Millistel rulluiskudel uusi kiirusi vallutama minna? | Sportland Magazine

Jaga „Millistel rulluiskudel uusi kiirusi vallutama minna?“

Millistel rulluiskudel uusi kiirusi vallutama minna?

Kui soovid liikuda värskes õhus, arendada vastupidavust, koordinatsiooni, tasakaalu ning nautida kiirust, siis on aeg rulluisud alla panna ning sõitma minna.
 
Miks rulluisutamine?

Rulluisutamine on sobiv harrastus neile, kes tahavad lihtsalt liikumisest rõõmu tunda, aga see sobib regulaarseks treeninguks ka neile, kelle eesmärgiks on kiirus ja areng. Ühtlasi on rulluisutamine hea ala nii kõndimisele, jooksmisele kui ka rattasõidule vahelduseks.

Mida rohkem on sõitjal kogutud kilomeetreid ja kogemusi, seda enam saab nautida kiirust ning arendada vastupidavust, koordinatsiooni ja tasakaalu. Kõige enam saavad rulluisutajatel koormust jalad ning regulaarselt treenides saab heasse vormi nii reied kui ka tuhara. Seljalihaseid saavad rulluisutamisel samuti väga hea koormuse.Koormust saab reguleerida tempo ja sõiduasendiga – mida sportlikuma asendiga sõita, seda suurem on koormus seljale ja reitele. Püstises asendis võib rahulikult kruiisida.

Hea on see, et rulluisutamine sobib ka neile, kes liigeseprobleemide, näiteks põlvemurede tõttu, ei saa käia jooksmas.

K2 rulluisud

Sõidumugavuse tagavad kvaliteetsed uisud

Selleks, et rulluisutades ennast kindlalt ja mugavalt tunda, on tarvis sobivaid uiske. Sportlandi valikust leiavad endale K2 brändi rulluisud igas vanuses rulluisutajad, nii need, kes selle alaga alles alustavad kui ka need, kes on rulluisutamisega pikemalt tegelenud ja vajavat uut sportlikumat uisupaari.

Laste rulluisud

K2 rulluisud sobivad hästi lapse esimeseks uisupaariks, sest on kvaliteetsed, pehmed ja mugavad. Sel aastal tuli K2 välja uute mudelitega Marlee Splash ja Raider Splash, mis on eriti lahedad, sest laps saab need ise disainida. Nimelt on rulluiskude valgele põhjale joonistatud mustad kontuurjooned ning komplektis kaasas värvilised veekindlad markerid, millega noor sportlane saab oma sõiduvahendid kujundada just sellistes värvides ja mustrites nagu ise soovib.

K2 laste rulluisud

Kuna lapsed kasvavad kiiresti ning igaks hooajaks uusi uiske osta on liiga kulukas, siis on K2 laste rulluiske võimalik reguleerida vastavalt uisutaja kasvule viies suuruse vahemikus. Uiskude rataste materjal on pehme ja haakub hästi pinnasega, tänu sellele neelevad rattad vibratsiooni ja sõit sujub mõnusamalt.

Täiskasvanute rulluisud

K2 pakub erinevaid rulluisumudeleid ka täiskasvanutele. Sobivat uisupaari valides tuleks lähtuda eelkõige sellest, millised on kogemused ning kas rulluisutamine on pigem mõnus aja veetmine või suurtel kiirustel treening.

Rulluiskudel saavutatav kiirus sõltub uisu rataste suurusest. Neid on K2 valikus vahemikus 80mm kuni 125mm. Mida suuremad on rattad, seda suuremat kiirust saab veeredes arendada. Kui võrrelda näiteks 84 mm suuruste ratastega harrastajate uiske 110 mm ratastega võistlusuiskudega, siis on kiiruse vahe väga suur.

Sportlandis müüdavad K2 rulluisud jagunevad eri sarjadesse

K2 Fitness sarja kuuluvad uisud ratastega 80mm, 84mm ja 90mm. Kogu sari on mõeldud neile, kes naudivad väljas liikumist.

K2 fitness

X-trainig sarjas on 90mm ja 100mm ratastega uisud. Need rulluisud näevad lahedad välja, toetavad jalga, on mugavad ning on kõige selle juures piisavalt kiired.

K2 Xtraining

Trio sarja kuuluvad 100mm ratastega uisud meestele ja naistele. Nende kolm ratast ja lühem raam teevad uisu kergemaks ning lihtsamini juhitavaks. Need uisud on justkui sündinud „linna džunglisse“, et aidata uisutajal kiiresti ja mugavalt ringi liikuda. Trio sarja rulluisud sobivad aktiivsele inimesele nii transpordivahendiks kui ka sportimiseks.

K2 Trio rulluisud

K2 MODMaratoni sarja uisud MOD110 ja MOD125 on korralikud sportliku harrastaja uisud. Tavauiskudest madalama toestusega ning 110mm ning 125mm ratastega rulluisud võimaldavad tõsiselt treenida ning ka võistelda.

Kaitsevarustus

Lastel ja algajatel on rangelt soovituslik kasutada rulluisutades kiivrit ning randme-, küünarnuki- ja põlvekaitsmeid. Neid on Sportlandis saadaval poistele ja tüdrukutele erinevates värvides ja kahes suuruses – XS ja S. Täiskasvanute kaitsmed on meestele ja naistele eraldi. Naistele suuruses S-L ning meestele suuruses M-XL.

Tegelikult peaks kiivrit ja kaitsmeid kandma ka kõige kogenumad sõitjad, sest mida suurematel kiirustel uisutada, seda tõenäolisemaks muutub risk, et midagi juhtub. Isegi, kui rulluisutaja ise midagi valesti ei tee, ei saa kindel olla, et mõni kivi kergliiklusteel ratta alla ei jää või mõni eessõitja või vastutulija mingit ohtlikku manöövrit ei tee.

Kaitsevarustus

Kus rulluisutada?

Õnneks on Eesti igas kandis nii palju heas korras kergliiklusteid, et sobiva raja leiab igaüks. Kergliiklusteede kõrval on ka mõnedel Terviseradadel asfalteeritud teed, kus rulluisutada saab. Näiteks Jõulumäel, Valgehobusemäel, Alutagusel, Narvas, Tähtveres, Kubijal, Lillepi pargis, Tondirabas, Hiiu-Merimetsa kergliiklusteel, Käärikul, Tehvandil ja Kõrvemaal.

Kõrvemaal asub ka Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus, kus on 2.1 km pikkune rullirada, kuid pikema ringi saab teha siis, kui sõita keskusest Aegviitu, kuhu kulgeb 5 km kergliiklustee. Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskussesse võib rulluisutamist proovima minna ka siis, kui endal uiske veel ei ole, sest keskusest saab rentida K2 rulluiske nii lastele (alates suurusest 32) kui ka täiskasvanutele.

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: K2

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Kevade superstaarid ketsiriiulil

On täiesti kindel, et kevadised lemmikjalatsid tulevad ketsiriiulilt. Põhjuseid pole vaja kaugelt otsida. Ketsid on äärmiselt mugavad, neid saab kanda…

Järgmine postitus:

Miks sumedateks suveöödeks Kõrvemaale telki või rippvoodisse kolida?

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus