Sportland Kõrvemaa Kevadjooks | Sportland Magazine

Jaga „Tule veeda täiuslik pühapäev perega Sportland Kõrvemaa Kevadjooksul!“

Tule veeda täiuslik pühapäev perega Sportland Kõrvemaa Kevadjooksul!

Kevadpäikest ja värsket õhku on kõige parem nautida linnast väljas metsade ja rabade vahel. Suurepärane võimalus selleks avaneb pühapäeval, 5. mail Sportland Kõrvemaa Kevadjooksul, kus leiavad endale sobiva jooksudistantsi nii väikesed kui ka suured.

Sportland Kõrvemaa Kevadjooks on tõeline rahvaspordiüritus, kuhu on oodatud igas vanuses spordisõbrad. „Meie eesmärk on kutsuda kõiki inimesi väga mõnusasse looduslikku keskkonda liikuma. Kõrvemaa on põhjusega looduskaitseala ja selle võlusid saavad kõik osalejad kohapeal nautida. Lisaks toredale päevale värskes õhus saab igaüks finišis kogeda tunnet: ma sain hakkama!“ kutsub Sportland Kõrvemaa Nelikürituse peakorraldaja Gisela Needrit kevadet nautima. „Kevadjooksule võiks kindlasti tulla kogu perega, sest paneme erilist rõhku, et kõigil oleks kohapeal mõnus olla. Meil on korraldatud programmiga lastehoid, kuhu ootame poisse ja tüdrukuid alates 4. eluaastast. Nõnda saavad lapsevanemad oma järeltulijad julgelt hoidjate juure jätta ja oma jooksud rahuliku südamega ära joosta.“

Kõrvemaa kevadjooks 2023

Lastejooksud ja lahe programm

Muidugi saavad lapsed ise ka jooksurõõmu nautida, sest nendele toimuvad tasuta Mesikäpa lastejooksud. Vastavalt vanusele on võimalik valida 400 m või 1 km distants. Kõiki lõpetajaid ootab finišis autasuks medal ja magus üllatus.

„Meie partneri Mesikäpa agenda on lastesse liikumispisikut süstida. Seetõttu saavad lapsed lisaks jooksudistantsidele osaleda ka templite kogumise mängus,“ sõnab Gisela. „Toreda uuendusena toome ürituse alale ühe hobuse ja poni, kellega lapsed saavad ratsutamist proovida. Kuna pühapäev on paljudes peredes pannkoogipäev, siis pakume ka minipannkooke, seega ei jää kellegi pannkoogihommik ära.“

Igaühele oma distants

Kõrvemaa kevadjooks 2023Sportland Kõrvemaa Kevadjooksu põhidistants on 16 km. Sellele lisaks toimub 6 km pikkusel rajal Mesikäpa noortejooks, kuhu võivad minna kõik lapsed ja noored, kelle ettevalmistus on 6 km maastikujooksuks piisav, aga tegelikult sellel jooksul vanusepiirangut ei olegi – rajale on oodatud kõik, kes tahavad liikuda, aga peavad 16 km põhidistantsi veel liiga väljakutsuvaks. Võimalusi jätkub tõepoolest igaühele. „Julgustan kindlasti tulema ka neid, kes pole sel aastal veel väga palju liikunud. Meie juures saabki sellega algust teha, sest 6 km distantsile võib minna ka käies või kepikõndi tehes. Ootame väga ka lapsevankriga liikujaid, sest rada on läbitav ka maastikule mõeldud lapsevankriga,“ ütleb Gisela.

Vaheldusrikkad maastikurajad

Olenemata sellest, kas valida pikem või lühem distants, on ägedate elamustega maastikujooks garanteeritud. Kõrvemaa jooksurajad on väga vaheldusrikkad, kulgedes mööda jalgradasid ja metsateid ning läbides piirkonnale omaseid oose ja rabasid. Sportliku pingutuse kõrval saab kindlasti imetleda kauneid vaateid ja nautida looduskaitseala puutumata loodust.

Raja profiil on huvitav, sest lisaks laugele kulgemisele saab üles ja alla joosta nii mõnestki langusest ja tõusust, kusjuures pika distantsi teises pooles peab valmis olema ka pisut pikamateks ja raskemateks tõusumeetriteks. Aga jooksuvõistlus ilma väikeste väljakutseteta ei oleks ju pooltki nii põnev! Kui valida õige tempo, siis saab iga raja läbimisega hakkama. Kõiki lõpetajaid ootavad finišis Salvesti supp ja smuuti ning üllatused ja loosiauhinnad headelt partneritelt. Lisaks kuum saun.

Kui eelpoolnimetatud vaheldusrikkad maastikurajad, soe supp ja kuum saun on kuulnud Kõrvemaa ürituste juurde juba algusest peale, siis sel aastal on programmi lisatud ka lõbus ühissoojendus enne starti ja ühine süvavenitamine pärast finišit. „Kes soovib võib venitamiseks oma joogamati kaasa võtta,“ soovitab Gisela.

Ideaalne võistluspaik

Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus sobib rahvaspordiürituste korraldamiseks ideaalselt. „Meie keskus on väga kompaktne ja mugav. Seda ei arva ainult meie ise, vaid oleme saanud sarnast tagasisidet paljudelt osalejatelt. Inimestele meeldib, et keskus asub vaid 45-minutilise autosõidu kaugusel Tallinnast ning kohapeal on kõik käe-jala juures. Süüa saab otse võistluskeskuses, riideid ei pea pärast autos vahetama, vaid seda saab teha mugavates riietusruumides ning igaüks saab soovi korral ka saunas käia. Palju on välja toodud, et kõige põnevamad jutuajamised toimuvad just saunalaval, kus on hea läbi arutada, kuidas mõnda kurvi sai võetud või jagada kõige ägedamaid emotsioone,“ ütleb Gisela.

Kõrvemaa kevadjooks 2023

Jätkusuutlik lähenemine

Kõrvemaal hinnatakse loodust ja keskkonnahoidu väga kõrgelt ning aasta-aastalt on Sportland Kõrvemaa spordiüritused muutunud aina jätkusuutlikumaks. „Jätkusuutlikkus on tänapäeval võistluste korraldajate jaoks elementaarne. Meil on paljud võistlusmaterjalid ja viidad korduvkasutatavad. Vähesed asjad, mida juurde toodame, tellime silmas pidades, et neid saaks ka hiljem kasutada. Me ei piira ka parklaid kilelindiga, sest meil on selleks väga loogiline korduvkasutatavate viitade süsteem,“ räägib Gisela. „Meil ei ole ühekordseid nõusid, vaid on pandipakendi teenus – ka rajal jagatavad joogitopsid on pestavad. Kes tuleb oma veepudeliga, see saab veevõtukohas selle puhta veega täita.“

Kuna spordivõitluste medalid on paljudele tähtsad mälestusesemed, siis ei ole Sportland Kõrvemaa Nelikürituse korraldajad medalite tellimisest ja jagamisest loobunud. Küll aga saab iga osaleja registreerudes valida, kas soovib finišis medalit või mitte. „Stardimaterjale komplekteerides võtame seda soovi arvesse ja saame selle võrra vähem medaleid toota.“

Gisela sõnul ei ole jätkusuutlikkus ainult võistluste korraldamise teema, vaid see on nende tiimi igapäevane mindset. „Näiteks viime iga päev oma köögist sobivaid toidujäätmeid läheduses tegutsevasse hobusetalli, kus need hobustele söögiks antakse,“ toob ta välja.

Peakorraldaja kutsub osalejaidki jätkusuutlikumalt mõtlema. Igaüks ei pea kohale tulema oma autoga. „Kõrvemaale on väga mugav tulla rongiga. Meie poolt on organiseeritud buss, mis toob ja viib osalejad Aegviidu rongijaamast Kõrvemaa keskusesse ja tagasi,“ ütleb ta. Kuna Aegviidust keskusesse kulgeb kergliiklustee, siis võib rongiga tulles võtta ühes jalgratta, elektritõuksi või rulluisud ja 5 km hoopis ratastel läbida.

Liikumisel on tohutu tervendav mõju

Sportland Kõrvemaa Kevadjooksul osalemiseks on mitu väga head põhjust. Üks on muidugi see, et liikudes saab hoolitseda oma füüsilise tervise eest, aga vähemalt sama tähtis on vaime heaolu. „Liikumine on väga tervendav igas mõttes ning see on parimaks ravimiks vaimse tervise probleemidele. Julgustame ka kõiki töökollektiive tulema ja ühiselt liikuma, sest sellel on tohutult positiivne mõju,“ kinnitab Gisela.

Kõrvemaa kevadjooks 2023

Ta ise on korduvalt Sportland Kõrvemaa Nelikürituse sarja etappidel osalenud ja see on pakkunud väga häid emotsioone. „Olen finišis kogenud äärmiselt positiivset eneseületustunnet ja olnud tohutult õnnelik, et olen hakkama saanud millegagi, mida ma iga päev ei tee. See tunne on kandnud vähemalt nädal aega,“ räägib ta. Ta lisab, et loodus võib alati millegagi üllatada. „Meenub üks rattasõit Kõrvemaal, kus tundsin korraga tugevat maasikalõhna ja nägin, et rajaäär on maasikaid täis. Pidasin kinni ja sõin maitsvaid marju. See oli üks selliseid elamusi, mida ei oskagi oodata, aga mida saab täielikult nautida. Just selliste elamuste pärast tasub loodusradadele liikuma tulla. Loodus on nii äge ja linnaelule suurepärane vaheldus.“

Jooksurada on üleval kogu nädala

Sportland Kõrvemaa Kevadjooksu korraldajad on mõelnud ka nendele, kes ei saa 5. mail kohale tulla, aga sooviksid siiski elamusest osa saada. „Meie suur eesmärk on inimesi liikumist armastama panna ning anname endast parima, et kevadjooksu rada saaks üles juba nädal aega varem. See pakub võimaluse tulla nautima kaunist Kõrvemaa loodust ja jooksurada ka nendele, kes võistluspäeval kohale sõita ei saa. Keskuses on avatud ka hubane kohvik, kus kõik saavad keha kinnitada.“

Neliküritus ja tossujaht

Kevadjooks kuulub Sportland Kõrvemaa Nelikürituse sarja ning on sarja teiseks etapiks. „Tegelikult on sarjas juba mitu aastat viis osavõistlust, aga me ei ole nime ära muutnud, sest Sportland Kõrvemaa Neliküritus on spordisõprade seas juba tuntud,“ ütleb Gisela. Kui algselt kuulusid sarja suusamaraton, kevadjooks, triatlon ja rattamaraton, siis koroonaajal, kui kevadjooksu korraldada ei saanud, lisati programmi augustikuine metsajooks. „See osutus väga populaarseks, sest mets kõnetab inimesi. Nõnda sai ka metsajooksust üks sarja etapp.“

Kuni kevadjooksuni saab registreerida veel kogu nelikuürituse sarjale korraga. Kõik, kes osalevad vähemalt neljal etapil, saavad kingituseks Nike Pegasus jooksujalatsid, mille väärtus on 149 eurot. „Tossujaht on programmis olnud juba mitu aastat ja saanud väga positiivset tagasisidet. Nike Pegasus jooksutossud jagame kõikidele tublidele osalejatele välja 22. septembril Sportland Kõrvemaa Rattamaratonil,“ ütleb Gisela.

Sportland Kõrvemaa Kevadjooksu programm

10.00 Võistluskeskus avatud
11.00 Mesikäpa lastejooksud 400 m
11.20 Mesikäpa lastejooksud 1 km
12.00 16 km põhidistantsi start
12.10 6 km (sh kõnd ja kepikõnd) start ja Mesikäpa noortejooksu start
14.00 autasustamine

Kevadjooksule saab kõige mugavamalt registreerida veebilehel, kus kuni 28. aprillini kehtib soodushind. Võistlusele on võimalik registreeruda ka võistluspäeval kohapeal alates kella 10-st, registreerumine lõpeb 15 minutit enne starti.

Tekst: Merilin Piirsalu
Fotod: Reiko Kolatsk

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Milleks on vaja treeningjalatseid ja milline mudel valida?

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus