Mõnus trenn algab spordipesust | Sportland Magazine

Jaga „Mõnus trenn algab spordipesust“

Mõnus trenn algab spordipesust

Riietuda tuleb nii, et ei hakkaks külm ega liiga palav. Õuetreeningute puhul algab kõik kvaliteetsest spordipesust. Õigesti valitud spordipesu aitab kehatemperatuuri reguleerida, juhib nahalt niiskuse eemale ja hoiab sooja.

Iga ilma jaoks

Spordipesu on igale talispordiga tegelevale sportlasele ja harrastajale A ja O. Laskesuusataja Meril Beilmann ütleb, et hakkab spordipesu kandma sügisel, kui ilmad muutuvad jahedamaks ja niiskemaks. Talvel kannab ta seda igal treeningul. „Mägedes võib juhtuda, et sama treeningu jooksul on päikese käes väga soe, kuid varjus jahe ja tuuline – sellistes muutuvates oludes on väga oluline kanda õiget riietust, et terveks jääda. Soovitan tähelepanu pöörata sellele, milliste külmakraadide ja ilmastikutingimustega pesu kanda tahetakse ja sellest lähtuvalt valida õigest materjalist ja paksusega pesu,” toob ta välja.

Spordipesu

 

Eri tehnoloogiad

Kuna ilmastikutingimused on sageli kõikuvad ja eri aladel on liikumisaktiivsus erinev, lähtuvad ka spordipesu tootjad eri kategooriatest. Näiteks LIFA® Stay Dry-tehnoloogiaga HH®Dry on väga hingav ja ülikerge spordipesu, mis sobib aktiivsemateks tegevusteks juba esimeste sügisilmadega. HH®Dry peamine ülesanne on niiskus kiiresti kehast eemale juhtida. LIFA® Stay Dry-tehnoloogia soojust andvad omadused tulenevad kanga konstruktsioonist – kanga kärjelises pinnas olevad imetillukesed kambrid säilitavad keha ümber sooja õhku ja õhk on ju üks paremaid isolatsioonimaterjale.

Kui ilmad muutuvad külmemaks või tegevuse intensiivsus on väiksem või vahelduv, võiks spordipesul olla veel rohkem soojust andvaid omadusi, nagu näiteks HH®Warmil, milles on kombineeritud Lifa® Stay Dry-tehnoloogia (vastutab niiskuse juhtimise eest) ja 100% puhas Uus-Meremaa meriinovill (annab soojust).

HH®Active’i spordipesu sobib aga kanda aasta ringi: soojemate ilmadega või sisetrennides spordisärgina ning külmemal ajal pesuna.

Hingav ja mugav

Ka Beilmann teab omast kogemusest, et spordipesu peab olema hästi hingav ja juhtima niiskust kehapinnalt eemale. Jälgida tuleks ka, et riietuse ülemine kiht oleks hingav, et higi ei kondenseeruks. „Eri ilmadega kannan eri materjalist ja paksusega spordipesu. Pakasega võisteldes ja treenides on hea, kui pesu koostises on lisaks ka tuult takistav materjal,” räägib Beilmann ja lisab, et kindlasti on tähtis, et pesu oleks mugav, keha ümber ja täpselt paras. „Oluline on valida õige lõike ja suurusega pesu, et sportides end hästi tunda,” ütleb Beilmann.

spordipesu

Spordipesu ei tohiks olla tõepoolest liiga suur (kangaülejäägid voltis) ega liiga väike (pigistab ebamugavalt). Vastasel juhul võib see hakata hõõruma või tekitada ebamugavustunnet, mis ei lase trennile keskenduda. Ka näiteks LIFA® Stay Dry tehnoloogia võimaldab juhtida niiskust ainult otseselt kehaga kokkupuutes – see tähendabki, et pesu peab olema paras.

Riietumise puhul on oluline ka õigesti valitud vahekiht, näiteks fliis imeb kehalt liikunud niiskuse endasse ja annab sooja ka märjana. Kui HH®Dry pesu puhul on kindlasti tarvis kasutada teist kihti, siis HH®Warmi meriinovillane osa juba toimibki teise kihina ning seda võib ilma lisakihtideta tuulejaki või koorikjope all kanda.

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Helly Hansen

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Mis on Siim Aunisoni elukutse, kirg ja armastus?

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus