Helena Mikk: rahvaspordiüritustelt saan kirjeldamatu emotsiooni | Sportland Magazine

Jaga „Helena Mikk: rahvaspordiüritustelt saan kirjeldamatu emotsiooni“

Helena Mikk: rahvaspordiüritustelt saan kirjeldamatu emotsiooni

Helena Mikk on hakkamist täis noor naine, kes juba enne kutsekooli lõpetamist mõlgutas mõtteid spordipoes töötamisest. Praegu on ta vanemteenindaja Sportland Tartu Kaubamajas, kus tunneb igapäevaselt rõõmu toredatest klientidest ja motiveerivast keskkonnast. Lisaks tegeleb usinalt spordiga.

Helena on õppinud kutsekoolis toitlustusteenindajaks, kuid juba kooli ajal tekkis tal tahtmine minna tööle hoopis spordipoodi. Kuigi tollel ajal spordi tegemine teda ei köitnud, siis meeldisid Helenale meeletult Nike vabaaja riided. Mõte millegi müümisest, mis talle endale ka siiralt huvi pakub tundus naisele motiveeriv ja lihtne. Sportlandi tööle asumine avas tema jaoks ka ukse spordimaailma.

Helena Mikk

Õnnelik klienditeenindaja tähendab rõõmsaid kliente

Helena tegeleb töö kõrvalt aktiivselt spordiga ning teab, kui oluline on õige varustuse leidmine. „Ma ei taha, et keegi poest vale tootega väljuks ning seetõttu oma kogemusest täit naudingut ei saaks,” räägib naine. Lisaks klientide rõõmustamisele on ta võtnud eesmärgiks hoida oma töökaaslased heatujulistena. Kui klienditeenindaja on ise positiivne, on kliendid ka kogemusega rahul.

„Töökaaslastega on mul vedanud,” tõdeb naine. Kõik tiimis on usinad ning omavad head huumorimeelt, mis muudab koos eesmärkide saavutamise veelgi lihtsamaks. Suureks eeskujuks peab Helena oma poe juhatajat, kes on inspireerinud kogu meeskonda läbi enda sportlike lugude. Naise arvates tulebki teha tööd, mis ühtib harrastustega, nii on võimalik iga päev teha seda, mida armastad.

Tööpäevad on kiired ning iga päev erineb eelmisest. Just selline vaheldusrikkus annab võimaluse alati midagi uut juurde õppida. „Kliendid on maailma ägedaimad, tooted mida müüme on vinged ja Sportlandi muusikalisti koostaja hoiab mind igapäevaselt rõõmsana,” kirjeldab Helena oma argipäeva töö juures. „Tahaksin tänada kogu Sportland Teami nende võimaluste eest, mida nad on meile loonud ja kõiki toredaid inimesi, kes meie poodi külastavad,” ütleb naine südamest.

Sportland Team Tipust Topini üritusel, Helena paremalt kolmas
Sportland Team Tipust Topini üritusel, Helena paremalt kolmas

Helena sõnul on üheks suurimaks väljakutseks poes töötades igale küsimusele vastuse leidmine. Klienditeenindajana on ta võtnud omale eesmärgiks vältida vastuseid “ma ei tea” või “ei oska öelda”. Inimeste küsimused võivad erineda seinast seina, kuid hea müügispetsialist peab selleks valmis olema. „Lisaks on omaette väljakutse lõunalt naasmine, aga see on vist igal pool nii,” naljatleb ta.

Teekond batuudile

Spordimaailmas töötamine andis kindlasti suure tõuke Helenale, et sellega ka ise rohkem tegeleda. Oma suurima armastuse spordivallas leidis ta läbi sõbranna, kes kutsus jumping fitness trenni. „Jumping on trenn, mida viiakse läbi spetsiaalsetel batuutidel. See aitab tugevdada kogu keha ning on sealjuures väga kaasahaarav ning lõbus,” kirjeldab Helena. Juba esimeses trennis sai naine aru, et see on täpselt tema ala. Teda paelus eelkõige trenni intensiivsus, hea muusika ja kõik inimesed, kes temaga seda teekonda jagasid. „Mõte, et saan teha asja, mida tõeliselt armastan, teha seda inimestega, kellest oli saanud perekond ja kõigele lisaks aitab trenn ka suurepärane välja näha … See on võrratu tunne!” jagab Helena oma suurt kirge selle treeningu vastu.

Paar kuud peale jumping fitness’iga alustamist avanes naisel võimalus teha instruktori paberid, et ka teistele batuudi trenni anda. Seda võimalust Helena käest ei lasknud ning juba neli kuud peale esimest proovimist, sai ta võimaluse ise trenne anda ning jätkab sellega ka tänavu septembrist.

Helena Mikk

Suurem armastus spordi vastu

Helenale on alati meeldinud võrkpall, kuigi tunnistab, et praegusel hetkel on see natuke unarusse jäänud. Üllataval kombel on väga suureks osaks tema elust saanud hoopis jooksmine. Kuigi tänaseks tegeleb naine suuresti sellega omal käel, siis tänab ta oma kaaslast, samuti jooksutreenerit Kadri Vernikut, kuna mõlemad on läbi aegade teda inspireerinud.

Sportland võimaldab oma töötajatel osaleda erinevatel rahvaspordiüritustel. Selline võimalus on andnud Helenale suurepärase hoo, et püüelda veelgi suuremate eesmärkide poole. „See emotsioon, mida nendelt üritustelt saan on lihtsalt kirjeldamatu. See pidev eneseületamine ja sisemine võistlus, et milleks sa veel võimeline oled. Uskumatu!“ kirjeldab Helena oma võistlusjärgseid emotsioone. Aktiivne spordisõber jagab, et on juba käinud mitmetel eri distantsidega jooksudel, nende seas on läbitud ka esimene poolmaraton ja triatlon.

Helena jaoks tähendab trenni tegemine aega iseendale, ehk teisisõnu võtab ta seda kui väikest puhkust. „Samuti puhkan igal hommikul kohvi juues ja pea igal õhtul tassikese tee kõrval,“ lisab naine.

Helena MikkEesmärke on mitmeid

Seniseks suurimaks saavutuseks peab noor naine oma poega, kes inspireerib teda iga päev edasi tegutsema. Kuigi aasta lõpuni on jäänud vähem kui neli kuud, on Helena koostanud korraliku nimekirja sellest, kuhu peab veel jõudma. „Sel aastal tahan kindlasti veel osaleda Tartu Rattamaratonil, Tartu Linnamaratonil, Friday Night Runil ning talvisel Eesti Ööjooksul,” loetleb naine. Lisaks on ta endale kinnitanud, et tahab osaleda täismaratonil, mõnel suuremal triatlonil ja mõnel välismaisel üritusel.

Helena jagab, et kunagi naeris ta ütluse “küsi ja sulle antakse” peale, kuid praegu on sellest saanud tema moto. Samuti on saanud omamoodi juhtivaks mõtteviisiks, et kui teised saavad hakkama, siis miks tema ei peaks saama. Neid mõtteterasid järgides üritab naine igapäevaselt uusi eesmärke saavutada.

Tekst: Kaisa Kiriland

Fotod: erakogu / Sportland / Aldis Toome

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Sergei Vertepov: parkuur sobib minu iseloomuga

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus