Eesti pööraseim ööjooks toimub 13. augustil Ülemiste linnakus | Sportland Magazine

Jaga „Eesti pööraseim ööjooks toimub 13. augustil Ülemiste linnakus“

Eesti pööraseim ööjooks toimub 13. augustil Ülemiste linnakus

NEPTUNAS Eesti Ööjooks Ülemistel muudab 13. augusti õhtuks argise linnadžungli põnevaks üllatusi täis mängumaaks. Osalejad saavad vastavalt võimetele valida kas 5 km või 10 km distantsi, riietada end spetsiaalselt selleks õhtuks valminud võistlusvormi ning panna meeled stardiks valmis. Rada on kõigile jõukohane ja pingutus tasutakse finišis sangarite väärilise kaaluka medaliga.

Soov ööjooksu Tallinnas korraldada tuli Marko Tormi sõnul isiklikust saavutusvajadusest. „Rakveres meid tuntakse ja teatakse, kuid seda, kas suudame kanda kinnitada ka pealinnas, näitab aeg. Oleme tiimiga juba viis aastat sündmuse kõlapinna laiendamiseks eri stsenaariume planeerinud ja üks põhilisi eesmärke on olnud arendada seda jooksu Tallinnas. Meie huvi on sinna meelitada ka lähiriikide osalejaid, mis on Rakvere puhul raskem, kuna maakonnakeskuse ümbruses ammendub majutusvõimekus tavapärasel aastal ligi seitse kuud enne võistlust.”

Laieneda tuleb samm-sammult

Pealinna kolmanda ööjooksu starti ootavad korraldajad 1500 inimest. „Loodud atraktiivne linnarada mahutab intervallstartidega rajale vabalt ringlema kuni 5000 inimest. Usun, et liigume lähiaastatel selles suunas ning jõuame liikumisürituste populaarsuse kasvatamisel ühel hetkel ka pandeemiaeelsele tasemele. Tegutsemistahe on suur!” ütleb peakorraldaja veendunult.

Ööjooks

Ärikvartal kui ideaalne korralduspaik

ÖöjooksÜlemiste ärikvartal valiti võistluspaigaks teadliku ja kaalutletud otsusega. „Sobiva koha otsingul tegin mitme aasta vältel tiiru peale tervele linnale. Peamisteks kriteeriumiteks olid korralduspaiga erilisus, liikluse võimalikult vähene häirimine ja heade ühendustega nähtav koht. Ülemiste jäi silma eelkõige just seetõttu, et tegemist on Tallinna ühe kaunima uusasumiga ning kohapeal on piisavalt palju parkimiskohti. Lisaks loomulikult elamuslik start ja finiš Ülemiste keskuse eest.“

„Tundub, et kohavalik leiab aina enam heakskiitu ka Tallinna linnajuhtide ja elanike seas, sest tõrkeid on pea olematul määral ja sündmuse hilisõhtune toimumisaeg häirib väheseid, kui üldse kedagi,” lisab Torm.

Käib jooksuüritustel avatud meelega

Ideid ööjooksu arendamiseks kogub Marko maailma eri nurkadest. „Eksootilisematest paikadest on meie teele jäänud nii Miami, Reykjavík kui näiteks Kuala Lumpur. Ent mõtte kõik liikujad ühtses vormis rajale saata sain ma 2012. aastal hoopis Stockholmist, kus on sarnast ettevõtmist korraldatud juba üle 30 aasta. Viinis on ööjooksu võistluskeskus rajatud lossiplatsile, mis on juba iseenesest pool elamust. New York City ja Las Vegase Strip on juba täiesti omaette maailm, kus jooksja võib ainuüksi osalema pääsemise korral tunda end nagu lotovõitja. Isegi kui korralduslik pool välismaa suurtel võistlustel kõvasti logiseb, siis nende maastaapide ja ereda elamuse puhul annad kõik andeks ja lahkud enamasti suurte emotsioonidega.”

Ööjooks

„Ülemiste ärikvartal pole ehk sama eksootiline, kuid uus linnaruum, säravad reklaamsildid ja kõrged hooned pakuvad siiski erilist elamust. Tegelikult tuleb Eestis inimeste rajale saamiseks kasutada veidi teistmoodi lähenemisnurka ka suuremas plaanis – korraldajalt oodatakse meil ehk isegi rohkem seda, et osalejatele jagatakse medaleid, auhindu ja kinkekotte. Kohati tundub mulle, et jooksuvälistel lisadel on Eestis rohkem kaalu kui mujal.”

„Kõik need, kes on välismaal jooksmas käinud, tunnistavad, et tegelikult on eestlaste korraldatud sündmused väga kvaliteetsed. Võrdlusmomendi puudumisel ollakse vahel ülinõudlikud ka olukorras, kus selleks ei ole tegelikult põhjust. Kui lähed New Yorki suurele maratonile, ulatab sulle kummikinnastes käsi pudeli vett ja ühe banaani, pikal distantsil saad heal juhul särgi selga ja medali kaela. Meie siin püüame meelitada kõikvõimalike hõrgutiste ja üllatustega,” naerab peakorraldaja heatujuliselt.

Tallinna ööjooksul on mõeldud kõigele

NEPTUNAS Eesti Ööjooks Tallinnas eristub eelkõige meluga, mis saadab osalejaid veel pikka aega. „Sisust ei taha ma liiga palju rääkida, kuid elamuspunkte on 5 km peale nii umbes-täpselt 20 ja programm on kirev. Meie jaoks tähendab see ka suure logistilise pusle kokku sobitamist, sest kõik need punktid on vaja üsna lühikese aja jooksul üles panna, valgustada, helindada ning pärast võistlust kohe kokku pakkida. Ettevalmistusaeg on napp, aga hea tiimiga on kõik tehtav,” usub Torm.

Ööjooks

Jooksu jaoks koostatud rada on korraldaja sõnul ka kenasti passistatud ehk taadeldud mõõtevahendiga üle mõõdetud ning vastab Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu standardile. „See annab jooksjatele kindlustunde, et rada on korrektselt tehtud ja jooksuajad võrreldavad. Ööjooksu meeskonna jaoks ei ole vähem olulisi detaile. Kõik peab olema osaleja jaoks paigas, võimalikult lihtne ja loogiline ning jätma kustumatu elamuse.”

Suureks suvesündmuseks valmis? Registreeri end siin: https://reg.xn--jooks-iuaa.ee/

Tekst: Marta Vasarik
Fotod: Günther Küttis

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Sportland Kõrvemaa metsajooks tuleb taas 21. augustil

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus