Salomon jooks-matkad uus hooaeg on täie hooga käima läinud | Sportland Magazine

Jaga „Salomon jooks-matkad uus hooaeg on täie hooga käima läinud“

Salomon jooks-matkad uus hooaeg on täie hooga käima läinud

Kuigi maa on juba valge ja külmakraadid koguvad vaikselt jõudu, ei saa Tallinnas ja selle ümbruses veel korralikult suusatada. Kuidas siis ennast vastupidavusaladel vormis hoida, kui õues on päris libe ning välja minekuks tuleb end ikkagi natukene rohkem sundida. Üks hea võimalus on minna jooks-matkadele.

Vägagi populaarsed Salomoni jooks-matkad alustasid juba novembris Rocca al Mare etapiga. Järgmine etapp on plaanis 11. detsembril, kui leiab aset korraldajate sõnul vahest kõige populaarsem ja ka osavõtjaterohkem Linnahalli jooks-matk. Edasised kolm etappi toimuvad juba 2023. aastal. Üks kahest peakorraldajast, Jaana Elmann räägib väikestest muudatustest ja ka üllatustest.

Jooksmatkad

Jaana, mis on sellel aastal uut võrreldes eelmise hooajaga?

Eelmisel aastal, kui lokkas koroonaviirus, mõtlesime üldse hooaja vahele jätta, sest üritusi ei olnud võimalik eriti mõistlikul viisil korraldada. Ühel hetkel aga ikkagi alustasime ning esimene etapp toimus jaanuaris. See tähendas, et lõpetasime sarjaga alles kevadel ehk tavapärasest kõvasti hiljem. Sellel hooajal alustasime novembris ehk nii nagu varem.

Kas korralduslikus pooles on midagi muutunud?

JooksmatkadKäesoleval hooajal oleme muutnud temposid. Kui varasemalt olid meil kilomeetri läbimiseks 5:30, 6:00 ja 7:00 jooksutempo rühmad, siis otsustasime vahesid ühtlustada. Tänavu kasutame jooksurühmade puhul 5:30, 6:15 ja 7:00 temposid ehk kõikide gruppide ajalised vahed kilomeetri kohta on 45 sekundit ning spordisõbrad saavad paremini orienteeruda oma valikutes. 6 ja 7 minuti vahel oli varasemalt liiga suur auk.

Teine suur plaan puudutab distantside pikkuseid ehk etappide kaupa on need kasvavas järjekorras. Iga-aastane avamatk Rocca al Mares on olnud üks pikemaid, kuid sel korral muutsime natukene rada. Meil on plaanis paari kilomeetri kaupa iga etapi distantsi pikendada, sest inimeste treenitus kasvab samuti.

Intervallid ja suurenevad distantside pikkused ongi kaks kõige olulisemat muudatust, mis osalejaid puudutavad.

Milline on olukord grupijuhtide osakonnas?

Grupijuhte on samuti rohkem, et oleks parem inimesi jälgida. Kõnnidistantsidel on samuti grupijuhte rohkem. Just kõndidel võivad tempod käimise ajal väga erinevaks minna, sellepärast on meil käesoleval hooajal n-ö väga kiire ja väga aeglane grupijuht. Kõik ikka selleks, et osalejatel oleks turvaline liikuda. Grupi keskel on veel kolmas inimene, kes hoiab mõlemal pool silma peal.

Jooksmatkad

Kui palju osavõitjaid ootate ja millised etapid on kõige populaarsemad?

Matkade mõttes võib esile tuua Linnahalli ja Rocca al Maret, mis on läbi aastate kohale meelitanud kõige rohkem osavõtjaid. Ilmselt mängivad rolli keskne asukoht ja väga kompaktsed rajad.

Eelmisel aastal, kui koroonamõju oli hästi tuntav, jäi osalejate arv 100 kuni 130 vahele.

Novembrikuus toimunud Rocca al Mare matkal oli juba 160 inimest. Loodame, et järgmistel etappidel tuleb neid veelgi enam.

Kuidas saab registreerida ja tasuda?

Kõik etapid on Facebookis üritusena olemas ning prognoosides lähtume samuti selle sündmuse going numbrist, mis on osutunud päris adekvaatseks. Erinevus on vahest 5-10 inimest.

Soovime olla paindlikud, sest kui väljas on lumetorm, siis ei pea keegi hambad ristis välja tulema. Kõik saavad hommikul otsustada. Osavõtutasu on jätkuvalt viis eurot.

Üritustel osalevad juba ka firmad, et hoida kollektiivis sportlikku vaimu. Neile saame hiljem arved teha.

Kas eelmistest hooaegadest on ka midagi õpetlikku või naljakat välja tuua?

JooksmatkadMeie matku on alati pehmelt varjutanud Rocca al Mare matkade needus. Seal pidevalt juhtub midagi, ka seekord hoidsime hinge kinni. Ühel aastal jäime bussiga lumme kinni, minul on stardis rehv purunenud, siis pidin teise korraldaja sõiduvahendit laenama. Korra jätsime kommid-küpsised maha ja jooksime Selverisse. Alati on midagi juhtunud, aga oleme kõik ära lahendanud ja toimumata pole midagi jäänud. Sellel aastal suutsime vist needuse murda, sest midagi sellist nagu varem tõesti ette ei tulnud.

Milline on osalejate läbilõige?

Sellel hooajal võtsime esmakordselt ette ja jagasime Facebookis hooaja kalendrit. Esimesel matkal oli väga palju uusi nägusid, mis on eriti positiivne. Meie üritusi jagati palju ja seda oli kohe tunda.

Kuidas Salomon teid toetab?

Oleme väga tänulikud nende jätkuva toetuse üle. Salomoni jalatsid loositakse välja kõigil viiel matkal osalenute vahel hooaja lõpus. Vähemalt neljal matkal osalenud saavad hooaja lõpus uhke matkamedali. Seega jõuab veel nelja kleepsu koguma hakata, et medal endale saada. Grupijuhid kannavad samuti Salomoni riietust, et olla nähtavad.

Pane järgmised etapid kalendrisse!

Jooksmatkad11. detsember jooks-matk Linnahall
8. jaanuar jooks-matk Peetri
12. veebruar jooks-matk Laagri
12. märts jooks-matk Viimsi

Registreerimine kuni 9.00, start 10.00.

Osavõtutasu on 5 eurot, mis sisaldab joogipunktides spordijooki ja väikest kehakinnitust.

Korraldajatega saad ühendust

jooksmatkad.ee
[email protected]
Facebookis Jooksmatkad.ee

Tekst: Kärt Radik
Fotod: erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Alpinist Kunnar Karu valmistub tõusma Mount Everesti tippu

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus