõnab ta.

Anu on rahul sellega, et on tänu CrossFitile füüsilist vormi tunduvalt parandanud, tal on kadunud põlve- ja seljavalud, lisaks on rohkem energiat ja suurem tasakaal vaimse ning füüsilise vahel.

Naine soovitab seda proovida ka nendel, kes seni pole julgenud. „Olen kogenud, et CrossFitiga käib kaasas müüt, et see on ainult tugevatele musklihunnikutele. Tulles proovitreeningule saab aga kogeda ala lihtsust ja avastada, et ka mina (väiksema treeningkogemusega) saan sellega hakkama,“ julgustab ta.

CrossFitis on parim seltskond

Kristen Tuulmets alustas CrossFiti treeningutega umbes aasta tagasi. „Treeningu ajal suudan ennast täielikult välja lülitada ning saan korraks puhata argipäevast ja muudest mõtetest. Treeningkaaslased on väga toredad ja nii erinevatelt aladelt,“ kiidab ta.

Kristenil ei olegi asja, mis talle CrossFiti juures ei meeldiks. „Treeningud on alati vaheldusrikkad – kunagi pole üks ja sama. Meie box’i inimesed on nii ägedad, et nendega koos treenimine on alati lust. Iga kord saab endale esitada uusi väljakutseid, kasutades suuremaid raskusi või tehes raskemaid gümnastilisi elemente. Ja mis kõige suurem pluss – meil on parimad treenerid,“ lisab ta.

Kristen

Kristeni kogemuse põhjal on CrossFit üks mitmekülgsemaid ja põnevamaid treeninguid. „Kui sulle vähegi meeldib ennast proovile panna, sinu jaoks on jõusaal igav koht, kus aega veeta, rühmatreeningutes on kavad liiga kaua täpselt ühesugused, siis sa peaksid kindlasti tulema CrossFiti box’i. See võib olla love at first sight.“

CrossFit viib mugavustsoonist välja

CrossFiti harrastaja Vova jõudis selle ala juurde kolm aastat tagasi. „Olin praktikal Viru Vanglas, kus Tartu CrossFit klubi asutaja ja treener Ain Lubi andis kaks korda nädalas töötajatele trenni. Otsustasin enda jaoks uut ja võõrast ala proovida ning esimesest trennist sain CrossFiti pisiku külge,“ tunnistab mees.

Vova„Mulle meeldib CrossFiti juures kõige enam kogukond, kes koos trennis käib ja üksteist tagant sunnib, et iga treening oleks muuhulgas maksimaalselt efektiivne. Lisaks on iga treening erinev ning täpselt nii raske, kui raskeks sa soovid seda enda jaoks teha. Sellest tulenevalt toob CrossFit sind ka mugavustsoonist välja,“ usub Vova.

Nendel, kes pole veel oma õiget ala leidnud või kes soovivad oma ellu vaheldust ja muutust, soovitab Vova CrossFiti proovida. „CrossFitis saab iga uus inimene personaalse lähenemise ning treeningud ehitatakse üles vastavalt isiku võimetele. Kui soovid saada tugevamaks, kiiremaks ja üleüldse paremaks inimeseks, siis julgustan astuma esimest sammu ja tulema proovitreeningule,“ ütleb ta.

NB!
Kui sinagi tahad CrossFiti proovida, siis pane end kirja Must CrossFit INTRO kursusele, mis algab 12. augustil.

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Age Peterson / erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Tallinna Maraton püüdleb maailma mainekamate jooksude poole

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus