Sportland Kõrvemaa Metsajooks muutub järjest rohelisemaks | Sportland Magazine

Jaga „Sportland Kõrvemaa Metsajooks muutub järjest rohelisemaks“

Sportland Kõrvemaa Metsajooks muutub järjest rohelisemaks

21. augustil Kõrvemaal toimunud spordisündmus oli veelgi rohelisem kui varasematel aastatel. Sündmuse peakorraldaja Rebeka Kübard räägib lähemalt suurematest sammudest, mis veelgi rohelisemaks muutumiseks tehti ja mida plaanitakse tulevikus.

Augusti teine pool on olnud Eestis imeilus. Nii ka Kõrvemaal, kus päike paistis ja inimesed said nautida uut jooksurada. Jooksudest võttis osa ligi 700 harrastajat ja mõned tipud ning uudsena toimunud matkale seadis sammud 15–20 huvilist.

Metsajooks2022

Uued jooksudistantsid

Tavapäraste 6 ja 16 km asemel joosti sellel aastal 5 ja 10 km. Rada oli veidi lihtsam kui varasematel aastatel, kuigi Kõrvemaa maastikul jooksmist ei saa mitte kuidagi kergeks nimetada. „Silmailu oli sama palju kui alati, ikka joosti Kõrvemaa kaunitel metsaradadel ja oaasidel, aga distantsid olid tõesti lühemad. Harrastajatele suurele hulgale mõeldes polnud rada ka niivõrd raske profiiliga kui varem. Ent igavat rada saagi Kõrvemaal teha, sest maastik on väga mitmekesine,” räägib peakorraldaja.

Metsajooks2022

Esmakordselt toimus spordiürituse raames ka matk

Mõõdukas tempos toimunud matkast võttis osa paarkümmend inimest. Matka vedas rajameister Sven Luks. Ta on vast kõige tuntum loodusgiid Kõrvemaal ja tunneb piirkonda nagu oma viit sõrme. „Sven rääkis harivaid lugusid Kõrvemaa looduskaitseala ajaloost, ümbruskonna loodusest ja loomadest, aga tegi seda talle omasel lõbusal moel,” ütles Rebeka.

Svenil on hea meel, et viimasel ajal ei pea inimesi enam loodusesse meelitama. „Tullakse täiesti vabatahtlikult. Mitte pelgalt loodusesse, vaid metsa- ja matkaradadele,” sõnab ta. Järjest kasvav soov avastada midagi uut ja teistmoodi on toonud huvilisi just matkadele, mida viivad läbi kogenud giidid.

Lastejooksud olid erakordselt populaarsed

Metsajooks2022Lapsi oli sellel aastal stardis erakordselt palju, lausa 216! Mesikäpa lastejooks on kõigile tasuta. Kuni 5-aastased läbisid 400 m ringi ning 6–10-aastased lapsed 800 m distantsi. Mesikäpa noortejooksust osa võtnud lapsed läbisid lausa 5 km. „Osalejad kiitsid väga meie pereprogrammi. Kõikidel oli võimalus aeg maha võtta ja loodust nautida,” ütleb Rebeka.

Kohapeal toimus veel putukatöötuba lastele, mida viis läbi kohalik loodushuviline ja endine õpetaja Uku Praks. Töötoa eesmärk oli tutvustada lastele loodust ja looduses toimuvat.

Metsajooks2022

Korduvkasutatavad nõud

Esimest korda olid täies ulatuses kasutusel korduvkasutatavad nõud, mida Eestis toimuvatel spordiüritustel järjest rohkem näeb. „Juba triatlonil kasutasime joogipunktides Eesti Pandipakendi panditopse. Tänu võistlejate positiivsele tagasisidele, olid metsajooksul kõik nõud korduvkasutatavad – joogitops, kauss ja lusikas. Inimeste kiituseks võib öelda, et peaaegu kõik mustad nõud olid visatud õige pildiga prügikasti. Salvesti smuutid olid klaaspudelites, neid saab hõlpsasti pesta. Kohapeal oli kuulda, et inimesed on uue süsteemiga väga rahul ja valmis loodust säästma,” on peakorraldaja rõõmus.

Kõik metsaalused joogipunktid olid samuti vabatahtlikega mehitatud. Enne lahkumist tegid nad veel viimase kontrolli metsa all, et prügi ei jääks maha.

Metsajooks2022

Rohelist mõtlemist võis näha ka teistes valdkondades. Näiteks rinnanumbrid olid taaskasutatud paberist. Sponsorite bännerid olid osaliselt polüestrist, veepõhise akrüüliga töödeldud 100% PVC-vaba kangast, millel on PVC head omadused, aga keskkonnasõbralikul moel. „See materjal on vastupidavam kui analoogid, kergem ja püsib kauem,” kinnitab Rebeka.

Samuti said osalejad valida, kas nad üldse soovivad medalit. Umbes kümnendik loobus sellest esimesel korral. „Loodust aitab hoida seegi, kui toodame vähem medaleid. Finišis eristasime medalist loobujaid rohelist värvi rinnanumbri järgi. Aga eks kõik võtab aega, teeme ja muutume pisitasa,” ütleb peakorraldaja.

Lõpetajatele auhinnaks männiistik

Ka tänavu said kõik lõpetajad auhinnaks männiistiku, mille võis kaasa võtta ja istuda endale meelepärasesse kohta. Kuid võis jätta ka korraldaja kätte, kes istutaks selle mõnel talgupäeval koos teiste mändidega Kõrvemaal sobivasse kohta.

Metsajooks2022„Enamik inimesi võtsid sel korral istiku endaga kaasa, Kõrvemaale jäeti kokku vast paarsada taime ning sedagi koos meie väikese varuga. Istikud tulid jälle Juhani Puukoolist ja 5. septembril istutame meile jäetud taimed koos Rocca al Mare loodusklassiga Kõrvemaa keskuse lähiümbrusesse,” räägib peakorraldaja Ta on väga rahul, et männiistik on üks väärt auhind, mis pakub inimestele suurt rõõmu.

Rebeka lisab, et iga osaleja puu küljes oli silt QR-koodiga, mis on jällegi valmistatud taaskasutatud paberist. Kood viib rakenduseni, kuhu saab soovi korral märkida enda nime ja koordinaadid, kuhu mänd on istutatud. Nii tekib ilus Eesti kaart, kus on näha metsajooksu lõpetanutele kingitud mändide asukohad.

Nike Air Zoom Pegasus 38 jooksutossud ootavad!

Nende võitmiseks tuleb sarja viiest osavõistlusest lõpetada neli. „Just tegin väikese vahekokkuvõtte ja praegu on umbes 140 osalejal võimalus see väga vinge peaauhind välja teenida, kui nad rattamaratonist ka osa võtavad,” täpsustab Rebeka peaauhinnale kandideerivate inimeste hulka.

Metsajooks2022

Kohtume 25. septembril Sportland Kõrvemaa rattamaratonil!

Tekst: Kärt Radik
Fotod: Aldis Toome, Reiko Kolatsk

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Sportland Viru kauplus on nüüd senisest veel moekam ja eksklusiivsem

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus