Eesti kõige suurem maastikutriatlon Kõrvemaal | Sportland Magazine

Jaga „Eesti kõige suurem ja ägedam maastikutriatlon toimub juuli keskel Kõrvemaal“

Eesti kõige suurem ja ägedam maastikutriatlon toimub juuli keskel Kõrvemaal

Suur suvi on saabunud ühtlasi selleks, et endale looduses liikudes ägedaid väljakutseid esitada. Kui sulle meeldib ujuda, rattaga sõita ja joosta, siis tule laupäeval, 13. juulil Sportland Kõrvemaa Triatlonile ning pane end proovile Eesti kõige ägedamal maastikutriatlonil.

Kõrvemaa triatlon 2023
Foto: Reiko Kolatsk

Sportland Kõrvemaa Triatlon on rahvaspordiüritus, kuhu võivad tulla kõik, kes on heas sportlikus vormis. Eelnevat triatlonikogemust olema ei pea. Piisab, kui ujumine, rattasõit ja jooksmine on tuttavad. Kui on soov triatlonit proovida, siis kusagilt peab ju alustama ja Kõrvemaa võistlus sobib esimeseks stardiks ideaalselt. 350 m ujumist, 20 km rattasõitu ja 4 km jooksu on jõukohane igale aktiivsele inimesele.

„Meie eesmärk on innustada eestlasi rohkem aktiivselt looduses liikuma ja sportima. Ootame nii algajaid, harrastussportlasi, looduse nautlejaid kui ka igal tasemel triatleete,“ ütleb peakorraldaja Gisela Needrit. Kuigi rada sobib suurepäraselt algajatele, on see suurepärane trennivõimalus ka tõsistele sportlastele ja proffidele. „Tava triatloni mõistes on ju arvestatav vahe, kas treenida sirgel ja ühtlasel maanteel või põneva maastikuga metsarajal nagu Kõrvemaal pakkuda on. Paljud on öelnud, et tulevad meie triatlonile, sest see on hea ettevalmistus IRONMAN-iks.“

Kõrvemaa triatlon
Foto: Aldis Toome

Tingimused on võrratud

Võistluse peakohtunik ja korraldustiimi liige Toomas Ellmann ütleb, et osalemise kõige suurem eeldus on ujumisoskus, sest võistlejate ohutus on suurim prioriteet. „Ujuda võib igas stiilis, kasvõi konna ja lubatud on kanda päästevesti. Lisaks peaks osavõtuks olema maastikule sobiv ratas, kiiver ja jooksutossud. Ülejäänu on juba vormistamise küsimus kohapeal.“

Triatloni puhul tuleb alati pisut rohkem reegleid jälgida kui mõnel muul võistlusel, sest tegemist on ikkagi kolme eri alaga. „Vahetusalad on korraldatud vastavalt tavapärastele triatloni reeglitele ja püüame kõik paika panna võimalikult loogiliselt. Et kõik sujuks kenasti, siis on igal võistlejal väga oluline eelnevalt tutvuda juhendiga võistluse kodulehel,“ soovitavad korraldajad.

Foto: Reiko Kolatsk

Võistluskeskus asub Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses ning kõik rajad kulgevad läheduses. Ujumine toimub keskuse tiigis, ratta- ja jooksurada kulgevad mööda Kõrvemaa metsateid. „Kogu võistlustrassi muudab eriliseks lummav loodus. Sellele ei saa vastu ükski maantee, kus tihti maratone, jookse ja triatloneid korraldatakse. Kõrvemaa tiik on mõnusa allikajahedusega, rattarajal saab läbida nii tõuse kui ka laskumisi ning jooksurada on samuti väga looduskaunis. Linnulaul saadab võistlejaid igal pool. Kõik see kokku on puhas tervis,“ kinnitab Toomas.

Foto: Reiko Kolatsk

Liikuda saab omas tempos

Toomas ise on sportlasena Sportland Teami esindaja ning läbi ja lõhki spordiaktivist, kes peab oluliseks füüsise eest hoolitsemist ning ei pea paljuks aidata ka suuremal hulgal inimestel liikumisharjumistega sina peale saada. Nooruses tegeles ta pikalt jalgpalliga ja teab ta hästi, mida tähendab tiimitöö. Kuid tema meelest ei ole vähem oluline üksi suurema eesmärgi nimel pingutada. Viimastel aastatel on mehe tähelepanu hõivanud triatlon, sest see on arendav spordiala, mille treeningutel saab tegeleda nii jooksmise, rattasõidu, ujumise kui ka jõutreeningutega. Ta innustab liikuma oma perekonda ja sõpru ning on ise käesoleva aasta sihiks võtnud lõpetada kolm aastat kestnud IRONMAN Tallinn Duubli katsumuse ja läbida taas ühel päeval täispikk ja järgmisel päeval poolpikk triatlon.

Toomas Ellmann
Toomas Ellmann. Foto: IRONMAN Tallinn

Suurte kogemuste najalt on just tema õige inimene nõu andma nendele, kes käivad triatloni teel alles oma esimesi samme. „Kui oled algaja, siis esimene märksõna on see, et Kõrvemaa võistlus pole mõisa peale! Liigu rahulikult, omas rütmis, pole vaja niimoodi pingutada, et silme eest on must. Vaata parem vahapeal ka imelist loodust,“ soovitab ta. „Kes kahtleb enda valmisolekus, võiks enne starti tulemist proovida mõnes veekogus sarnast distantsi ujuda ja kohe pärast seda rattaga sõita ning joosta. See annab valmisolekust parima pildi.“

Toomas soovitab kindlasti starti tulle nendelgi, kes on suuremate kogemustega. „Sportland Kõrvemaa Triatlon on väga hea võimalus panna enda vorm proovile veidigi mägisemal rajal. Kuid algaja ei pea mägede nimetamisest ehmuma, kuna tapab tempo, mitte mäed,“ kinnitab ta.

Triatlon2023
Foto: Aldis Toome

Lapsed ja noored kaasa!

Kui võrrelda varasemate üritustega, siis viimaste aastate jooksul on Sportland Kõrvemaa Triatlonil tehtud väikeseid muudatusi. „Varasemalt on olnud stardigrupid 75 osalejaga, sel aastal on stardigruppide suuruseks 50 võistlejat. Kui mõned aastad tagasi toimus ujumine Soodla järves, siis nüüd on see toodud Kõrvemaa keskusesse, mis muudab sündmuse veel kompaktsemaks. See on mugav nii võistlejatele kui ka kaasaelajatele,“ sõnab Gisela.

Ta soovitab kindlasti kohale tulla kogu perega, sest looduses on mõnus ja lastele on mitmeid toredaid tegevusi. Alates tasuta Mesikäpa lasteduatlonist, mis koosneb kahest alast – 800 m rattasõidust ja 400 m jooksust kuni kiikede, madalseikluspargi, orienteerumismängu ja lastehoiuni välja. Kohal on Mesikäpp ja väikesel lastealal saab joonistada ja värvida, samuti saab keskuses discgolfi proovida. Kaasa tasub võtta ka pere suuremad lapsed ja noored, sest nemad saavad osaleda Mesikäpa noorteduatlonil, kus tuleb rattaga sõita 4 km ja joosta 1 km.

Kõrvemaa triatlon
Foto: Reiko Kolatsk

Miljon põhjust kohal olla

Korraldajad kinnitavad, et Sportland Kõrvemaa Triatlonile tasub tulla kasvõi ainuüksi looduse pärast, kuigi põhjused on teisigi. Toomas on Kõrvemaa maastikutriatlonil osalenud ja kõige suurema emotsiooni pakkus ikkagi meeletult ilus loodus. „Lisaks andsid mäed ja laskumised parajalt hea pingutuse ning supp ja saun pärast finišit olid kirsiks tordil.“

Kõrvemaa triatlon 2023 (Reiko Kolatsk) 129
Foto: Reiko Kolatsk

Seekordki ootab lõpetajaid kuum saun, soe Salvesti supp ja smuuti, lisaks pudel maitsvat Gram jooki. Kosutuseks saab hüpata kümblustünni või tiiki suplema minna. Kui ilm on väga palav, siis organiseerivad korraldajad finišisse värskendava märja jahutuse.

Iga lõpetaja saab kaela uhke medali ja parimatele on väärtuslikud auhinnad. Ägedate loosiauhindade loosimisel aga osalevad kõik, kes sportima tulevad. Ja muidugi jätkub populaarne tossujaht! Triatlon kuulub ju ühtlasi Sportland Kõrvemaa Nelikürituse sarja ning on sarja kolmandaks etapiks ja kõik, kes osalevad vähemalt neljal etapil viiest, saavad kingituseks Nike Pegasus jooksujalatsid, mille väärtus on 149 eurot. Nike Pegasus jooksutossud jagatakse kõikidele tublidele osalejatele välja 22. septembril Sportland Kõrvemaa Rattamaratonil.

Kes kohe kuidagi ei taha pärast toredat spordipäeva koju minna, see leiab Kõrvemaal ka ööbimise. Majutust pakutakse erinevates majades, millest kõige eksklusiivsemad on Kuuse Elamusmajad. Isegi kui triatloni ajal pole plaanis ööbima jääda, siis tasub elamusmajade kohta kodulehelt lähemalt vaadata, sest seal on tore aega veeta ka igal muul ajal.

Kõrvemaa triatlon
Foto: Reiko Kolatsk

Rohkem infot Sportland Kõrvemaa Triatloni kohta ja registreerimine ürituse veebilehel.

Tekst: Merilin Piirsalu
Avafoto: Reiko Kolatsk

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Sportland Pärnu Keskuse kauplus – uuenenud, avaram ja moodsam

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus