Kesksuvine liikumispidu Võsu Südasuve Challenge kutsub jooksma ja kõndima | Sportland Magazine

Jaga „Kesksuvine liikumispidu Võsu Südasuve Challenge kutsub jooksma ja kõndima“

Kesksuvine liikumispidu Võsu Südasuve Challenge kutsub jooksma ja kõndima

Võsu Südasuve Maratonist 2014. aastal tuule tiibadesse saanud ning 2019. aastal edukalt lansseeritud uue nimega Võsu Südasuve Challenge toimub sel aastal juba kolmandat korda. Nagu mitmel varasemal aastal, on ka tänavu kavas erinevad uuendused. Millised täpsemalt ning kuidas legendaarne suvituskoht Võsu 18. juuli sündmuseks valmis on, sellest rääkisime peakorraldaja Marko Tormiga.

Rakvere Ööjooksu väiksem vend Võsu Südasuve Challenge toimub mõnusalt suve keskel, mis annab võimaluse ühendada spordi ja puhkuse ning haarata kaasa kõik pereliikmed. Korraldajad lubavad tõeliselt kiiret rada ning meeleolukat ja tunnetest kuuma finišit läbi Võsu keskuse.

Kaasaelajad saavad aega veeta imeilusas männimetsaga palistatud liivarannas, kuulata merekohinat ja nautida loodust.

Võsu Südasuve Challenge

„Tänu suurepärasele keskkonnale kaovad Võsul argimured ning palaval suvepäeval saavad osalejad kogeda tõelist eneseületust, mida finišis pärjatakse tõeliselt koguka ja unikaalse medaliga,“ julgustab Marko Torm kõiki osalema. Loomulikult ei puudu sündmuselt võistlusega kaasnev närvikõdi, vahet pole, kas võisteldakse iseenda ja kella või naabrimehe vastu.

Ühe kõige olulisema uuendusena on sel aastal kavas 4 km distantsi lisandumine. „Väga palju on küsitud lühemalt rada, et saaks kaasa lüüa kogu perega ning selleks aastaks oleme kavva võtnud täpselt mõõdetuna 4,4 km distantsi. Sellel distantsil ei toimu ajavõttu, kuid kõiki raja läbijaid ootab finišis sama võimas ja uhke medal nagu 10 km lõpetajaid,“ ütleb Marko Torm.

Võsu Südasuve Challenge

Starti pääseb vaid 700 jooksusõpra

Möödunud hooaja vintsutustest hoolimata on peakorraldaja tahtmist täis. „Me korraldasime 2020. aastal Eestis pärast piirangute mõningat leevenemist esimesena ühe suurema jooksu, millest sai reaalselt osa võtta. Saime hästi hakkama ning spordisõbrad olid tänulikud,“ selgitab ta veenvalt.

Võsul võetakse kasutusele kõik viiruse levikut ennetavad meetmed, alates desinfitseerimise püstakutest ja isikukaitsevahenditest kuni kohapealse meditsiinilise abini. Osalejate arv on piiratud 700 inimesega, seega on ohutust kordades parem tagada kui korraldades liikumissündmusi, kus osalevad tuhanded.

Stardimaterjalide väljastamine toimub samuti värskes õhus ning stardieelselt hajutatakse võistlejaid ranna ja metsa vahelisel alal. Korraldajad panevad inimestele südamele, et osaletaks vaid hea enesetunde ja haigusnähtude puudumise korral ning enda tervislikku seisundit arvesse võttes.

Moodsale ajale kohaselt saab osaleda ka virtuaalselt, 1.-31. juulini ükskõik millises maailma punktis ning sellisel juhul saadetakse medal postkasti.

Võsu Südasuve Challenge

Korraldajad kutsuvad kohalikke kaasa elama

Jooksupidu soovitakse läbi viia kohalikke võimalikult vähe häirides ja jooksjatele võimalikult mugavat rada luues. Osalejate piirarvu määrab eeskätt kergliiklustee laius ning korraldajate soov tagada maksimaalne liikumisvabadus. Teisisõnu, püütakse vältida alatisi pudelikaelu, mis tekivad stardist väljudes.

„Võsul saab kohe algusest oma valitud tempos joosta, sest intervallstarte rakendades mahuvad kõik rajale ära. Maanteele jõudes on liiklus minimaalselt häiritud – kulgetakse raja paremal poolel, tavapäraselt kuni kaks jooksjat kõrvuti. Kepikõndijad, ratastoolis osalejad ja lapsevankritega sportijad stardivad koridori viimasest osast,“ ennetab peakorraldaja võimalikke tavapäraseid väljakutseid.

Võsule võiks kohale tulla aegsasti, et jõutaks stardimaterjalid välja võtta ning nii vaimselt kui füüsiliselt keskenduda. Aega kulub kindlasti ka auto parkimise peale. Samuti paluvad korralajad juba ette vabandust kohalikelt elanikelt ja puhkajatelt mõnetunnise segaduse tekitamise eest.

„Kõik piirangud ja liikluse suunamised on ette võetud osalejate ja kohalike inimeste turvalisuse tagamiseks. Loodame mõistvat suhtumist ja kutsume üles kõiki raja äärde kaasa elama – potte ja panne täristama, hüüdma ning plaksutama. Osalejatele paneme südamele külastada pärast võistlust kohalikke toitlustajaid ning võimalusel ka ööbima jäämist. Lisaks soovitan külastada Käsmu kaptenite küla, Altja paadikuure ning ka Vihula, Sagadi ja Palmse mõisa. See on ettevõtjate jaoks äärmiselt oluline ning muudab ka nende suve paremaks. Sellel päeval võib Võsu vahel kanda uhkustundega lõpetaja medalit,“ lõpetab peakorraldaja Marko Torm optimisminoodiga.

Võsu Südasuve Challenge

Võsu Südasuve Challenge 18. juulil 2021

·      Võistluskeskus avatud rannajoonel (Vabaduse tänava ots) kell 9-13.
·      Start kell 11 Võsu rannajoonel, võistluskeskuse juurest. Finiš samas kohas.
·      Kokku 700 stardikohta.
·      Kavas 4 km ja 10 km – mõlemal distantsil medal.
·      Stardid toimuvad intervallidega: 10 inimest korraga iga kümne sekundi järel.
·      Kepikõndijad ja lapsevankriga osalejad on oodatud.
·      Rada on ratastoolil läbitav (paar tõusu kergliiklusteel ja Käsmu/Rakvere ristis pindamata teelõik).
·      Autasustamine kell 12.20, Sportlandi loosiauhinnad kell 12.30.

Tekst: Kärt Radik

Fotod: Gertrud Alatare

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Jalkafännid tribüünidele: Sportlandi mängupäev 25. juunil - FC Flora vs Nõmme Kalju FC

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus