Kõrvemaa triatlon Sportland Eesti oma inimeste silme läbi | Sportland Magazine

Jaga „Kõrvemaa triatlon Sportland Eesti oma inimeste silme läbi“

Kõrvemaa triatlon Sportland Eesti oma inimeste silme läbi

Vähem kui kuu aja pärast, 20. juulil, toimub taaskord Sportland Kõrvemaa triatlon, kust võtavad osa mitmed Sportland Eesti oma inimesed. Järgnevast loost saad teada, miks nemad on otsustanud end triatlonil proovile panna ja leiad kindlasti inspiratsiooni ise osalema minna.

Tartu Kaubamajas asuva Sportlandi ja Eedeni keskuses asuva Sportland Outleti juhataja Taivo Pallotedder ei lähe Kõrvemaa triatlonile esimest korda, vaid on stardis juba 11. korda. „Kuna suveperioodil tegelen valdavalt rattasõiduga, siis triatlonil osalemine toob treeningutesse vaheldust ja annab ülevaate hetke sportlikust vormist,“ selgitab Taivo, miks tema end taas Kõrvemaa triatlonile registreerinud on. „Triatloni teeb eriliseks alade vaheldus ja kindlasti ka triatloni üritustel valitsev emotsionaalne õhkkond, kus paljud osavõtjad tunnevad suurimat rõõmu pingutusest ja eneseületusest,“ lisab ta. Just seetõttu soovitab Taivo kõigil vähemalt korra elus triatlonile minna. „Saadav emotsioon on võimas!“ teab ta.

Taivo
Taivo

Ka Sportland Eesti brändijuht Annika Tuisk on otsustanud end sel aastal esimest korda Kõrvemaa triatlonil proovile panna. „Varem olen teinud IRONMAN 70.3 Otepää tiimiarvestuses ujumisdistantsi. Sel korral ei oskagi midagi oodata – loodan, et tuleb mõnus, sportlik päev,“ tunnistab ta. „Mulle meeldib käia vabas õhus toimuvatel spordiüritustel, eriti, kui need toimuvad looduskaunites paikades. Individuaalset triatloni proovin esimest korda, äkki hakkab meeldima!“

Annika
Annika

Taivol ja Annikal on mõlemal plaan võtta osa kogu Sportland Kõrvemaa Nelikürituste sarjast, kus suusamaraton ja kevadjooks on juba toimunud ning ees seisavad triatlon (20.07) ja rattamaraton (22.09). „Mulle meeldib aktiivne liikumine maastikul ja Kõrvemaa seda kindlasti pakub,“ räägib Taivo. „Ajalist ja kohalist eesmärki ma endale aga ei sea. Soovin lihtsalt nautida rada ja oma pingutust.“

„Suusatamist ja jooksmist olen ma alati kaasa teinud, need on mu lemmiküritused. Nüüd siis osalen ka triatlonil, mida olen ammu teha soovinud, aga see kattub alati ajaliselt Muhu Väinaga, kus olen tööga seoses käinud,” lausub Annika. Ta lisab, et rattaetapp saab tema jaoks kõige keerulisem olema, sest viimane rattasõidukogemus jääb lapsepõlve. „Puhtalt ujumise ja jooksu pealt julgeks triatlonil midagi saavutada, aga rattaosa saab tehtud kui peaproov rattamaratoniks.”

Kaspar
Kaspar

Plaan kolleegidele finišisirgel selga näidata

Sportland Lõunakeskuses töötav Kaspar Kaasla kogus samuti mitu aastat hoogu, et lõpuks Kõrvemaa triatlonile jõuda ja nüüd on tal kindel plaan see ära teha. „Kuna minu jaoks on see esimene triatlon, kus ma läbin individuaalselt kõik alad, siis näis, kuidas see mulle meeldib, aga kindlasti on see hea vaheldus,“ räägib ta. „Triatlon on spordiala, mis ei saa muutuda üksluiseks, sest seal on kolm erinevat ala ja isegi kui ühest alast küll saab, tuleb järgmine ehk nn „uus algus“.”

Kuigi kindlaid eesmärke Kaspar esimeseks triatloniks ei sea, siis mütsiga lööma ei plaani ta samuti minna. „Pingutan kindlasti maksimaalselt! Tulemuse kohta ei julge ennatlikke järeldusi teha, kuid eks mul paar kolleegi ikka on, kellele tahaksin finišisirgel selga näidata,“ lubab ta.

Riina
Riina

Üks kolleegidest, kellele Kaspar plaanib ära teha, võib vabalt olla näiteks Sportland Eesti analüütik Riina Ütt, kellel küll pisut rohkem kogemust, sest tema esimene Kõrvemaa triatlon jääb aastasse 2013. „See on minu arvates üks ägedamaid võistlusi, millega triatloniga tutvumist alustada,“ kinnitab ta entusiastlikult. „Kõrvemaa triatloni läbimiseks ei ole vaja kulutada mitmeid tuhandeid eurosid võistlusvarustuse soetamiseks. Vajadusel saab isegi ratta kohapealt laenutada,“ teab ta.

Riina kinnitab, et triatlon on suurepärane võistlus just harrastussportlastele, kellele meeldib vabal ajal erinevaid spordialasid harrastada. „Mulle meeldib näiteks talvel suusatada, suvel rattaga sõita ja joosta. Ujumist „treenin“ triatlonivõistlustel,“ räägib ta. „Eesmärke mul pole. Tahan lihtsalt üritust nautida ja lõpetada hea tujuga!“

Sportland Kõrvemaa triatlon, 20.07.2019

ujumine 350 m
maastikuratas 22 km
maastikujooks 4 km

Triatlonile saad end kirja panna siin.

Tekst: Keilit Aedma

Fotod: erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Vinged elamused wake-pargist

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus