Mille järgi valida tõukeratast? | Sportland Magazine

Jaga „Mille järgi valida tõukeratast?“

Mille järgi valida tõukeratast?

Tõukeratas on lahe sõiduvahend, millega ühest punktist teise kruiisida või skatepargis ja tänavatel trikitamist õppida. Mis erinevaid tõukerattaid iseloomustab ning mille järgi seda valida, sellest rääkis Sportland Eesti tõukerataste kategooria brändijuht Roger Rooma.

Tõukeratast valima hakates, peaks esmalt selgeks tegema, mis eesmärgiks seda vaja on. Need, kes soovivad tõukeratast ühest punktist teise kulgemiseks, võiksid pilgu pöörata kruiiser tüüpi tõukerataste poole. Kes tahavad tegeleda ekstreemsema hobiga ning tõukerattaga trikke tegema õppida, leiavad omale hea kaaslase trikitõukside valikust.

Tõukerataste kategoorias on Sportlandil pakkuda maailma nimekaimad brändid – Kota, District ja Crisp. Lisaks kuulub tõukerataste kategooriasse usaldusväärse Aasia partneriga koostöös loodud ja toodetud bränd Stunt, mille valikus on peamiselt kruiiser tüüpi tõukerattad.

Kolmerattaline tõukeratasTõukeratas kõige väiksematele

Lapsed võivad tõukerattasõiduga tutvust teha juba üsna varakult – tõuksiga saavad hakkama kõik, kes on kõndimisega sina peale saanud. 1-3-aastasele lapsele sobib ideaalselt esimeseks tõukerattaks kolmerattaline sõiduvahend. Sportlandi valikus olevatel kolmerattalistel tõuksidel aitavad kaks esimest ratast väikestel sõitjatel tasakaalu hoida ning vilkuvad tuled pöörlevate rataste sees teevad sõitmise veelgi lõbusamaks.

Kruiiser sobib kergliiklusteedele ja linnatänavatele

Suurematele lastele ja täiskasvanutele, kes soovivad tõukeratast ühest punktist teise kulgemiseks, sobib suurepäraselt kruiiser tüüpi tõukeratas. Kruiiser on eelkõige transpordivahend, mis aitab läbida väiksemaid vahemaid kiiremini ja lihtsama vaevaga, aga sellega on mõnus ka niisama sõpradega koos väljas sõitmas käia. See on mugav, tervislik ja kiire vahend linnatänavatel ja kergliiklusteedel kulgemiseks.

Kruiiser tüüpi tõukerattad on üldjuhul kõrgema juhtrauaga, keskelt kokku klapitavad ning suuremate ratastega. Suuremad rattad tagavad stabiilsuse ka kurvides, aitavad lihtsamini veereda ning teevad ebatasasel pinnasel sõitmise sujuvamaks. Kruiiserite peamiseks eeliseks on kasutusmugavus ja praktilisus. Kuna sellise tõuksi saab enamasti keskelt kokku murda, siis on lihtne seda ka õuest siseruumi tuua ja kodusesse panipaika panna.

Kruiiser tüüpi tõukeratas

Kui enamike kruiiseritega on kõige mugavam sõita kergliiklusteedel ja siledatel linnatänavatel, siis Sportlandi valikus leidub ka mudel Stunt Offroader. See on täispuhutavate ratastega ning võimaldab sõita ka halvema teekattega teedel, kuid pole siiski päris maastikul sõitmiseks.

Maastikutõukerattaid Sportlandi ketis pole, aga kel on huvi neid proovida, siis Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses on võimalik maastikutõukeratast rentida ning kaunisse Kõrvemaa loodusesse tõukerattamatkale minna.

Trikitõuksid lennutavad uutesse kõrgustesse

Trikitõukerataste peamisteks tunnusteks on väiksemad rattad ning monoliitne kere osa ehk tallalaud. Seda tüüpi tõukerattaid kasutatakse väga intensiivselt trikkide tegemiseks nii tänavatel kui spetsiaalsetes parkides. Trikitõuksid peavad vastu pidama nii hüppamistele kui ka maandumistele ja kukkumistele.

Crisp tõukeratasSportlandi valikus leidub Kota, District ja Crisp brändide trikitõukse nii alustavale ratturile kui ka professionaalile. Nende brändide parimad tõukerattad on loodud maailma nimekaimate sõitjate poolt. Tippmudelid on täiuseni lihvitud ning nende valmistamisel on kasutatud väga kvaliteetseid komponente.

Korralik trikitõukeratas peab olema esmajoones vastupidav, sellel peab olema tugev tallalaud ja kvaliteetsed metallist sisuga rattad, millel on ilmasikukindlad laagrid. Tugevad, kinnised kaelakausi laagrid peavad vastu hüppamistele ja lasevad samas juhtraual lihtsasti pöörelda. Kindlasti peavad rattal olema tugevad kinnitused, poldid jms, mis erinevaid detaile omavahel koos hoiavad.

Trikitõukeratas

Inspiratsioonituntud tegijatelt

Trikitamiseks saab inspiratsiooni ammutada teistelt sõitjatelt. Kellel on tõsine huvi trikkide õppimiseks, siis need on ilmselt juba vaadanud erinevaid videoid YouTube’ist ja leidnud kellegi, kelle stiil enim meeldib ning teda jälgima asunud. Videoid leidub palju ning andekaid ja üliandekaid sõitjaid, keda jälgida, on samuti arvukalt üle kogu maailma.

Trikitõukeratas

Iga tõukeratas vajab hooldust

Lõpetuseks on paslik meelde tuletada, et kõik, mis liigub, see ka kulub ning mida intensiivsemas kasutuses asjad on, seda kiiremini need kuluvad. Ka kõige parem ja tugevam tõukeratas vajab hooldust ja remonti ning on täiesti normaalne, et aeg-ajalt tuleb asendada vanu kulunud laagreid, rattaid jms detaile.

Eriti peavad sellega arvestama alles alustanud trikisõitjad, sest suurte sõidukogemuste puududes on kukkumised ja maandumised palju kohmakamad ning tänu sellele ka löögid erinevatele tõukeratta osadele tugevamad. Osavamal sõitjal peavad ka tõukeratta detailid oluliselt kauem vastu, kuigi hüpped lähevad kõrgemaks ja kiirused suuemaks.

Kõik liikuma!

Spordipargid ja tänavad on avatud ning poed on varustatud parima kaubaga. Kui sul on huvi tõukerattaga sõitmise või trikitamise vastu, siis kindlasti leiad oma võimalused.

Olge sportlikud, olge terved!

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Sportland / tootjad

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Kevade superstaarid ketsiriiulil

On täiesti kindel, et kevadised lemmikjalatsid tulevad ketsiriiulilt. Põhjuseid pole vaja kaugelt otsida. Ketsid on äärmiselt mugavad, neid saab kanda…

Järgmine postitus:

Kuidas füsioterapeut saab harrastussportlast aidata?

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus