Tule Heateo jooksule! | Sportland Magazine

Jaga „Iga samm loeb: tule Heateo jooksule ja aita täita Kevini unistus!“

Iga samm loeb: tule Heateo jooksule ja aita täita Kevini unistus!

Jooksmine on mõnus harrastus, millega tegeledes saab hoolitseda oma keha ja vaimu eest. Aga veelgi toredam on, kui liikuma minnes saad lisaks teha heateo kellegi teise jaoks.

Reedel, 10. mail toimub Tartus Tähtvere spordipargis Heateo jooks, mis on mõeldud kõigile, kes soovivad teha head ja veeta kauni kevadõhtu looduses liikudes. Üritus toimub Klubi Tartu Maratoni ja TÜ Kliinikumi Lastefondi koostöös ning kogu osalustasu läheb annetuseks. Sel korral kogutakse toetust 12-aastasele Kevinile, et jätkata tema elupäästva raviga.

Foto: Klubi Tartu Maraton

Edusammud on märgatavad

Ka möödunud aastal toimunud Heateo jooksul koguti abi just Duchenne´i lihasdüstroofiat põdevale Kevinile, kes sai tänu sellele raviga alustada. Kevin põeb progresseeruva lihashaiguse raskeimat vormi – ilma ravita süveneb haigus kiiresti ning lõpeb varajases eas surmaga. Ravim, mis haiguse kulgu oluliselt aeglustab, on aga väga kallis ja maksab 361 000 eurot poolaastas. Kevinil ei ole muud võimalust, kui loota headele annetajatele.

Heateo jooks Kevin
Kevin on teinud suuri edusamme. Foto: TÜ Kliinikumi Lastefond

Poisi raviarsti, doktor Eve Õiglane-Šliki sõnul toimib aasta tagasi alustatud ravi suurepäraselt. „Tulemus on imetlusväärne – Kevin sai 12 aastaseks ja kõnnib iseseisvalt pikka maad, saab voodist ise kiiresti välja, on optimistlik ja ka kontsentreerumine vaimsele tegevusele on oluliselt parem. Seega – minu vaatevinklist on toimunud ime, selles vanuses on meil kõik patsiendid juba ammu olnud ratastoolis,“ räägib ta.

Käopesa perekodu perevanema Karin Aru sõnul ei tunne Kevin ennast enam tõrjutuna, vaid võrdsena teiste keskel. „Tema liikumisvõime on võrreldes varasemaga oluliselt parem, ta liigub kiiremini ja suudab pikemalt kõndida. Varem pidime tema liikumist ette planeerima, et oleks istumisvõimalusi ja puhkepause. Nüüd on tulnud ette olukordi, kui Kevin on proovinud joosta, et mitte teistest lastest maha jääda,“ sõnab ta. „Enam ei ole hirmu liikumise ees, õue suudab ta minna igasuguse ilmaga. Väga oluline on ka see, et Kevin on saanud raviperioodi ajal teadlikumaks, kuidas tervislikumalt toituda. Ta oskab ise teha teadlikult paremaid valikuid.“

Füsioterapeut Lea Zirk loetleb tegevusi, mis ei ole enam Kevinile kättesaamatud: „Tal oli varasemalt soov rattaga sõita, kuid oma tasakaaluprobleemide ja ülejäänud kehalise seisundi tõttu ei olnud see võimalik. Ravimi mõjul paranes seisund sedavõrd, et hankisime sobiliku ratta, millega ta suvel palju ringi sõitis. Lisaks leidis Kevin jaksu ronida suurele batuudile, et koos teiste lastega hüpata. Ka Auras ravivõimlemises on paranenud jõudlus ja basseinist välja saamine pole üldse probleemiks. Kevini unistused on suured ja elutahe saanud sisse uue käigu. Tulevik ei paista enam nii tume ja ees on suured sihid,“ sõnab füsioterapeut.

Kõigile jõukohane Tähtvere rada

Kevini unistus on tulevikus politseinikuks saada ja pärast aasta pikkust ravi on ta hakanud uskuma, et see võib teoks saada. Igaühel on võimalik Kevini unistuse täitumisele kaasa aidata osaledes Heateo jooksul.

Jooks on üks osa Tartu Maastikumaratoni programmist ning jõukohane kõigile, kes liikuda saavad, sest distantsi pikkus on vaid 4,5 km ning selle võib läbida ka kõndides. Rada kulgeb Tähtvere spordipargi mõnusatel liikumisradadel.

Heateo jooks
Foto: Klubi Tartu Maraton

Osalejana saab ennast kirja panna ning annetuse teha nii veebis kui ka kohapeal. Veebiregistreerimine on avatud 10. mail kuni kella 15-ni. Stardipaigas saab end kirja panna kell 17.00-18.45. Annetusteks läheb kogu osalustasu. Miinimumannetus on 10 eurot, kuid Kevinit saab toetada ka suurema summaga. Veebis registreerides on võimalik valida lisasummana 5, 10 või 25 eurot. Kohapeal saab lisaks annetada just endale sobiv summa.

Iga samm võib muuta maailma

Tule jookse või kõnni seekord mitte ainult enda, vaid ka Kevini heaolu nimel. See on suurepärane võimalus tõestada, et iga samm, mida teed, võib muuta maailma sõna otseses mõttes paremaks paigaks.

Jooks toimub kaunis Tähtvere spordipargis, kus saab nautida värsket õhku ja head seltskonda. See on tore võimalus neile, kes soovivad liikumisest rõõmu tunda ja samal ajal toetada üht väikest võitlejat tema teekonnal.

Me kõik ju teame, kui oluline on hoida end füüsiliselt aktiivsena, aga see jooks annab liikumisele veelgi sügavama tähenduse. See pakub võimaluse mõelda, kui olulised ikkagi on tervis ja heaolu ning hinnata neid veelgi kõrgemalt, sest liikumine pole kõigi jaoks alati iseenesestmõistetav.

Tule koos pere ja sõpradega, sest üheskoos suudame teha imesid, üks samm korraga. Just südamega tehtud sammud viivad sihile! Lisaks ootab iga osalejat üllatus Sportlandilt.

Heateo jooks
Foto: TÜ Kliinikumi Lastefond

Aidata saab ka muul moel

Kevinit saab aidata ka siis, kui teed annetuse Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodele, märkides selgitusse: „Kevin“

Saaja nimi: SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond

Swedbank EE682200221015828742
SEB EE261010220014910011
Luminor EE791700017000285384
LHV EE527700771000610813
Coop EE824204278603586607

või helistades Lastefondi heategevuslikele telefoninumbritele. Annetussumma lisatakse sama kuu telefoniarvele:

helistades 900 5025, annetad 5 eurot
helistades 900 5100, annetad 10 eurot
helistades 900 5500, annetad 50 eurot

Tekst: Merilin Piirsalu

Avafoto: TÜ Kliinikumi Lastefond

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Jätkusuutlikud trendid kevadjopede ja -jakkide maailmas

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus