Polar A360 vs Polar RCX3 | Sportland Magazine

Jaga „Polar A360 vs Polar RCX3“

Polar A360 vs Polar RCX3

Jaanuari esimeses pooles tuli mul ĂŒhtĂ€kki mĂ”te, et tahaks ikka teada, mida mu sĂŒda sellise treeningkoormuse juures teeb. Oma senist pulsikella Polar RCX3-e polnud ma vööga vast korrapĂ€raselt mingi aasta aega juba kasutanud ja kĂ€e ĂŒmber oli ta treeningutes ĂŒksnes selleks, et aega vĂ”tta. VĂ”i tegelikult need harvad korrad kui ma jooksmas kĂ€isin, siis panin ka vöö ĂŒmber, aga sisetreeningutes enam pigem mitte.

Asi on nimelt selles, et see vöö on ikkagi veidi ebamugav. Ja kui ma seal ees treeningut juhendan, siis on ju veidi imelik seda kĂ”igi ees sĂ€ttima hakata kui peaks paigast nihkuma. Lisaks tahtsin ma puht huvi pĂ€rast ka aktiivsusmonitori – jube popp vĂ€rk ikkagi ju, eks? Ja neid kahte pĂ”hjust silmas pidades seadsin sammud Sportlandi Viru esindusse ja valisingi omale uue mĂ€nguasja, milleks osutus Polar A360.

Koduleht ĂŒtleb kella kohta jĂ€rgmist: “See veekindel aktiivsusmonitor on esimene omataoline, millel on nii randmepĂ”hine sĂŒdame löögisageduse monitor, Polari isikupĂ€rastatud treeningabiline kui ka ööpĂ€evaringne aktiivsuse jĂ€lgimise funktsioon. Sellel on isegi nutikella funktsioonid, nĂ€iteks nutikad teavitused ja vĂ€rviline puuteekraan.”

Mina olin ilmselgelt mĂŒĂŒdud, aga mida see kĂ”ik siiski tĂ€hendab? Selgitan Ă€ra pĂ”hifunktsioonid, mida ise aktiivselt igapĂ€evaselt kasutan:

 • AKTIIVSUSLOGI nĂ€itab, kui aktiivne on kasutaja seni pĂ€eva jooksul olnud ning nutikell annab praktilisi nĂ”uandeid, kuidas oma pĂ€evase aktiivsuse eesmĂ€rgini (100%) jĂ”uda. Puudutades oma pĂ€evast aktiivsusprotsenti ilmubki see nĂ”uanne ekraanile – nĂ€iteks, et 81%-st saada 100% tuleb minna 12 minutilisele sörgile vĂ”i 55 minutilisele jalutuskĂ€igule. Samas muidugi vĂ”ib jĂ”uda oma eesmĂ€rgini intensiivsema tegevuse kaudu ka kiiremini – teeks ehk mĂ”ned lĂ”igud staadionil?

aktiivsus_360

 • NUTIKAD KALORID – palju ma sööma peangi? Kell arvutab pĂ”letatud kalorite hulga, tuginedes individuaalsetele andmetele nagu kaal, pikkus, vanus, sugu ning aktiivsuse intensiivsus. Kaloriarvutus on muidugi kĂ”ige tĂ€psem siis, kui kasutame treeningkordade ajal randmepĂ”hist sĂŒdame löögisageduse jĂ€lgimist. Ja sel juhul kui kell niisama pĂ€evlĂ€bi laua peal on, nĂ€itab see Ă”htu lĂ”puks kasutaja baasainevahetuse energiakulu.
 • SÜDAME LÖÖGISAGEDUSEL TUGINEV TREENING oli tegelikult ju ĂŒks pĂ”hjustest, miks ma selle kella valisin. See nĂ€itab treeningu (vĂ”i ka niisama diivanil vedelemisel..) antud hetke sĂŒdame löögisagedust ja sĂŒdame löögisageduse tsooni, mis vĂ”imaldab kasutajal tegevust muuta ja treenida oma eesmĂ€gi saavutamiseks Ă”igel intensiivsuse tasemel. No nĂ€iteks kui pulss sinna 200 juurde hakkab tĂ”usma, siis oleks ilmselgelt mĂ”istlik paar sammu tagasi astuda.

Sellest tulenevalt on selle kella suurim miinus see, et ma pean seda tööpĂ€eviti pea igal teisel pĂ€eval laadima. Kui vĂ€lja on reklaamitud, et aku kestus on maksimaalselt 2 nĂ€dalat, siis ilmselgelt polnud seal arvestatud, et kasutaja kasutab sĂŒdamelöögi andurit 5-6x pĂ€evas
 miks peaks ĂŒldse keegi 6 trenni pĂ€evas tegema?! Seega tegelikult see on andestatav – teed Sa nĂ€iteks ĂŒhe treeningu pĂ€evas, siis kestab ka aku vast 5x kauem kui minul ja sellest tulenevalt on info siiski Ă”ige. Positiivse poole pealt saab aku tĂ€is laaditud juba 1-2 tunniga!

Ja rohkem ma funktsioonide juures ei peatukski, muidugi on neid vĂ€ga palju (nt teavitused kui oled liiga kaua paigal istunud ja on aeg end sirutada, kui rahulik Sinu uni on, mitu sammu oled pĂ€evas teinud jne), ent kel suurem huvi, saab kodulehel jĂ€rele vaadata! Ma arvan, et nii mind kui ka Sind huvitab hoopiski see, kui tĂ€pne see sĂŒdame löögisageduse andur siiski on?

illustratsioon

Kui nĂŒĂŒd sekundilisest tĂ€psusest rÀÀkida, siis A360-e lĂŒlitasin ma umbes 10 sekundit hiljem sisse, seega vĂ”tan hilisemal graafiku uurimisel selle kindlasti arvesse. Lisaks, tulemuste analĂŒĂŒsis mĂ€rgin RCX3 tavalises ja A360 jĂ€medas kirjas.

Treeningu pÔhiandmed on jÀrgmised:

 • Treening: BodyAttack30+KĂ”ht/Selg30
 • Kus: Viru MyFitness
 • Millal: neljapĂ€ev, 24.03 kell 14.00.
 • Kestus: 01:11:20 / 01:11:36
 • Keskmine löögisagedus (HR Avg): 139bpm / 139bpm
 • Maksimaalne pulss (HR Max): 185bpm / 184 bpm
 • Energiakulu: 715 kCal / 645 kCal
 • Treening: Maximum training+ / Tempo and Maximum training

POLAR RCX3 SÜDAME LÖÖGISAGEDUSE GRAAFIK:
rx3

POLAR A360 SÜDAME LÖÖGISAGEDUSE GRAAFIK:
a360

Aeg protsentides erinevates sĂŒdame löögisageduse tsoonides (inimese maksimumpulsiks loetakse pulsisagedust 220 – vanus):

 • MAXIMUM 90-100%: 21% / 9%
 • HARD 80-90%: 25% / 24%
 • MODERATE: 70-80%: 13% / 26%
 • LIGHT 60-70%: 10% / 8%
 • VERY LIGHT 50-60%: 29% / 32%

Kui nĂŒĂŒd kahte graafikut vaadata, siis pilt on ju tegelikkuses pĂ€ris sarnane, mis teeb ainult head meelt, et raha polnud siiski pĂ€ris tuulde visatud. Kui vaadata numbreid, siis maksimaalse pulsi erinevus on vaid 1 löök! Keskmine pulss on aga tĂ€pipealt sama (veel suurem imestus..). Suurem erinevus tuleb nĂŒĂŒd energiakulus – nagu nĂ€ha siis RCX5-e 715 kalorit on kindlasti ilusam number kui A360-e 645, kui juba energiakulu treeningusse jahtima minna. Kus see erinevus tuleb?

Erinevus tuleb hĂ€sti vĂ€lja maksimaalses löögisageduse tsoonis oldud ajas. Kui RCX3-s viibisin punasel alal 21% ajast, mis teeb 15 min 18 sek, siis A360-ga olin seal ainult 9%, mis teeb 5 min 56 sek. Ent kui sa vaatad graafikut alates 26ndast minutist, siis nĂ€ed, et vahe tegelikult ei ole suur. Sel hetkel hakkas mĂ€ngimaBodyAttacki powerlugu, ĂŒhtlasi ka kava kĂ”ige intensiivsem ning rÀÀgitakse ju, et mida rohkem hĂŒppamist, seda ebatĂ€psem on – tĂ”estatud see fakt ka sai. SAMAS, nagu juba mainisin, siis vahe pole ĂŒldse suur – A360 graafikul olen pĂ”himĂ”tteliselt 1-5 löögiga seal joone all, ning RCX3-ga mĂ”ne löögiga peal, eriti loo teises pooles. Aga selles vaevu-vaevu joone all ja peal olemisest kĂ”ige suurem energiakulu vahe tulebki.

PS. Energiakulu vahe oleneb ka valitud treeningust, kui A360-l on vĂ”etud “Group fitness”, siis sealses kellas on spordiprofiilid kindla mustriga ĂŒles ehitatud ja seetĂ”ttu energiakulu sĂ”ltub mingil mÀÀral ka valitud treeningust. Ja kahjuks sellist varianti nagu HIIT vĂ”i BodyAttack seal ei ole.

AGA vĂ”tame nĂ€iteks ĂŒhe ajahetke – olgu selleks 27:20 ning 27:30, kus sĂŒdame löögisagedus oli vastavalt 180 bpm ja 180 bpm.

vÔrdlus1

 

Ja kui juba, siis ka teise – olgu selleks 40:30 ning 40:40, kus sĂŒdame löögisagedus oli vastavalt 150 bpm ja151 bpm.

Ja KUI JUBA, siis ka kolmanda – olgu selleks 55:20 ning 55:30, kus sĂŒdame löögisagedus oli vastavalt 87 bpm ja 91 bpm.

Ma ei hakka neid graafikuid vÀlja tooma, aga ehk usaldate mind


KokkuvĂ”ttes vĂ”in kĂ€si sĂŒdamel, tĂ”estusmaterjaliga öelda, et tegu on vĂ€ga hea nutikellaga ja pulssi mÔÔdab see ikka pĂ€ris tĂ€pselt. Seega kĂ”ik skeptikud (kuigi kahtlus ei ole ĂŒldse halb asi!), kes mul siin olid, saite ka nĂŒĂŒd kinnitust, et tehnoloogia liigub juba sinna suunas, kus treeningu salvestamiseks on vaja ĂŒha vĂ€hem vahendeid
 ja mul on ainult hea meel, et asi on niivĂ”rd mugavaks tehtud.

Treeni koos Kristiinaga ning vaata ka tema Facebooki lehte!

Sportlikku kevade algust!

Kommentaarid

 1. Anne-Mai

  Aku kestvus on ka minu 6udusunenĂ€gu 😀 . Ma trenni ei tee, kuid töö ise on fyysiliselt vĂ€ga koormav ning tööle ja koju kah jalgrattaga ( lihtsalt selle pĂ€rast et kuidagigi ennast “sportlikumaks” pidada ) . PĂ€eva l6puks a’la 4000 kalorit lĂ€ind, ja seda koos akuga 😀

 2. Kati

  Siis on asi paranenud vist kellal. Nii palju, kui ma neist olen vĂ”rdlusi uurinud, siis probleemid A360 mudelil tĂ€psusega on pĂ€ris suured olnud. Ehk on see viga siis eemaldatud, mida on vaid rÔÔm lugeda 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

JĂ€rgmine postitus:

Spordismuuti: Pai KÔhule

Edasi skrollides kuvatakse jÀrgmine postitus