Kuidas uuele aastale juba pühade ajal hea hoog sisse anda? | Sportland Magazine

Jaga „Kuidas uuele aastale juba pühade ajal hea hoog sisse anda?“

Kuidas uuele aastale juba pühade ajal hea hoog sisse anda?

Iga inimene võiks pühade ajal leida aega aktiivseks liigutamiseks, et aasta lõpp mööduks hea energiaga. Kui endal tegutsemiseks ühtegi mõtet ei tule, siis üle Eesti toimub mitmeid ägedaid üritusi – tõuse ainult diivanilt ning haara sõbrad kaasa!

Treener Merle Laud ütleb, et aktiivne liikumine peaks igal ajal tähtis olema. „Mulle meeldib mõte, et liigutan end iga päev, et ka 70 aastaselt saaksin teha seda, mida ma tahan, mitte seda, mida mu keha võimaldab,“ ütleb ta. „Hea uni, hea toit ja hea trenn võiks olla elustiil,“ soovitab Merle.

Sa ei pea jõulude ja aastavahetuse paiku tingimata tegema konkreetset trenni. Pühade ajal on väga tervitatav trennisaali asemel veeta aega hoopis looduses. „Inimesed võtavad liiga tõsiselt trenni minemist ja leiavad lõpuks vabandusi, miks ei jõua. Vaheldust on vaja,“ lausub treener, kelle arvates on okei teha trennisaalist paus.

Aga mida siis tänavuste pühade ajal ette võtta?

Merle Kõrvemaa metsaradadel
Merle Kõrvemaa metsaradadel Foto: Karel Kaljuste

Kõrvemaa loodust nautima

Kõrvemaa on Eesti üks imelisemaid paiku, kus on kaunis loodus ja head matkarajad. Lisaks sellele korraldatakse Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses aastaringselt palju ägedaid üritusi. Tänavuste pühade ajal toimub Kõrvemaal mitmeid matkasid, kuhu saab minna nii üksi kui ka koos seltskonnaga.

22. ning 29. detsembril on plaanis jalgsimatk, koos rabalaugastel uisutamisega, aga kuna Eesti ilm on ootamatu, siis sobivate tingimuste puudumisel asendatakse uisutamine räätsamatkaga.

26. detsembril toimub ka iga-aastane jõulumatk, kus samuti on kõik eelnevalt Kõrvemaa keskuse poolt organiseeritud.

Foto: Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus
Foto: Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus

Suusahooajal hooldab keskus jalgsi ja tõukekelkudega matkamiseks mõeldud matkaradu. Kõik rajad on tähistatud viitadega ning algavad ja lõppevad matkakeskuses. Valida saab 3,8 km ja 14 km matkaraja vahel, kuhu on oodatud ka pere neljajalgsed sõbrad. Kuna suusahooajal ei ole lubatud terviserajal jalgsi või koertega liikuda, siis ongi kõige mõistlikum kasutada selleks spetsiaalseid matkaradu. Kõrvemaad eristab kõikidest teistest kohtadest see, et just siin hooldatakse lumisel ajal lisaks suusaradadele ka matkaradasid.

Lume puudumisel soovitab matkakeskus valida 14 km matkaraja FAT rattaga matkamiseks. See rada on oma profiililt laugem, mõnusate pikkade laskumistega ning sobilik ka lastega rattasõiduks. Kindlasti tuleb arvestada, et kui on langus, siis kuskil ees ootab ka tõus. Õnneks on neid katsumusi matkarajal vähem kui 19 km terviserajal. Tule naudi pühade ajal mõnusat loodust pere ja sõprade seltsis! Igal juhul on hea emotsioon garanteeritud!

Foto: Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus
Foto: Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus

Ägedad üritused üle Eesti

Kui ainuüksi Kõrvemaal on pühade ajal nii palju tegevusi, siis tegelikult leiab ägedaid üritusi üle Eesti. 26. detsembril toimub väga huvitav ja kaasahaarav matk Pekist Priiks, kus peamine rõhk ei ole raja kiiresti läbimisel, vaid kaaslastega suhtlemisel ja aktiivsest liikumisest rõõmu tundmisel. Valida saab lühema ning pikema distantsi vahel, esimene neist on 20 km ja teine 42 km. Rada läbitakse koos matkajuhiga tempos 5 minutit kõndimist ning 5 minutit jooksmist.

28. detsembril toimub Narva-Jõesuu elamusretk, kus matkalised viiakse mõnusale 20 km pikkusele rännakule. Suvel paljudele tuttavad rannaliivad on talvisel ajal sama ilusad, kuid talvel siiani veel üsna avastamata. Nii saab sellel matkal nautida loodust, aga ka omandada palju uusi teadmisi Narva-Jõesuu lähiümbruse kohta.

Sama päeva õhtul ehk 28. detsembril, kell 18.00 toimub Rakveres paljude eestlaste südame võitnud Ööjooks Talve eri. Eelmisel aastal esimest korda aset leidnud üritus sai palju head tagasisidet, mistõttu oodatakse ööjooksjaid jälle Rakvere tänavatele. Mõnusas pühademeeleolus saab läbida 5 km või 10 km kõndides, joostes või ka kepikõndi tehes.

Black Hole Studio
Foto: Black Hole Studio

Aktiivseks liikumiseks on talvel lõputult valikuid, tuleb ainult fantaasia valla lasta. Alati ei peagi osalema üritusel, vaid võib ka lihtsalt minna Eestimaad avastama. Kui ei tea, kuhu minna, siis otsi ideid RMK või Terviseradade veebilehtedelt. „Õues olemine on juba suur võit, tegevustest seal puudust ei tule. Jooksmine, rattasõit, kõndimine, suusatamine, välijõusaalid,“ arvab treener Merle.

Ela kaasa teistele sportlastele

Sporti ei ole kunagi liiga palju, seega võib peale mõnusat päeva looduses minna vaatama hoopis teiste jõupingutusi. Juba 16. detsembril sai alguse jalgpalli Aastalõputurniir, kus saab kaasa elada nii poistele kui tüdrukutele, harrastajatele kui profisportlastele. Turniiri saab vaatamas käia kuni 30. detsembrini. Eelmisel aastal osales seal tervelt 318 võistkonda, seega pole välistatud, et sinu sõber või sõbra sõber ka väljakule jõuab. Mine ela omadele kaasa!

Lisaks sellele tähistab Eesti võrkpall tänavu suurt juubelit, mille raames toimub suur aastalõpu pidu „Eesti on võrkpallimaa 100“. 29. detsembril selgitatakse Saku suurhallis välja Eesti naiste karikavõitja ja meeste Aadu Luukase nimelise karikavõitja, samal õhtul toimub sealsamas suur juubeligala. Pidulik õhtu sisaldab nii sporti kui ka head meelelahutust.

Saaremaa Võrkpalliklubi
Foto: Gerturud Alatare / volley.ee

Mine uuele aastale vastu hea energiaga

Jõulude ajal on tavapärane veeta palju aega rikkaliku söögilaua taga. Nii soovitab Merle liikumise kõrval, pühade ajal jälgida ka oma toitumist, sest raske enesetundega ei taha keegi uut aastat tervitada. „Poes käies vaatan riiulitel olevaid tooteid ning kuulan eelkõige oma sisetunnet. Kui tuleb raske tunne siis jätan ostmata,“ soovitab ta oma kogemusest. Jõulutoidud on küll äärmiselt maitsvad, kuid samal ajal ka raskesti seeditavad. Tee oma kehale teene ja leia peale pidusööki aega, et ennast liigutada, nii on kergem ja parem enesetunne!

Tervislik eluviis ei pea algama uusaasta lubadusest. „30 päeva pärast soovid, et oleksid alustanud juba täna. Suhtumise küsimus,“ motiveerib Merle.

Veeda pühad aktiivselt, et uuel aastal oleks veel rohkem energiat enda eesmärke täita!

Tekst: Kaisa Kiriland

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Converse aitab tänavakunsti igale inimesele lähemale tuua

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus