Janelle Uibokand: “Ma pole loobuja tüüpi!” | Sportland Magazine

Jaga „Janelle Uibokand: “Ma pole loobuja tüüpi!”“

Janelle Uibokand: “Ma pole loobuja tüüpi!”

Kuidas ja millal sa rattasõidu juurde sattusid?

Kõige varasem kokkupuude jalgrattasõiduga toimus minu 5. sünnipäeval, kui sain oma päris esimese jalgratta. See oli ilus punane jalgratas, millega õppisin ka rattasõidu selgeks. Võistlusspordina jalgrattasporti olen aga teinud kuus aastat ning selle juurde tõi mind minu perekond.

Kuidas seda konkreetset ratta-ala nimetatakse, milles sa võistled?

Ma pole ühele konkreetsele alale spetsialiseerunud jalgrattur. Võtan osa rattavõistlustest nii maastikul kui ka maanteel. Maastikul on rõhk just maratonidel, maanteel sõidan grupisõitu ja eraldistarti. Suvel võib mind kohata aga ka Pirita Velodroomil, trekisõidu tiitlivõistlustel.

Mis rattaga sa sõidad, kust varustuse saad?

Minu maanteerelvaks on mind paar hooaega truult teeninud Scott Foil 20. Maastikul kihutan ringi aga uue Bottecchia Zoncolan 29eriga. Viimane pärineb just Sportlandis leitavast Bottecchia rataste kollektsioonist

26740049026_afa2a1d9bf_c

Mis rattaklubisse sa kuulud?

Minu koduklubiks on Peloton, kuid Hawaii Express Estonian Cupil, Eesti Maastikurattasarjal ning teistelgi maratonidel võib mind käesoleval aastal näha liikumas hoopis Sportland Bottecchia Teami värvides.

Kui tihti nädalas trenni teed?

Treeningute hulk ning pikkus nädalas on varieeruv. Puhkenädalal tuleb treeningkordi vähem ning ka võistlusperiood määrab nende hulka. Situatsioonis, kus nädalavahetusel on ootamas võistlus ees nii laupäeval kui pühapäeval istun rattaselga startideks valmistudes 3-4 korda.

Palju aastas umbes läbitud jalgrattakilomeetreid tuleb?

Lisaks jalgrattasõidule olen ma Tartu Ülikoolis tudeng ning uue Tartus toimuva jooksusarja Õhtujooks projektijuht. Rattasõitu seega ma täiskohaga ei tee ning möödunud hooajal kogunes kilomeetreid nii maastikul kui maanteel kokku 9000. Käesoleval hooaja kilomeetrite hulk selgub sügisel, seni on neid aga kogunenud umbes 3000.

26159799434_40bce1fc11_c

Mis on su lemmikkoht rattaga sõitmiseks?

Naudin rattaga sõites kaunist loodust, ükskõik kus ma asun. Maanteerattaga liigeldes meeldib käia näiteks Tartu kandis, Saadjärve ümbruses kilomeetreid kogumas.

Mis on kõige eksootilisem koht, kus sa sõitnud oled?

Kõige meeldejäävamad kohad, kus rattaga sõitnud olen, on ehk möödunud suvel Itaalia, aga ka minu esimesel välismaa tuuril käies Norra. Pole päris eksootika, kuid erilised mälestused mulle endale.

Mis sulle rattasõidu juures kõige enam meeldib, mis on kõige raskem?

Rattasõidu juures naudin kõige enam vabadust. See tunne, kui ma võtan oma ratta ning liigun oma soovitud suunda ja saan lihtalt tunda rõõmu sõitmisest ning kaunitest vaadetest. Raskuste kohta ütleksin niipalju, et need on ületamiseks. Jalgrattaspordis esinevad väljakutsed on kindlasti üks osa, miks ma sellega tegelen. See spordiala esitab mulle nõudmisi, mille ületamiseks pean pingutama ja vaeva nägema.

IMG_1241

Mis on su suurimad saavutused?

Iga saavutus on nõudnud palju higi ja vaeva ning seetõttu ei alahinda ma neist ühtegi. Meeldejäävaimaks tulemuseks pean aga 2014. aastal saavutatud Tartu Rattamaratoni võitu.

Millised on su sihid ratturina? Mida saavutada tahad?

Tulemuste kujul sihtide paika panemine on suhteliselt lihtne, starti asudes tahavad kõik anda endast parima ja särada poodiumil. Võistlustest on käesoleval aastal tähtsaimateks kindlasti erinevad tiitlivõistlused nii maanteel kui maastikul, aga kindlasti soovin hästi esineda ka erinevatel rahvusvahelistel sõitudel. Pikemas perspektiivis on sihiks pidev areng, mis viib ka aina tugevama soorituseni jõuproovidel. Tulevikku vaadates võib eesmärgiks lugeda välismaale suundumist ja  maailma paremikku jõudmist.

image1

Mis sind jalgratturina motiveerib?

Ma usun, et minu suurimaks motivatsiooniks on pidev soov areneda, tõestada endale, et suudan rohkem kui arvasin eile suutvat. Tahan olla parem, kui olin möödunud hooajal, parem kui olin eile.

Kas oled kunagi mõelnud jalgrattasõidust loobumisele?

Ma ei ole loobuja tüüpi. Kindlasti on esinenud olukordi, kus kõik ei lähe plaanipäraselt, kuid nendest olukordadest tuleb õppida ning leida endas tugevus veel paremini jätkata.

Vaata ja hoia ennast Janelle tegemistega kursis tema Facebooki lehel.

Tekst: Jan-Matthias Mandri

Fotod: erakogu, Fortius foto

 

Kommentaarid

  1. Vairi

    Mõni ikka jaksab
    Tõeline talent

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Fotod: 34. Tartu Jooksumaraton! 10km, 23km

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus