Rally Estonialt leiad võistluse, meelelahutuse ja fännitooted | Sportland Magazine

Jaga „Rally Estonialt leiad adrenaliinirohke võistluse, vinge meelalahutuse ja ägedad fännitooted“

Rally Estonialt leiad adrenaliinirohke võistluse, vinge meelalahutuse ja ägedad fännitooted

Juuli esimesel nädalavahetusel on taas põhjust sõita Tartusse ja Lõuna-Eestisse, sest 5.–7. juulini toimub ERC Delfi Rally Estonia. Oodata on adrenaliinirohkeid võidusõite ja vinget meelelahutus. Sportland on kohal pop-up rallipoodidega, kust iga pereliige saab soetada ägedaid fännitooteid.

Delfi Rally Estonia kuulub sel hooajal ERC võistlussarja. Viimasel neljal aastal autoralli maailmameistrivõistluste paremikku võõrustanud Rally Estonia jaoks pole ERC sari võõras, sest hooaegadel 2014-2016 oli Lõuna-Eestis sõidetud tippvõistlus samuti Euroopa meistrivõistluste kalendris. ERC Delfi Rally Estonia on ka üks juunioride ehk JERC etappidest.

ERC

Võistlus tuleb vaatemänguline

Adrenaliinirohke nädalavahetus algab reedel, 5. juulil, kui hommikul sõidetakse Otepää vallas kvalifikatsioonikatse. Reede õhtul toimub Tartu kesklinnas Raekoja platsil suurejooneline avatseremoonia ning stardipoodium. Sellele järgneb õhtune kiiruskatse Tartu vallas. Laupäeva, 6. juuli kiiruskatsed kulgevad Kambja, Kanepi, Otepää ja Elva valla teedel ning pühapäeval, 7. juulil sõidab Euroopa paremik taas Kanepi, Kambja ja Otepää teedel. Ralli lõpeb finišipoodiumiga Tartu Raekoja platsil. Kokku sõidetakse 14 kiiruskatset ning ralli kogupikkus on 185,2 km.

Lisaks Euroopa meistrivõistlustele sõidetakse Delfi Rally Estonia raames Eesti meistrivõistluste etapp, kus stardis on paljude fännide oodatud veokate võistlusklass. Kokku ootavad korraldajad rajale ligikaudu 120 võistlusautot.

Korraldajad on rallisõpradele loonud enam kui 30 pealtvaatamisala, mis jagunevad kahe eri tüübi vahel – AREEN ja AREA. Erinevaid võimalusi peaks olema küllaga nii mugavamat vaatamist eelistavatele pereinimestele kui ka tõsistele rallifännidele, samuti mootorratta või karavaniga tulijatele.

ERC

Ees ootab väga vinge programm

Rally Estonia on aga alati olnud palju rohkem kui pelgalt spordivõistlus. Nii ka tänavu, sest spordi kõrval leidub meelelahutust igale maitsele.

TänakTraditsiooniliselt saab ka tänavune ralli stardi väga vinge pooletunnise avashow´ga Tartu südalinnas. „Avatseremoonia hõlmab mitmeid elemente, esinejaid ja kõneisikuid ning on lavastatud väga peente detailideni. See algab traditsiooniliste tervituskõnedega, misjärel astuvad lavale neli-viis Eesti hetke kõige kuumemat poppartisti ja kindlasti ka mõni armastatud legend. Nimedest võime juba nimetada Liis Lemsalut ja Stefanit, aga teised jäävad esialgu üllatuseks. Avashow on igal juhul väga tempokas ja annab nädalavahetusele väärika avapaugu, minnes sujuvalt edasi stardipoodiumiks, kus fännidel on võimalus näha kõiki sõitjaid juba lähedalt ja neid tervitada,“ räägib Rally Estonia turundusjuht Camilla Themas.

Ta lisab, et väga eriline on ka laupäevaõhtune programm, sest üle nelja aasta sõidetakse Elva kiiruskatset taaskord linnas sees. „Paljud fännid mäletavad kindlasti aastast 2019, milline on kohapealne melu raudteejaama ees asuva ringtee ümber. Seetõttu on eriti hea meel, et Elva linnakatsele järgneb suurejooneline kontsert Elva keskväljakul, kus eriti kuumad etteasted teevad 5MIINUST ja Puuluup. Selle kontserdi piletite arv on piiratud, kuid veel saadaval Rally Estonia e-poes.“

Camilla lubab, et ralli nädalavahetus tuleb ääretult põnev ja adrenaliinirohke. Seda nii võistlusrajal kui ka kõikide muude lisaväärtuste ja meelelahutuse osas. „Pärast mitmeaastast pausi oleme ka service park’iga ERC aastaks tagasi Otepääl, mis tähendab, et kogu formaat on veelgi kompaktsem ja meil on palju põnevat.“

5miinust

Ainulaadne kultuuripealinna aasta

PublikVeelgi erilisemaks muudab kogu sündmuse, et Tartu koos Lõuna-Eestiga on Euroopa kultuuripealinn 2024 ning rallikülastajatel on võimalus ka sellest programmist osa saada. Kultuurikava on kirev kogu aasta jooksul, aga ka Rally Estonia ajal toimub väga palju põnevat – kolme päeva jooksul on Tartus ja Lõuna-Eestis kokku üle viiekümne sündmuse.

Kui tuua näiteks vaid mõned, siis Otepääl Rally Estonia service park´i lähedal on tehnoloogilise kunsti vabaõhunäitus „Metsikud bitid,“ kus 20 hektarilisel alal on väljas suured loodusesse loodud installatsioonid. Külastajad saavad teoseid avastada jalutuskäigul üle avarate heinamaade, uidates mööda hobusekopleid, lopsakat metsa ning salapärast sood. Seda kõike laudteel ehk väga hea on sinna minna koos perega.

Suvel ärkab ellu ka Tartu lauluväljak, kus toimuvad rahvast hullutavad kontserdid. Rally Estonia külastajal on näiteks võimalus 5. juulil osa saada Genialistide viimasest kontserdist ja 7. juulil kuulata-vaadata legendaarset rokkstaari Bryan Adamsit.

Üks suuri sündmusi on ka Autovabaduse puiestee avamine 6. juulil. Juba viiendat korda on Tartus üks lõik Vabaduse puiesteest autodest prii ning kujundatud mõnusaks oaasiks, kus võtta aeg maha, mängida ja nautida eriilmelisi sündmusi. Laste jaoks on see vaieldamatu hitt, sest seal saab lõputult ronida ja turnida.

Ägedad fännitooted Sportlandist

Ralli juurde kuuluvad lahutamatult ka spetsiaalselt Rally Estoniaks disainitud fännitooted, mis on juba praegu saadaval Sportlandi e-poes ning mida saab ralli ajal soetada Sportlandi pop-up rallipoodidest. Valikus on särgid, softshell jakid, nokatsid ja lahedad aksessuaarid. Sinistes ja valgetes toonides riideid leiab nii nii naistele, meestele kui ka lastele. Aksessuaaride hulgas on näiteks riidest kotid, vihmavarjud, võtmehoidjad ja torusallid.

Sportland
Foto: Sportland

Lisaks põhikollektsioonile on saadaval ka rohkem vabaajale suunatud erikollektsioon, mis hõlmab endas tagasihoidlikuma disainiga tooteid ning mille valmistamisel on kasutatud pigem puuvillaseid materjale. Need tooted on neutraalsema alatooniga ja ekstra eestipärased.

Fännitooted on suurepärased mälestusesemed, mis aitavad talletada meeldejäävaid hetki ja elamusi ralliüritustelt. Paljudele on need ka kollektsioneerimise objektid ning ERC Delfi Rally Estonial saab kollektsioon väärikat täiendust.

Foto: Sportland

Püsi lainel!

Kõikide sündmuste kohta leiab täpsemalt infot nii Rally Estonia kodulehelt www.rallyestonia.ee kui ka Tartu 2024 kodulehelt www.tartu2024.ee.

Lisaks tasub jälgida nende sotsiaalmeediakanaleid ja Delfi portaali, et olla kursis viimaste uudiste ja detailse programmiga.

Piletid on müügil Rally Estonia kodulehel ja Piletitaskus.

Tekst: Merilin Piirsalu
Fotod: Reiko Kolatsk

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Tipust Topini teatejooks – 337 unustamatut kilomeetrit koos parimate kaaslastega

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus