Sportland Bottecchia Team - hullult ägedad! | Sportland Magazine

Jaga „Sportland Bottecchia Team – hullult ägedad!“

Sportland Bottecchia Team – hullult ägedad!

Sportland Bottecchia Team on grupeering spordi entusiaste, kes teevad rattamaailmas ilma. Hooaja avastart läks juba ääretult edukalt, kui Alutaguse Rattamaratonil pälviti meeskondlikus arvestuses esikoht!

Sportland Bottecchia Team’ile pani kolm aastat tagasi aluse Marek Kõiv isiklikust huvist luua noori toetav võistkond. Samal ajal soovis ta tõestada, et Bottecchia jalgratastega on võimalik tipptasemel hästi sõita. Esimesed andekad noored leidis Marek Kalevi Jalgrattakoolist, mille treener Ado Hein temaga toona ühendust võttis.

Väljakutseid jagub

Tiimi võistluskalender on tihe, sest osaletakse nii Bosch Eesti maastikurattasarjas, Hawaii Express Estonian Cupil kui Filter maanteekarikasarjas. Sihiks on võetud parandada möödunud aastal Estonian Cup’il pälvitud 7. kohta ja jõuda poodiumile ning Bosch Eesti maastikurattasarjas eelkõige kanda kinnitada. Maanteevõistlustel osaletakse pigem treeningu eesmärgil.

Üheks tiimi peamistest eesmärkidest on aga võimalikult palju toetada noorsportlasi kvaliteetsete rataste, riiete ja sporditoiduga ja neile tuul tiibadesse puhuda. Näiteks esimesel aastal võistkonna värve esindanud Kirill Tarassov ja Siim Kiskonen ongi tänaseks leidnud tee Prantsusmaa amatöörklubidesse. Kes aga kuuluvad tiimi ridadesse täna?

Marek Kõiv
Marek Kõiv

Marek Kõiv on Sportlandis töötanud kümme aastat ning hindab väga töökoha loodud tingimusi spordi harrastamiseks. Mareki põhieesmärgiks on hästi esindada nii ennast, Bottecchiat kui ka Sportlandi, eriti juulikuus toimuval L’Ètape du Touril Prantsusmaal. Marek tegeleb ka muude aladega, näiteks triatloniga. Eelmisel hooajal saavutati TriSmile 33,3 triatlonil tiimide arvestuses esikoht ja TriSmile 111 segatiimide arvestuses kolmas koht. Ironman 70,3 Otepää võistluse individuaaldistantsi läbis ta 5 tunniga, tänavuseks sihiks on ta seadnud eelmise aasta tulemuse parandamise.

Marekil on kaks last, Kennert (7) ja Karmela (5), kes tunnevad samuti sportimisest rõõmu. Sellel aastal ongi perepea eesmärgiks lapsed võistlustele kaasa võtta, et nad saaksid lühematel distantsidel osaleda.

Lauri Malsroos
Lauri Malsroos

Lauri Malsroos on üks Eesti edukaim rattaorienteeruja, kellel on erinevatelt tiitlivõistlustelt ette näidata terveid medalikollektsioone alustades 2014. aastal võidetud maailmameistritiitlist teatesõidus, 2015. aasta Euroopa meistritiitlist individuaaldistantsil ja lõpetades möödunud aastal maailmakarikasarja kokkuvõttes pälvitud teise kohaga.

Maastikurattasarjades sõidab Lauri tänavu kaasa esmakordselt. Üksikutest etappidest on ta varemgi osa võtnud ning tulnud mitmel korral esikümne piirimaile. Ehk õnnestub tänavu valitute sekka murda ja kümne seas finišeerida. Varem ei ole rattaorienteerujal nii tihedat võistlusgraafikut olnudki, sest lisaks maastikurattamaratonidele hõivavad kalendri suuresti ka orienteerumisvõistlused, millega on seotud ka Lauri põhieesmärgid hooajaks. Kirsiks tordil oleks võita maailmameistritiitel individuaaldistantsilt.

Sven Luks
Sven Luks

Sven Luks on Sportlandi tööpere liige ning pedaalinud Sportland Bottecchia Team’is esimesest aastast alates. Rattasõiduvõlud avastas 49-aastane mees paarkümmend aastat tagasi kui ostis omale esimese jalgratta. Sveni jaoks on sport eluviis ja võitmine ei ole enam ammu eesmärk. Võib olla ka ju teine või kolmas.

Nooremana oli Sven jooksja, ent sportlastee jäi katki kuna poolmaratoni aeg 1.13 ei pakkunud toona rahuldust. Täna iseloomustab Sveni mitmekesisus, sest lisaks rattasõidule võib teda tihti leida ka orienteerumis- ja suusaradadelt. Svenile meeldib võistelda ka Xdream sarja võistlustel Sportland Salomoni võistkonnas. Tagasihoidlikult märgib Sven, et on viimasel ajal rattaorienteerumise Eesti meistrivõistlustelt võitnud palju eri värvi medaleid ning Klubi Tartu Maraton sarjas kahel korral tulnud kõrgele teisele kohale.

Margus Mikson

Margus Mikson on parimates aastates meesterahvas, kes plaanib noortega võidu sõita seni kuni keha kannatab. Valio Laeva Meiereis tehnikaosakonna spetsialistina töötav Margus leiab, et rattasõit on suurepärane võimalus vaimse töö kõrval elus tasakaalu säilitada. Kuigi ta ei saa treeningutele pühendada päris nii palju aega kui tahaks, on Margusel ette näidata märkimisväärseid tulemusi. 2010. aasta Rõuge tuurilt tuli ta koju võiduga ja 2015. aastal MTBEST maastikurattamaratonide sarjas pälvis ta kolmanda koha M40 vanuseklassis.

Sellel aastal tahab Margus võimalikult palju toetada Sportland Bottechia Team’i rattasarjades meeskonnaarvestusse olulisi punkte korjates. Isiklikud ambitsioonid poodiumikoha näol Margusel puuduvad, ent ka esimese viiekümne hulgas sõitmine teeb meele rõõmsaks.

Tair Stalberg on üks väledamaid noormehi Maarjamaal, mida tõestavad arvukad võidupärjad Eesti meistrivõistlustelt trekisõidus. Häid tulemusi on Tair saavutanud ka Filter maanteekarikasarjas, kus ta möödunud aastal lõpetas kokkuvõttes kuuendana. Jalgrattatrenni sattus tänavu 20-aastaseks saanud noormees sõprade eeskujul ning tänaseks on ta armastatud alaga tegelenud juba kaheksa aastat.

Igapäevaselt töötab Tair Sportlandis ning kogu oma vaba aja pühendab südi noormees rattaspordile. Hooaja eesmärkideks on Tair seadnud väga head tulemused Eesti meistrivõistlustel grupisõidus ja rattamaratonide sarjades.

Kristo Sepp avastas rattaspordi seitse aastat tagasi ning täna on tal kahju, et see varem ei juhtunud. Esimesed kolm aastat möödusid üsna rahulikult pigem tervisesporti harrastades. Klubi Cosmosega liitudes avastas Kristo oma tõelise talendi ja potentsiaali. See oli tema sportlastee murdehetk, millest alates tulemused muutusid aasta-aastalt üha paremaks. Lisaks paljudele väiksematele võitudele lõpetas Kristo möödunud aastal Haanja100 kõrge 6. kohaga. 2015. aastal murdis andekas sõitja end Estonian Cupil kümne parima hulka kui lõpetas Jõulumäe rattamaratoni 9. kohaga.

Kristo tänavuse hooaja eesmärkideks on jätkata edukate sooritustega erinevates sarjades. Koduseinte vahel etendab Kristo aga treenerirolli, sest lastel on rattasport samamoodi südames nagu isal.

Janelle Uibokand
Janelle Uibokand

Janelle Uibokand on Eesti eliitklassi naiste tippseltskonnas kõvasti kanda kinnitanud. Hetkel õpib 24-aastane neiu Tartu Ülikoolis ja korraldab Tartu Õhtujooksu võistlussarja. Janellel on ette näidata kuhjaga medaleid ja karikaid erinevatelt võistlustelt, ent kõige rõõmustavamateks tulemusteks peab ta maastikurattamaratonidelt kahte Eesti meistritiitlit , millest ühe pälvis ta koos Tartu Rattamaratoni võiduga. Kõrged kohad toob Janelle koju ka välismaalt. Möödunud aastal tuli ta oma sünnipäeval maastikurattamaratoni Euroopa meistrivõistlustel 13. kohale.

Sel hooajal on sportliku neiu eesmärgid edukalt esindada Sportland Bottecchia Team’i ning lisaks kodustele võistlustele panna end proovile rohkem ka välismaal.

Merili Sirvel kuulub Eesti noorte jalgratturite absoluutsesse tippu. Veel juuniorite klassis võistlev 17-aastane neiu on suisa 32-kordne Eesti meister erinevatel distsipliinidel. Hetkel õpib Merili Kadrina Keskkooli 11. klassis loodusteaduste suunal. Andekal tüdrukul on ääretult suur kogemuste pagas, mille hulgas on mitmeid häid rahvusvahelisi saavutusi: 2014. aastal Euroopa noorte meistrivõistlustel maastikurattasõidus 19. koht, 2015. aastal Euroopa Noorte Olümpiafestivalil eraldistardiga sõidus 24. koht ja grupisõidus 27. koht.

Möödunud hooajal võitis Merili esikoha Estonian Cup rattamaratonide sarjas ja loodab tänavu saavutatud edu korrata. Kindel siht on jõuda absoluutsesse tippu ja rohkem võistelda rahvusvahelistel jõuproovidel.

Sellel aastal hoiame teid kindlasti siin samas SportlandMagazine lehel kursis, kuidas meie tiimi tee tippu edeneb! 

Tekst: Liisi Rist

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Vastuoluline golfistaar Tiger Woods

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus