Purunenud telefon tõi uue jalgratta | Sportland Magazine

Jaga „Purunenud telefon tõi uue jalgratta“

Purunenud telefon tõi uue jalgratta

Sportland ei väsi üllatamast uute ideedega – möödunud neljapäeval leidis põnevas mängus uue omaniku vinge Bottecchia maastikujalgratas.

Bottecchia mängRatta võitmiseks ei piisanud aga lihtsalt arvuti taga mõne kliki tegemisest, vaid aktsioonis osalemiseks pidi tulema välja Tallinna tänavatele ja tegema pisut jälitustööd. Ülesanne oli tegelikult lihtne – kes leiab esimesena õige koodi ja avab Solarise keskuse ette lukustatud Bottecchia FX 107 maastikujalgratta turvaluku, saab ratta endale. Luku avamiseks oli vaja omakorda linnast üles leida üks või mitu viieteistkümnest TTÜ tantsutüdrukust ja küsida neilt kood. Igal Tallinna kesklinna, südalinna ja vanalinna piirkonnas liikuval tüdrukul oli erinev kood ning nende asukohta oli võimalik jälgida interaktiivsel kaardil Sportland Magazine’i koduleheküljel ja Solarise keskuse ees oleval ekraanil. Bottecchia maastikuratta õnnelikuks võitjaks sai Kristjan Joost.

Bottecchia mängSaatuslik telefoni purunemine

24-aastane noormees on pärit Pärnust, kuid elab hetkel Tallinnas, sest peale TTÜ lõpetamist asus ta erialasele tööle Tallinna lennujaamas. Bottecchia maastikujalgrattamängust kuulis Kristjan sotsiaalmeedia vahendusel, kui nägi Facebookis Sandra Raju üleskutset. Kuna noormees oli parasjagu puhkusel, siis ei pidanud ta kaasa löömise üle kaua mõtlema.

Kristjani esialgne plaan oli üles leida interaktiivse kaardi vahendusel viis tüdrukut ning seejärel rattaluku avamisel oma õnne proovida. „Telefonist vaatasin, et kuues on ka lähedal ning plaaniväliselt küsisin ühe koodi veel,“ meenutab Kristjan. Leides aga kuuenda neiu, kukkus noormehe telefon käest ja lõpetas funktsioneerimise. „Isegi kui ma oleksin tahtnud mõne koodi veel leida, siis see ei olnud enam võimalik,“ ütleb Kristjan. „See oli nagu saatus, sest tänu purunenud telefonile olin sunnitud minema Solarise juurde koode proovima.“ Kuuest koodist avas turvaluku kohe esimene, mille Kristjan leidis Raekoja platsilt.

Mainekas rattabränd

Tänu ettevõtlikule meelele ja väikesele vedamisele sai Kristjanist igati väärt ratta omanik, sest on ju Bottecchia pika ajalooga tunnustatud rattabränd, mis sai nime võidusõitja Ottavio Bottecchia järgi. See rattur jäi oma heade tulemuste ja talendiga silma Itaalias elanud kohalikule meistrimehele ja rattasõiduentusiastile Teodoro Carniellile. 1926. aastal alustasid mehed tõsist koostööd, mis leidis kahjuks küll kiire lõpu Bottecchia traagilise surma tõttu 3. juunil 1927, aga tema nimi elab sellele vaatamata siiani rattabrändina edasi.

Bottecchia mäng

Ratas jääb pereringi

Võit läks kahtlemata õigele inimesele, sest pühapäevasportlasena meeldib Kristjanile rattaga sõita ja jooksmas käia ning võimaluse korral läheb ta alati kodust kuue kilomeetri kaugusele tööle rattaga. Uhiuue Bottecchia FX 107-e plaanib Kristjan kindlasti alles jätta. „Ma ei ole veel otsustanud, kas hakkan sellega ise sõitma või annan mõnele lähedasele, ent maha ei müü ma seda kindlasti,“ kinnitab ta.

Kristjan soovitab teistelgi taolistest põnevatest aktsioonidest osa võtta. „Ma olen alati mõelnud, et mul tavaliselt erinevate mängude ja loosidega ei vea,“ naerab ta. „Ning te võite ette kujutada, kui suur oli mu üllatus kui esimene kood kohe rattaluku avas. Ma ei uskunud ise ka oma silmi!“

Bottecchia mäng

Igal juhul tasub Sportlandi sotsiaalmeedial silma peal hoida, sest põnevaid mänge tuleb kahtlemata veelgi!
👇Vaata live-ülekannet tagantjärele👇

 

Tekst: Liisi Rist

Fotod: Sportland

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Roheliste rattaretk sõidab Lahemaale

Retk „Kuidas elad, Lahemaa rahvuspark?“  toimub 21.-22. augustil 2021  marsruudil Kolga-Sae talu-Leesi-Juminda-Tapurla-Hara-Loksa-Suurpea-Pärispea-Viinistu-Vihasoo-Käsmu-Võsu-Altja-Vihula-Sagadi-Võsupere-Palmse-Ilumäe-Laukasoo-Joaveski-Nõmmeveski-Kolga. Kuna Lahemaa Rahvuspark peab tänavu 50. juubelit, on…

Järgmine postitus:

Fotokonkurss "Vallutame linna"

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus