Ida-Viru jooksusarja 7 etappi | Sportland Magazine

Jaga „Ida-Viru jooksusari meelitab põnevate paikade ja radadega“

Ida-Viru jooksusari meelitab põnevate paikade ja radadega

Tänavune Ida-Viru jooksusari sai alguse aprillis Narva-Jõesuus, kus lumistes oludes toimus Jüriöö Jooks. Kokku on sarjas seitse omanäolist etappi Ida-Viru maakonna eri paigus. Korraldajad loodavad kogu sarja raames saada liikuma 3000 inimest.

Ida-Viru jooksusarjal on käimas kolmas hooaeg ning korraldajad ootavad osalema kõiki inimesi, kellele meeldib liikuda. „Varasemas ajaloos ei ole Eesti kõige idapoolsemas maakonnas toimunud tervet piirkonda ühendavat jooksusarja. Meilgi läheb alles kolmas hooaeg, aga iga aastaga oleme kasvanud. Mullu tuli näiteks Jõhvis starti juba 560 osalejat, mis on meie jaoks arvestatav number. Lisaks jooksjatele ootame rajale ka kõndijaid ning ratastoolis inimesi,“ kutsub jooksusarja korraldaja Timo Juursalu.

Ida-Viru Jooksusari
Foto: Margit Kurvits

Sarja veavad kolm hakkajat Ida-Virumaa spordimeest, lisaks Timole veel Andrus Lehismets ja Avo Sambla. „Meie idee oli ühendada tervikuks maakonnas toimuvad jooksuvõistlused. Mina toimetan peaasjalikult Alutaguse vallas, Andrus Toilas ja Avo Jõhvis. Me ei pidanud enam mõistlikuks omavahel konkureerida ja seeläbi ressurssi raisata. Koostööna paranes nii korraldus kui suurenes jooksusõprade huvi. Kõikide sarja jooksude fookus on näidata iga piirkonna ilusamaid paiku ja tutvustada ümbruskonda, et ka kaugemalt tulijatel oleks motivatsiooni osaleda,“ räägib Timo.

Kaheksast Ida-Virumaa omavalitsusest on õnnestunud meestel kuus juba punti saada. Sarjas ei osale praegu vaid Narva ja Sillamäe, kuigi Sillamäel joosti näiteks esimesel aastal. Tänavune esimene etapp peeti Narva-Jõesuus ja ees ootab veel kuus põnevat ja avastamist väärt jooksurada.

Jüriöö Jooks Narva-Jõesuus

Ida-Viru JooksusariKuurortlinnas Narva-Jõesuus toimus Jüriöö Jooksu nime kandev võistlus 20. aprillil esmakordselt. Õnnetuseks valitsesid sel ajal väga keerulised ilmastikuolud ja kogu Eestit kattis vähemal või rohkemal määral lumevaip. „Natuke läks kehvasti, aga looduse vastu ei saa. Joosti rannas, ümber erinevate spaade, läbi parkide ja piki Narva jõe kallast,“ räägib korraldaja.

Kõikidel sarja etappidel on kavas tillujooks pisikestele jooksusõpradele ja nõnda said nad Narva-Jõesuus lipata 1,1 kilomeetri pikkusel distantsil. Täiskasvanutel oli valida 3 ja 6 kilomeetri vahel.

Kohtla-Järve Linnajooks

18. mail on võimalik ennast stardijoonele sättida Kohtla-Järve Linnajooksul, kus rada kulgeb nii rahvapargis kui linnaruumis. Kui Aktuaalse Kaamera uudised näitavad Kohtla-Järve linnast tavaliselt trööstitut pilti lagunevatest majadest, siis peakorraldaja kummutab selle pildi: „Jooksutrass läbib ilusaid veesilmaga parke. Samuti jäävad rajale kaunis kultuurikeskus ja suhteliselt uus spordihoone.“

Kohtla-Järvel on kavas tillujooks, noortejooks 2 kilomeetri rajal ning põhijooksudena 3,5 ja 7 kilomeetrit.

Ida-Viru Jooksusari

Vanglateenistuse Jooks Jõhvis

Sellel aastal liitus jooksusarjaga Vanglateenistus. Nimelt võtavad 9. juunil toimuvast jooksust osa ja aitavad seda korraldada vanglateenistuse ametnikud, kuid kõik jooksuhuvilised on samuti oodatud. „Varasemalt on ametnikud organiseerinud ise Vabadusevalvuri Jooksu, kuid meie hea korraldus jäi neilegi silma ning ühendasime jõud. Kui muidu on iga jooksu puhul meie partneriks mõni omavalitsus, siis sellel jooksul täidab seda rolli Vanglateenistus ning jooks toimub samuti n-ö nende värvides. Kinnipeetavad on nii palju jooksuga seotud, et nende näputööna valmivad osalejate medalid,“ räägib peakorraldaja.
Jõhvis toimub seega sarja raames kaks jooksu, kuid rajad ei kattu. Vanglateenistuse jooks läbib Jõhvi Hiie tammikut ja aherainemäe ümbrust.

Vanglateenistuse jooksul on kavas tillujooks, noortele 1,4 ja põhijooksudena 4,5 ja 8,5 kilomeetrit.

Mäetaguse Mõisa jooks

Sarja neljas etapp viib 13. juulil maalilisse Alutaguse valda, Mäetagusele, mis on tuntud samanimelise mõisakompleksi poolest, kus peetakse ka uhkeid pidusid. Kompleksis on hinnatud spaakeskus ning Eestis ainulaadne kirvehall, kus saabki võidu kirvest loopida. Mäetaguse mõisa jooksuga samale päevale on ajastatud mõisapäev, mille rikkaliku programmi raames peaks kuulu järgi üles astuma ka eurolaulik Stefan. „Tasub ka kaugemalt kohale tulla, et nautida meie loodust, võtta osa jooksust ning vaadata-kuulata kultuuriprogrammi,“ ütleb Timo.

Mäetagusel on kavas tillujooks, noortele 1,5 ja põhijooksudena 4,5 ja 6 kilomeetrit.

Ida-Viru Jooksusari
Foto: Margit Kurvits

Lüganuse Rahvajooks Kiviõlis

Kiviõli on kindlasti koht, kuhu paljud eestimaalased pole sattunud. Kui, siis vaid seiklusparki, mis meelitab erinevate tegevustega nii suvel kui ka talvel. Kiviõlis joostakse 17. augustil linnatänavatel, et veelgi rohkem inimesi nakatuks liikumispisikuga. Linn jääb tuntud vaba aja veetmise keskusest umbes kilomeetri kaugusele, joostakse majade vahel ja parkides. Hea võimalus avastada Kiviõli linnaruumi, mida seni vaid kaardil nähtud.

Kiviõlis on kavas tillujooks, noortele 1,9 ja põhijooksudena 4,5 ja 7 kilomeetrit.

Ida-Viru Jooksusari
Foto: Margit Kurvits

Toila Rahvajooks

Ida-Viru JooksusariErinevalt teistest sarja etappidest ei toimu Toila Rahvajooks mitte nädalavahetusel, vaid reedel, 6. septembril ja start antakse õhtul kell 20. Rajale minnakse teada-tuntud Toila Spa hotelli juurest ning edasi suundutakse Toila Oru imeilusasse parki ja sadama ümbrusesse. Tõusumeetreid koguneb rohkem kui mujal, aga ilu nõuabki ohvreid. Õhtuse stardi ajal süüdatakse pargis küünlad, mis tekitab õdusa, ööjooksudele sarnase atmosfääri. Sel aastal tähistab Toila rahvajooks oma 30. juubelit, seega kõik osalema!

Toilas on kavas tillujooks, noortele 2 ja põhijooksudena 4 ja 7 kilomeetrit.

Jõhvi Rahvajooks

Nädal pärast Toila jooksu, 14. Septembril, on kavas sarja finaaletapp Jõhvis. Sel jooksuvõistlusel on eraldivõetuna kõige pikem ajalugu – pea 35 aastat ning tegu on kindlasti kroonijuveeliga Ida-Viru jooksusarjas. Start ja finiš leiavad aset kaks aastat tagasi avatud moodsal Heino Lipu nime kandval staadionil, kus viimase kahe aasta jooksul on korraldatud ka mitmeid rahvusvahelisi võistlusi.

Jõhvis on kavas tillujooks, noortele 2 ja põhijooksudena 5 ja 10 kilomeetrit.

Ida-Viru Jooksusari

Sportland on kohal

Sportland toetab Ida-Virumaa jooksusarja läbi hooaja erinevate auhindadega. „Meil oli Sportlandi ühe omaniku Are Altrajaga ammu juttu võimalikust koostööst Ida-Virumaal. Aga eelnevatel aastatel ei olnud meil endal midagi atraktiivset välja pakkuda, kuid Ida-Virumaa jooksusari on nüüd selline sündmus, kus tekkis sünergia ja koostöö,” sõnab Timo.

Ida-Viru Jooksusari

Ida-Virumaa jooksusarja etapid

20.04 Jüriöö jooks (start: Narva-Jõesuu sadam)
18.05 Kohtla-Järve Linnajooks (start: Kohtla-Järve rahvapark)
09.06 Vanglateenistuse Jooks (Jõhvi)
13.07 Mäetaguse Mõisa jooks (Mäetaguse)
17.08 Lüganuse Rahvajooks (Kiviõli)
06.09 Toila Rahvajooks (start:Toila Oru park)
14.09 Jõhvi Rahvajooks (start: Heino Lipu staadion)

Lisainfo ja registreerimine: https://sportiv.ee/ida-viru-jooksusari-2024-1/
FB IdaVirujooksusari
Võistluse peakorraldaja: Timo Juursalu

Tekst: Kärt Radik
Fotod: Ida-Viru jooksusari
Avafoto: Margit Kurvits

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Muusik ja tiktokker Sanna Sööt: ma tean, milles ma hea olen

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus