Kvaliteetaeg perega, uus energia, puhas loodus – kõik need leiad 7. mail Sportland Kõrvemaa Kevadjooksult | Sportland Magazine

Jaga „Kvaliteetaeg perega, uus energia, puhas loodus – kõik need leiad 7. mail Sportland Kõrvemaa Kevadjooksult“

Kvaliteetaeg perega, uus energia, puhas loodus – kõik need leiad 7. mail Sportland Kõrvemaa Kevadjooksult

Kevad tuleb ka sel aastal veidi hiljem, kuid maastikujooksuks sobivad tossud võib juba välja otsida, sest paras aeg on hakata harjutama Sportland Kõrvemaa Kevadjooksuks, mis toimub 7. mail. Ühtlasi on kevadjooks Sportland Kõrvemaa Nelikürituse teine etapp. Miks tasuks jooksurajale tulla, sellest räägivad nii korraldajad kui ka osalejad.

Kiire pilguheit kevadjooksu programmile näitab, et Kõrvemaale on jätkuvalt oodatud kogu pere. Kõige pisemad ehk kuni 5-aastased lapsed saavad läbida 400 m jooksuringi. Natukene vanemad ehk 6-10-aastased võivad end proovile panna 1 km distantsil. Piisavalt heas füüsilises vormis noori oodatakse 6 km maastikujooksule ning täiskasvanutel on võimalus valida nii 6 km kui ka 16 km distantsi vahel. Registreerimine lastejooksudele toimub kohapeal ning nendel osalemine on tasuta. Teistele jooksudele saab end eelnevalt internetis kirja panna, aga registreerida saab ka võistluspäeval Kõrvemaal.

Kõrvemaa Kevadjooks

Et emad ja isad saaksid suurest spordipeost rahuliku südamega osa, avatakse kell 11.30 lastehoid, kuhu oodatakse lapsi alates 4. eluaastast. Lastega tegelevad spetsiaalselt palgatud inimesed, kes sisustavad nende aega mitmesuguste tegevustega. Lastehoiu tasu on 5 eurot ning hoiusoovist tuleb eelnevalt teada anda siin.

Rada pakub sportlikku väljakutset ja silmailu

Sportland Kõrvemaa Kevadjooksu rajameister Sven Luks on selles ametis teist aastat. Kes tunneks veel kohalikke metsaradu ja olusid paremini kui mitte igapäevaselt giidina ja matkajuhina töötav Sven. „Hiljuti sai Kõrvemaal veel suusatada. Oleme ikkagi suusakeskus väga mitmekülgsete radade ja võimalustega. Me ei pea korraldama kevade esimest jooksuvõistlust. Loodusega võisteldes jääme nagunii teiseks,“ naerab ta. Teist aastat toimubki kevadjooks just maikuus, et mätas kindlalt kuiv oleks ning jooks toimuks planeeritud rajal. „Neil aegadel, kui jooks veel aprillis toimus, oleme kokku puutunud igasuguste ekstreemsustega. On muudetud trassi, on joostud läbi porimülgaste, aga ka edasi-tagasi kruusatee lõigul. Muidugi on olnud ka ilusat ilma. Maikuus on aga 99% kindel, et suudame jooksu korraldada just nii, nagu soovime,“ ütleb Sven.

Kõrvemaa Kevadjooks

6 km ja 16 km rajad on tänavu suurtes piirides samad kui mullu. „Muutsime ära 6 km distantsi lõpu, mis ühtib nüüd 16 km raja lõpuga. Enam pole hargnemist enne finišit. Nii tundus lihtsalt loomulikum,“ selgitab Sven. Rajameistri tööst rääkides, ütleb ta, et päris metsa langetama ei pea, kuid rada on vaja kindlasti enne võistlust mitu korda üle vaadata. „Terve trass tuleb teele langenud puude tõttu saega läbi käia ning mõnel pool tuleb ka natukene visuaali kohendada.“

Teada on, et Kõrvemaal ei ole ülearu lihtsad jooksurajad. Need vonklevad ikka üles-alla ning vorm peab olema hea, et jaksaks lõpuni vastu pidada. „Distantside algused on veidi tasasemad, lõpud väljakutsuvamad ehk stardis ei tasu kõike välja panna. Raja keskosas saab ka allamäge joosta. Heas vormis harrastaja saab kindlasti hakkama,“ arvab Sven. Ta annab nõu ka varustuse osas. „Kui on ikka märg ja libe, siis võiks jalas olla maastikutoss. Päris sileda tossuga ei soovitaks ka hea ilmaga tulla, sest kõvakattega teid meil pole, seega mingi muster võiks turvalisuse mõttes tossupõhjal all olla.“

Kõrvemaa Kevadjooks

Kes ei soovi aja peale joosta ja naabriga vägikaigast vedada, saab kevadjooksul imetleda ka loodust ja vaatamisväärsusi. „Kui nimetada vaid mõned teele jäävad ilusamad kohad, siis tooksin välja Vargamäe oosi, samuti näeb mitmel lõigul raba. Kellel kohe üldse pole kiire, saab ronida võistluse kestel Venemäe järve torni vaateid nautima,” räägib Sven vaimustunult oma kodukoha rajast.

Kevadjooks sobib kõigile

Sportlandis personalispetsialistina töötav Stella Korol osales mullu kevadjooksul esimest korda. „Mul olid emotsioonid täiesti laes. Kõrvemaa loodus on imeline. Sain oma päevasammud kirja ning uhke medali kaela. Sellel aastal pole osavõtus veel kindel, kuna valmistun uue ilmakodaniku tulekuks, kuid järgmisel aastal tulen kindlasti starti ja juba koos väikese sportlasega,“ ütleb ta.

Stella Korol

Stella soovitab kõigil Kõrvemaale jooksma tulla. „Kevadjooks on üks tõeliselt mõnus kogupere üritus, kus kõik leiavad omale sobiva distantsi. Ei pea olema ülitõsine jooksuhunt, et läbida näiteks 6 km distants. Seda võib ka kõndides teha ja nii jääbki rohkem aega loodust nautida. Mulle endale meeldib ka sealne pehme pinnas, kus ei põruta jalgu ära. Rajal näeme!” kutsub ta kõiki Sportland Kõrvemaa Kevadjooksule.

Kevadjooks annab energiat

Nataly RooseNataly Roose, kes töötab adidas & Timberland kaupluste turundus- ja väljapanekutejuhina, läheb vastu oma teisele kevadjooksule. „Tegelikult mulle enne jooksmine üldse ei meeldinud, kuid Ironman 70.3 ettevalmistuseks hakkasin käima jooksudel, mis tegi minust tõelise spordiürituste fanaatiku. Energia ja emotsioon, mida spordivõistlustel saab, on tõeliselt äge ja motiveeriv. Kõrvemaa Nelikürituse üks suurimaid võlusid on loodus, seega tulge seda nautima! Samuti on kevadjooks sobilik algajatele, sest kõik ei pea jooksma, saab ka kõndida. Mina lähen Kõrvemaale ainuüksi energialaengu pärast, mille sealt saan,” ütleb ta.

Roheline mõtteviis

Kõrvemaal hinnatakse loodust väga kõrgelt ning aasta-aastalt on Sportland Kõrvemaa spordiüritused samuti muutunud aina rohelisemaks. „Üritame jätkuvalt olla nii rohelised kui võimalik. Rinnanumbrid toodetakse jätkusuutlikust materjalist, medal on vabatahtlik ning kõik nõud on korduvkasutatavad,“ sõnab peakorraldaja Rebeka Kübard.

Tallinnast tulles võib ka auto vabalt koju jätta, sest Kõrvemaale on väga mõnus sõita Aegviidu rongiga, sest korraldaja on organiseerinud raudteejaama TASUTA bussiühenduse. Marsruut kulgeb Aegviidu rongijaam-Kõrvemaa keskus-Aegviidu rongijaam suunal. Oma transpordisoovist anna palun teada e-kirja teel, kirjutades [email protected]. Lisainfo bussiaegade kohta leiad siit.

„Kõik võistlejad on oodatud pärast korralikku füüsilist pingutust sauna. Nii et saunarätikud kaasa,” soovitab Rebeka.

Kõrvemaa Kevadjooks

Tossujaht kestab!

Kevadjooks kuulub Sportland Kõrvemaa Nelikürituse sarja ning kõikidel sarjas osalejatel on võimalus teenida auhinnaks tutikad Nike Zoom Pegasus jooksutossud. Tänavune esimene nelikürituse osavõistlus, suusamaraton, peeti märtsi alguses, millest võttis kokku osa 504 spordisõpra. Kellel ei õnnestunud suusasõidust osa võtta, saab tossud endale ikkagi lunastada, sest nende saamiseks peab käima neljal osavõistlusel. Koos kevadjooksuga neid täpsel nii palju veel ees seisabki – kevadjooks mais, triatlon juulis, metsajooks augustis ja rattamaraton septembris. Arvesse lähevad kõikidel võistlustel nii pikad kui ka lühikesed distantsid ning esmakordselt ajaloos osalevad tossujahil ka noortele mõeldud distantsidest osavõtjad.

Vabatahtlikud on samuti oodatud!

Tärkav kevad ja imeline Kõrvemaa loodus on üks osa suurest emotsioonist, aga veel tähtsamad on sõbrad, pere ja koosolemise rõõm. Kõrvemaal saab käed külge lüüa ka kõige pisem abiline. Kõrvemaa vabatahtlikega saab liituda Facebookis: KÕRVEMAA VABATAHTLIKUD.

Oma soovist appi tulla palun kirjuta [email protected], lisa kindlasti oma nimi, telefon ja meiliaadress.

Kõrvemaa Kevadjooks

Sportland Kõrvemaa Kevadjooksu programm

Kell 10.00 Avatakse võistluskeskus
Kell 11.00 Mesikäpa lastejooksud 400 m
Kell 11.20 Mesikäpa lastejooksud 1 km
Kell 11.00 Start 16 km põhidistantsile
Kell 12.10 Start 6 km lühikesele distantsile (sh kõnd/kepikõnd) ja Mesikäpa Noortejooks
Kell 14.00 Autasustamine*
* Eraldi vanuseklasside autasustamine toimub sarja lõpus, pärast rattamaratoni ning arvestus toimub nelja parima etapi alusel.

Kogu kevadjooksu info on leitav siit.

Tekst: Kärt Radik
Fotod: Adam Illingworth / Rasmus Kooskora

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Sportland Eesti brändijuht Anete Liivak: kui su mindset on õige, siis elu ongi suurepärane

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus