Rally Estonia toob Lõuna-Eestisse maailma parimad rallisõitjad, adrenaliinirohke võistluse ja vinge meelelahutusprogrammi | Sportland Magazine

Jaga „Rally Estonia toob Lõuna-Eestisse maailma parimad rallisõitjad, adrenaliinirohke võistluse ja vinge meelelahutusprogrammi“

Rally Estonia toob Lõuna-Eestisse maailma parimad rallisõitjad, adrenaliinirohke võistluse ja vinge meelelahutusprogrammi

Maailma parimad rallisõitjad kogunevad 20.-23. juulini taaskord Lõuna-Eesti kurvilistele ja tehnilistele teedele, et võistelda WRC Rally Estonial ning jagada väärtuslikke MM-punkte. Rallifännidel nii Eestist kui ka mujalt on suurepärane võimalus nautida Eestimaa suve, adrenaliinirohket rallit ning väga vinget meelelahutusprogrammi.

Rally Estonia toimus esimest korda 2010. aastal ning juba siis ei olnud tegu pelgalt spordivõistlusega, vaid suure meelelahutussündmusega, kus ralli jälgimise kõrval olid tähtsal kohal mitmesugused tegevused kogu perele ja suurejooneliste show´dega esinesid Eesti parimad artistid. „Kui planeerisime esimest Rally Estoniat, siis otsustasime kohe, et ei korralda klassikalist spordivõistlust, vaid teeme kogupere rallifestivali. Tahtsime luua ürituse, kus tegevust oleks nii lastele, naistele kui ka meestele ning meelelahutus oli algusest peale selle oluline osa,“ ütleb Rally Estonia kommertsdirektor Tarmo Hõbe.

Ott Tänak ja Martin Järveoja
Ott Tänak ja Martin Järveoja Rally Estonial 2022 Foto: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

Avashow on omaette kaubamärk

Rally Estoniaga on alati kaasas käinud väga vinge poodium ja grandioosne avashow, mis annavad stardi ka tänavusele programmile. „Avashow kestab pool tundi ning on lavastatud viimsete detailideni. Avatseremoonia raames peetakse tervituskõned ning lavale astuvad hetke kuumimad Eesti popstaarid ja mõni armastatud vana legend. Show on hästi kiire, vahelduv ja tihe ning läheb sujuvalt edasi stardipoodiumiks,“ kirjeldab Tarmo.

Muidugi toimuvad Rally Estonial iga kord ka täispikad kontserdid. Tarmo sõnul on korraldajad alati pakkunud publikule midagi enamat kui lihtsalt kontsert. „Tulemus sünnib ühistel ajurünnakutel ideede põrgatamise käigus. Tahame anda võimaluse artistidele ka oma unistusi realiseerida. Me teeme alati unikaalse ja võimsate eriefektidega show ning toome lavale selle hetke Eesti kuumimad nimed.“

Avashow
Foto: Rally Estonia

Terminaator, nublu, 5MIINUST ja SHOUSE

Seekordne Rally Estonia algab neljapäeval, 20. juulil tempoka avashow´ga Tartu Raekoja platsil, siis toimub Majoraadi pargis esimene kiiruskatse ning pärast seda algab Terminaatori kontsert. Pea kahetunnine rokilegendi show saab olema vaatemänguline ja eriefektidega, on palju pürot ja head rokkmuusikat. „See kõik on pealtvaatajatele tasuta, sest me tahame omalt poolt midagi tagasi anda Tartu linnale ning ühtlasi näidata linnaelanikele ja külalistele, et üks suur rahvusvaheline sündmus on just praegu toimumas,“ sõnab Tarmo Hõbe.

Ägedat elamust on oodata ka reedel, 21. juuli õhtul, kui toimub Rally Estonia ametlik kontsert Tartu laululaval. Ühise „Kuum Tuur“ raames astuvad lavale ka varem Rally Estonial esinenud nublu ning 5MIINUST. Mida erilist siis näha saab? „Higi, pisaraid, leeke, appikarjeid, rõõmu, pettumust. Ülevaid tundeid, lootust… elu oma ehedaimas ilus ning õudseimas nurgas,“ lubab oma paljusõnalises ent sisutühjas kommentaaris ansambli 5MIINUST isevalitseja Kohver. Rally Estonia ametliku kontserdi „Kuum Tuur“ pileteid on võimalik osta Rally Estonia e-poest ja aadressil www.kuumtuur.ee.

Laupäeva, 22. juuli õhtul toimub aga Rally Estonia ametlik afterparty ööklubis Maasikas, kus annab kontserdi sellel suvel esmakordselt Eestit külastav, tantsupõrandate hümniks tituleeritud loo „Love Tonight“ esitaja SHOUSE. Tomorrowlandi, EXIT Festivali ja Ibiza lavadel esinenud duo paneb püsti võimsa show ka Rally Estonia nädalavahetusel Tartus. Austraalia ja Uus-Meremaa päritolu duo on klubihittidega „Love Tonight“ ja „Won’t forget you“ pannud iga eestimaalase kaasa laulma ja paneb kindlasti kaasa hõiskama ka rallipubliku.

WRC
Foto: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

Ägedad fännitooted Sportlandist

Ralli juurde kuuluvad lahutamatult ka spetsiaalselt Rally Estoniaks disainitud fännitooted, mida saab soetada Sportlandi pop-up rallipoodidest. Valikus on särgid, softshell jakid, nokatsid ja lahedad aksessuaarid. Tumesinise-punase-valge värvikombinatsioonides riideid leiab nii naistele, meestele kui ka lastele. Lisaks on tänavu plaanis tuua fännideni ka limiteeritud koguses erikollektsioon, kust leiab rohkem vabaaja kategooria tooteid – valik saab olema saadaval suurimates Sportlandi fännipoodides.

Tulihingelistel rallifännidel on ilmselt olemas kõikide aastate särgid ning on ääretult tore ka ralliradade ääres igal aastal näha publikut kandmas ühesuguseid fännisärke. Sportlandi pop-up rallipoed asuvad WRC Rally Estonia pealtvaatamisalades, Tartu kesklinnas poodiumi läheduses ning EXPO alal, Service Park’is.

fännitooted
Rally Estonia fännitooted. Foto: Keir Rämson

Hoiame omadele pöialt

WRC Rally Estonia 2023 sõidetakse Tartu ja Tartu, Otepää, Elva, Kanepi, Kambja, Peipsiääre, Mustvee ning Kastre valla teedel. Kohal on maailma parimad rallisõitjad, eesotsas meie enda kangelaste, Ott Tänaku ja Martin Järveojaga. Just Tänak on kerkinud kõige edukamaks piloodiks Rally Estonial – koduse võidukihutamise on ta võitnud neljal korral. Paremuselt järgmised on norralane Mads Östberg ja soomlane Kalle Rovanperä kahe esikohaga. Aga lisaks WRC klassidele asuvad reedesel päeval võistlustulle ka Eesti meistrivõistlustel osalejad. Seega publikul on, mida vaadata ja kellele pöialt hoida.

Kalle Rovanpera ja Jonne Halttunen
2022 võitjad Kalle Rovanperä ja Jonne Halttunen. Foto: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

Iga pealtvaataja saab erakordse elamuse

Rally Estonia korraldusmeeskond on pealtvaatajatele mõeldes tänavu lähenenud nii, et võimalusi jaguks igat tüüpi rallisõbrale – erakordseid elamusi on nii „hardcore“ rallifännile, kui ka neile, kes ootavad mugavaid ja mitmekülgseid lahendusi. Ette on valmistatud 14 ARENA ja 46 AREA tüüpi pealtvaatamisala.

Suurtel ARENA aladel on olemas kõik vajalik ralli mugavaks jälgimiseks nii peredele kui ka sõpruskondadele, sest tegevust jagub kõigile. Seal on muuhulgas väga hea ligipääs ja parkimisvõimalused, LED ekraan live-ülekande jälgimiseks, ralliraadio, Sportland fännitoodete pop-up poed ja toitlustus.

AREA tüüpi pealtvaatamisalad on kõige autentsema rallielamuse saamiseks ning need asuvad adrenaliinirohketes kohtades, kus on võimalik võistlusautosid pikalt jälgida ning ei puudu ka kiired kurvid ja pikad hüpped.

Eesti Rahvamuuseumi (ERM) territooriumil asuva hoolduspargi sissepääs on sel aastal pealtvaatajatele tasuta (v.a Raadi kiiruskatse) ning ühtlasi on hoolduspargi sisse toodud ka EXPO, kaubandus ja erinevad tegevused kogu perele. Loomulikult on hoolduspargis võimalik jälgida maailmameistrivõistluste tippmeeskondade tegutsemist nii päevastes hooldustes, kui ka õhtuti ning kahel õhtul kuulata TOP3 parimate intervjuusid.

WRC Rally Estonia piletid on saadaval Rally Estonia kodulehe e-poes, Piletilevi.ee e-poes ja Piletilevi müügipunktides üle Eesti, sealhulgas ka Circle K jaamades.

Publik
Foto: Rally Estonia

Avafoto: Rally Estonia

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Alika: tuleb nautida nii kaotusi kui ka võite ning õppida kogemustest

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus