Mille järgi valida tõukeratast? | Sportland Magazine

Jaga „Mille järgi valida tõukeratast?“

Mille järgi valida tõukeratast?

Tõukeratast valima hakates peaks esmalt selgeks tegema, mis eesmärgiks seda vaja on. Need, kes soovivad tõukeratast ühest punktist teise kulgemiseks, võiksid pilgu pöörata kruiiser tüüpi tõukerataste poole. Kes tahavad tegeleda ekstreemsema hobiga ning tõukerattaga trikke tegema õppida, leiavad omale hea kaaslase trikitõukside valikust.

Sportlandist leiab tõukerattaid maailma nimekaimatelt brändidelt District ja Crisp. Lisaks on valikus usaldusväärse Aasia partneriga koostöös loodud bränd Stunt, mis pakub peamiselt kruiiser tüüpi tõukerattad.

Kolmerattaline tõukeratasKolmerattaline tõukeratas kõige väiksematele 

Lapsed võivad tõukerattasõiduga tutvust teha juba üsna varakult – tõuksiga saavad hakkama kõik, kes on kõndimisega sina peale saanud. 1-3-aastasele lapsele sobib ideaalselt esimeseks tõukerattaks kolmerattaline sõiduvahend. Sportlandi valikus on kolmerattalised tõuksid, mille kaks esimest ratast aitavad väikestel sõitjatel tasakaalu hoida ning vilkuvad tuled pöörlevate rataste sees teevad sõitmise veelgi lõbusamaks.

Kruiiser sobib kergliiklusteedele ja linnatänavatele

Suurematele lastele ja täiskasvanutele, kes soovivad tõukeratast ühest punktist teise kulgemiseks sobib suurepäraselt kruiiser tüüpi tõukeratas.

Kruiiser on eelkõige transpordivahend, mis aitab läbida väiksemaid vahemaid kiiremini ja lihtsama vaevaga, aga sellega on mõnus ka niisama sõpradega koos väljas sõitmas käia. See on mugav, tervislik ja kiire vahend linnatänavatel ja kergliiklusteedel kulgemiseks.

Kruiiser tüüpi tõukerattad on üldjuhul kõrgema juhtrauaga, keskelt kokku klapitavad ning suuremate ratastega. Suuremad rattad tagavad stabiilsuse ka kurvides, aitavad lihtsamini veereda ning teevad ebatasasel pinnasel sõitmise sujuvamaks. Kruiiserite peamiseks eeliseks on kasutusmugavus ja praktilisus. Kuna sellise tõuksi saab enamasti keskelt kokku murda, siis on lihtne seda ka õuest siseruumi tuua ja kodusesse panipaika panna.

Kruiiser tüüpi tõukeratas

Trikitõuksid lennutavad uutesse kõrgustesse

Trikitõukerataste peamisteks tunnusteks on väiksemad rattad ning monoliitne kere osa ehk tallalaud. Seda tüüpi tõukerattaid kasutatakse väga intensiivselt trikkide tegemiseks nii tänavatel kui spetsiaalsetes parkides.

Trikitõuksid peavad vastu pidama nii hüppamistele kui ka maandumistele ja kukkumistele.

Sportlandi valikus leidub District ja Crisp brändide trikitõukse nii alustavale ratturile kui ka professionaalile. Nende brändide parimad tõukerattad on loodud maailma nimekaimate sõitjate poolt. Tippmudelid on täiuseni lihvitud ning nende valmistamisel on kasutatud väga kvaliteetseid komponente.

Trikitõukerattad

Korralik trikitõukeratas peab olema esmajoones vastupidav, sellel peab olema tugev tallalaud ja kvaliteetsed metallist sisuga rattad, millel on ilmasikukindlad laagrid. Tugevad, kinnised kaelakausi laagrid peavad vastu hüppamistele ja lasevad samas juhtraual lihtsasti pöörelda. Kindlasti peavad rattal olema tugevad kinnitused, poldid jms, mis eri detaile omavahel koos hoiavad.

Trikitamiseks saab inspiratsiooni ammutada teistelt sõitjatelt. Kellel on tõsine huvi trikkide õppimiseks, siis need on ilmselt juba vaadanud erinevaid videoid YouTube’ist ja leidnud kellegi, kelle stiil enim meeldib ning teda jälgima asunud. Videoid leidub palju ning andekaid ja üliandekaid sõitjaid, keda jälgida, on samuti arvukalt üle kogu maailma.

Iga tõukeratas vajab hooldust

Lõpetuseks on paslik meelde tuletada, et kõik, mis liigub, see ka kulub ning mida intensiivsemas kasutuses asjad on, seda kiiremini need kuluvad.

Ka kõige parem ja tugevam tõukeratas vajab hooldust ja remonti ning on täiesti normaalne, et aeg-ajalt tuleb asendada vanu kulunud laagreid, rattaid jms detaile.

Eriti peavad sellega arvestama alles alustanud trikisõitjad, sest suurte sõidukogemuste puududes on kukkumised ja maandumised palju kohmakamad ning tänu sellele ka löögid erinevatele tõukeratta osadele tugevamad. Osavamal sõitjal peavad ka tõukeratta detailid oluliselt kauem vastu, kuigi hüpped lähevad kõrgemaks ja kiirused suuemaks.

Kõik liikuma!

Spordipargid ja tänavad on avatud ning Sportlandist saad parimad tõukerattad. Kui sul on huvi tõukerattaga sõitmise või trikitamise vastu, siis kindlasti leiad oma võimaluse.

Vaata tõukside valikut Sportlandi e-poest või külasta Sportlandi kauplusi.

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: tootjad

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Sportland Kristiine juhataja Kirsika Sikk: toetav tiim on minu tagala

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus