Rally Estonia ootab 15.-18. juulil fänne Lõuna-Eestisse kaasa elama | Sportland Magazine

Jaga „Rally Estonia ootab 15.-18. juulil fänne Lõuna-Eestisse kaasa elama“

Rally Estonia ootab 15.-18. juulil fänne Lõuna-Eestisse kaasa elama

Tänavu suvel Eesti spordisõbrad puhata ei saa, sest hooaja tähtsaim rallivõistlus WRC Rally Estonia 2021 mahub täpselt jalgpalli Euroopa meistrivõistluste ja Tokyo olümpiamängude vahele.

Kui varasemalt on ralli kulgenud peamiselt Otepää ümbruse teedel, siis sel aastal rajatakse uued kiiruskatsete lõigud ka Mustvee ja Jõgeva metsade vahele. Kokku renoveerib Rally Estonia sel aastal üle 40 km teid. Kokkuvõtvalt läbib Rally Estonia Tartu linna ning Tartu, Otepää, Elva, Kanepi, Kambja, Peipsiääre ja Mustvee valda.

Kas Hyundaid suudavad korrata eelmise aasta edu?

Eelmisel aastal koroona tõttu süllelangenud võimalus korraldada ajalooline esimene WRC etapp Eestis, tõi oodatud ja loodetud rallivõidu Ott Tänakule-Martin Järveojale. Hyundaile kindlustas kaksikvõidu põhja-iirlane Craig Breen. Kahele Lõuna-Korea tehaseautole järgnesid kolm Toyotat – järjekorras Ogier, Evans ja Rovanperä.

Tänavune hooaeg on enamvähem probleemivabalt kulgenud vaid seitsmekordse maailmameistri Sebastian Ogieri jaoks, kes on kuue etapiga kogunud neli võitu ja 133 punkti. Prantslasest 34 punktiga mahajääv Elfyn Evans on võitnud vaid ühe etapi nagu ka meie Ott, kuid ebaõnne on tal kõvasti vähem olnud. Hyundail on probleeme igal etapil. Ka Toyota tõusval tähel, noorukesel Kalle Rovanperäl, on viimasel neljal etapil ainult viltu vedanud. Pead on tõstmas aga Toyota neljas number, jaapanlane Katsuta, kes Keenia rallil tõusis esimest korda poodiumile. Tehasetiimide arvestuses juhib hetkel kindlalt Toyota Hyundai ees.

Rally Estonia
Eelmisel aastal tõid Rally Estonia võidu Eestisse Ott Tänak ja Martin Järveoja

Rally Estonia – rallihooaja keskpunkt

Rally Estoniaga algab WRC hooaja teine pool ehk sõita jääb 12-st etapist kuus. Kuigi Ogier on pikalt ees, ei ole poodiumikohad veel jagatud, sest rallis võib tõepoolest kõike juhtuda.

Toyotadest võtavad Tartus koha sisse Ogier/Ingrassia, Evans/Martin, Rovanperä/Halttunen ja Katsuta/Barritt. Ott Tänaku ja Martin Järveoja Hyundai tiimikaaslastest on stardijoonel Neuville/Wydaeghe, Breen/Nagle ning Loubet/Haut-Labourdette. Pigem statisti rollis olev Ford Fiesta paneb välja Grennsmith/Patterson ja Suninen/Markkula ekipaaži.

Kokku on üles antud 49 võistkonda 25-st riigist. Teistest eestlastest on erinevate WRC-klasside arvestuses stardis Georg Linnamäe (Volkswagen/WRC2), Egon Kaur (Volkswagen/WRC3), Raul Jeets (Škoda/WRC3), Priit Koik (Ford/WRC3) ning Robert Virves (Ford/JWRC).

Rally EstoniaPublik pääseb võistlejatele lähedale

Enne jaanipäeva tuli kauaoodatud rõõmusõnum fännide jaoks. Koostöös terviseameti ja kultuuriministeeriumiga kinnitati, et Rally Estonia toimub publikuga ja esmakordselt pärast pooleteise aasta pikkust ootamist pääseb rahvas MM-sarja etapil ralli hooldusalasse. Lisaks on osade rallipassi pakettide programmis pääs WRC Rally Estonia stardi- ja finišipoodiumile koos suurejoonelise show’ga Eesti Rahva Muuseumi (ERM) juures oleval poodiumil.

Kokku saab rallit vaatama 24 000 pealtvaatajat. Rallipassid on müügil Rally Estonia rallipoes www.rallyestonia.ee/pood. Korraldajad paluvad juba rallipassi ostnutel vaadata oma paketi programm üle, kas sinna on lisandunud pääs WRC Rally Estonia hooldusalasse või poodiumile.

„Sellel aastal lõppeb Rally Estonia viimane, punktikatse ERM-i juures ja saame saata rahvusvahelisse telepilti otseülekande meie suurel laval toimuvalt lõputseremoonialt. Oleme ühendanud punktikatse poodiumi ja lõpupoodiumi. ERM-i ümbruses on seega ühendatud nii kommertsralli kui sportralli ja selline kompaktsus on midagi sellist, mida soovivad näha FIA, WRC Promootor ning sõitjad ja meeskonnad,“ on üks korraldajatest, Tarmo Hõbe uhke.

Rally Estonia

Igale fännile oma särk unikaalsest fännitoodete sarjast

Rally Estonia on üks vähestest rallidest, mis igal aastal lansseerib unikaalse fännitoodete kollektsiooni. Tuhandetel fännidel on võimalus Sportlandi e-poest või WRC Rally Estonia pealtvaatamisalades asuvatest rallipoodidest valida endale meelepärane särk, nokats või aksessuaar. „Tänane tootevalik on aastate jooksul välja kujunenud ning sisaldab ägedaid fänniriideid ja aksessuaare nii meestele, naistele kui ka lastele. Valikus on meeste ja naiste T-särgid ning polosärgid, mis omakorda on pisut erineva disainiga ja loomulikult oleme mõelnud ka pere kõige pisematele – iga väike rallifänn saab samuti enda jaoks sobiva lastele mõeldud fännisärgi. Lisaks särkidele on valikus mõnusad ja pehmed softsell jakid nii meestele, naistele kui lastele ning kahte tüüpi lõikega nokamütsid – klassikaline pesapalli tüüpi nokats ning samuti sirge nokaga cap,“ kirjeldab Rally Estonia turundusjuht Camilla Themas põhitooteid. Aksessuaaride hulgast leiab nii torusalle, vihmavarje, vihmakeepe, aga ka näiteks akupanku ja kätepuhastusvahendeid. Kõige popimad tooted on kahtlemata T-särgid ja nokatsid, mis saavad esmajoones otsa, kuid näiteks softsell jakk sobib ideaalselt Eestimaa jahedasse õhtusse ning loomulikult on see sobiv kandmiseks ka sügisesel ajal.

Rally Estonia

Camilla lisab, et toodete disain on aastast-aastasse käinud kaasas sportliku moemaailma trendidega, järgides sealjuures kanga mugavust ja pilkupüüdvat lõiget, kuid oleme disainis alati hoidnud Rally Estonia enda võtmeelemente ning sidunud seda erinevate fookussuundadega. Tänavune kollektsioon on värvivaliku poolest kindlasti Eesti „nägu“, mida omakorda täiustab Visit Estonia It’s about time! kontseptsioon. „Erinevad ideed ja mõtted tekivad n-ö laiemas mõttekojas kogu meie turundustiimiga ning meie disainer Kristjan Tramberg visualiseerib need mõtted täielikuks,“ kirjeldab Camilla loome- ja tööprotsessi.

Fännitooteid saab soetada Sportlandi e-poest, kuid lisaks kõikidest kohapealsetest Sportlandi pop-up poodidest ralli ajal. „Hästi tore on igal aastal näha rallil inimesi, kes kannavad uhkusega ka eelmiste aastate fännisärke. Tulihingelistel rallifännidel on ilmselt olemas kõikide aastate särgid, mõnel võibolla ka seinal klaasi raamituna ja selle kõrval loomulikult Rally Magazine ilusti olemas. Välismaa fännidele on see kindlasti hea meene, mida Eestist kaasa võtta ja mis jääb seda positiivset ralliemotsiooni pikalt meenutama,“ on Camilla rõõmus.

Kohtumiseni Tartus juba 15. juulil!

Tekst: Kärt Radik

Fotod: Silver Gutmann / Sportland

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Sportland Kõrvemaa Triatlon: ühekordsest proovimisest kasvas perekondlik suvine traditsioon

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus