Maijooks kutsub naisi ja tütarlapsi ühiselt liikuma ja kevadet nautima | Sportland Magazine

Jaga „Maijooks kutsub naisi ja tütarlapsi ühiselt liikuma ja kevadet nautima“

Maijooks kutsub naisi ja tütarlapsi ühiselt liikuma ja kevadet nautima

Maikuu on liikumisharrastajate jaoks eriline, sest toob üheks toredaks kevadpäevaks kokku aktiivsed naised ja tütarlapsed üle Eesti. Kui kahel viimasel aastal on Maijooks saanud toimuda ainult virtuaalselt, siis sel kevadel saab jälle ühiselt lauluväljakul rajale minna.

Tänavu kannab Maijooks uue peasponsori nime – LHV Maijooks ning selle põhiüritus toimub laupäeval, 21. mail. Sel päeval saavad naised ja tütarlapsed kaasa lüüa kahel distantsil. Keskpäeval, kell 12 stardivad noored 3 km pikkusele RIMI tütarlastejooksule. See jooks on Maijooksul kavas esimest korda ning rajale on oodatud noored vanuses 12-26 aastat. Distants oli tegelikult plaanis juba 2020. aastal, kuid ülemaailmse pandeemia tõttu ei ole Maijooks saanud kahel viimasel aastal tavasündmusena toimuda.

Tund pärast 3 km lähet, kell 13, antakse start ülipopulaarsele 7 km põhidistantsile, kus võib osaleda nii joostes, käies kui kepikõndi tehes ning valida saab ajavõtuga ning ilma ajavõtuta distantside vahel.

Mõlema jooksu start ja finiš asuvad Tallinna Lauluväljakul. Jooksu- ja käimisrajad viivad lauluväljaku ja Maarjamäe ümbruses kulgevatele kevadistele teedele ja terviseradadele.

Maijooks

Eriline kevadpäev

Kõik Maijooksul osalenud juba teavad, et see päev ei ole lihtsalt tavaline jooksupäev. Esiteks on elamus omaette juba raja läbimine, sest rajale on üles seatud mitmed muusika- ja ergutuspunktid, mis annavad kõikidele jooksjatele lisaenergiat ja loovad veelgi rõõmsama meeleolu. Teiseks toimub Tallinna Lauluväljakul traditsiooniline kevadkontsert ning aega saab veeta kevadisel suurel tervisemessil.

Kõik Maijooksu 7 km ja 3 km lõpetajad saavad finišis kaela kauni medali ja kaasa traditsioonilise kingikoti koostööpartnerite toodete ja pakkumistega. Kingikott on alati olnud maijooksu lahutamatu osa ja saanud jooksjate seas väga oodatud boonuseks.

Maijooks

Osaleda saab ka virtuaalselt

Kes 21. mail Tallinnasse tulla ei saa, ei pea seetõttu veel Maijooksust loobuma, sest osaleda saab ka virtuaalselt. Virtuaalne LHV Maijooks toimub ajavahemikul 1.-21. mai. Selle teeb eriti atraktiivseks uus distants: Maijooksu kombo, mis on kavas esimest korda ning kus poolmaratoni distants 21,1 km tuleb läbida osade kaupa, kuni vajalik kilometraaž täis saab. Minimaalne distants tohib olla 1 km päevas, mis tähendab, et kui ajavahemikul 1.-21. mai liikuda iga päev 1 km, siis saab kombo distants 21. maiks ilusasti läbitud. Maijooksu kombo võib läbida nii joostes, käies kui ka kepikõndi tehes enda poolt väljavalitud marsruudil omale sobival kellaajal. Kes veel ei ole endale igapäevaseks liigutamiseks motivatsiooni ja hea põhjust leidnud, siis Maijooksu kombo on selleks lausa suurepärane väljakutse.

Kõigile virtuaaljooksust osalejatele saadetakse medal posti teel. Lisaks saavad kõik kombo läbijad Sportlandilt 40% soodustuse e-poe ostult.

LHV Maijooks 2022 medalid

Lapsed sportima!

Virtuaalselt toimub ka lastejooks, kuhu on oodatud kõik kuni 12-aastased lapsed. Raja pikkuse saab ise valida, olenevalt lapse vanusest ja treenitusest. Kõigile osalejatele saadekase medal posti teel. Korraldajad jagavad jooksu kodulehel ka soovitusi, kuidas lastejooks eriti põnevaks muuta. Üks võimalus selleks on korraldada lapsele vahva spordipäev, kus lisaks jooksmisele, saab teha jõukohaseid harjutusi ning vastata põnevatele viktoriiniküsimustele. Lähemalt saab lastejooksu ja spordipäeva kohta lugeda siit.

Maijooks

Koos on mõnusam

Nagu eelpool öeldud, kannab kevadine naiste liikumispidu sellest aastat nime LHV Maijooks. „Eesti naiste jaoks on Maijooksust aastatega kujunenud tervisespordi kevadine tippsündmus, mida rõõmuga oodatakse ja kuhu minnakse head ühist emotsiooni saama. LHV poolt soovime kindlasti aidata kaasa tervislikule elustiilile. LHV Maijooksule õla alla panemine aitab tervisesporti naiste hulgas edendada ja pakkuda ka edaspidi innustavat eesmärki, mille nimel regulaarselt jooksmas käia ja oma tervisele panustada,“ ütles LHV Panga juhatuse esimees Kadri Kiisel.

Maijooks on väga populaarne liikumissündmus, kuhu tullakse koos sõprade ja kolleegidega. „21. mail on üle kahe aasta taas võimalus üheskoos nautida liikumisrõõmu Tallinna Lauluväljakul ja selle ümbruses. Ootame kõiki vanu ja uusi sõpru osalema. Samuti kutsume kõiki maijooksjaid üles ka oma ettevõtete sees ergutama naisi maijooksul osalema. Koos on mõnusam!“ kutsub jooksu peakorraldaja Mati Lilliallik.

Maijooks on Eesti suurim naiste liikumis- ja spordisündmus. Esimene Maijooks toimus 1988. aastal Maiklubi eestvedamisel, meelitades tervisejooksu tegema paarsada naist. Alates 2009. aastast on Maijooksu korraldanud Spordiürituste Korraldamise Klubi ja osavõturekord on jõudnud 16 000 liikumisharrastajani.

Registreerimine jooksule www.jooks.ee

Põnevaid fakte Maijooksu kohta saab lugeda siit

Tekst: Merilin Piirsalu
Fotod: jooks.ee ja Priit Grepp

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Sportlandi kliendikogemusjuhi Kaspari kolm kirge: sport, kokandus ja kohv

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus