Sportland Kõrvemaa Neliküritus – sportlik seiklus aastaaegade taktis | Sportland Magazine

Jaga „Sportland Kõrvemaa Neliküritus – sportlik seiklus aastaaegade taktis“

Sportland Kõrvemaa Neliküritus – sportlik seiklus aastaaegade taktis

Sportland Kõrvemaa Neliküritusele tõmmati traditsiooniliselt joon alla septembris toimunud rattamaratoniga. Kuidas tänavune hooaeg möödus, mida on oodata uuel aastal ning miks võiks ka hooajaväliselt Kõrvemaale tulla, sellest räägivad nelikürituse peakorraldaja Rebeka Roots ning Kõrvemaa suured fännid Lisanna, Eve ja Erko Karo.

Sportland Kõrvemaa Nelikürituse kavas on aastas viis etappi – suusatamine, kevadjooks, triatlon, metsajooks ja rattamaraton. Sari sulatab erinevad aastaajad ja spordialad kokku üheks tõeliseks spordiseikluseks ning osalejatel on võimalus kogeda kevade, suve, sügise ja talve võlumaailmu.

Sportland Kõrvemaa Triatlon
Sportland Kõrvemaa Triatlon

Aina rohkem tuleb osalema peresid

Sportland Kõrvemaa Nelikürituse valikus on eri pikkusega distantsid igal tasemel ja igas vanuses spordihuvilistele. Rebekal on tõeliselt hea meel, et viimastel aastatel on kohale tulnud aina rohkem peresid koos lastega. „Laste ja noorte poolest on olnud osalejate seas väga suur kasv. Kindlasti on üheks teguriks üha arenev lasteprogramm. Samuti pakume kohapeal lastehoidu, et vanemad saaksid nautida spordiradu,“ lausub ta.

Peakorraldaja usub, et osalejaid meelitab ka imeline loodus. Lisaks on Kõrvemaa suurepärane koht, kus lastesse spordipisikut süstida. „Meie juures leidub tegevust igale vanusele, see on ideaalne koht, kus perega looduses aktiivselt aega veeta. Lastele on eeskujuks ikka oma vanemad ning kui nad juba noorest peast lapsi spordiüritustele kaasa võtavad, loob see harjumuse ja annab heaolu tunde. Nõnda tekib seos liikumise ja positiivse emotsiooni vahel.”

Sportland Kõrvemaa Metsajooks
Sportland Kõrvemaa Metsajooks

Sport ühendab perekonda

Perekond Karo on Kõrvemaal sagedane külaline ning pereliikmed võtavad osa ka neliküritusest. Pereema Eve ja pereisa Erko, kes nooruspõlves spordiradadel särasid, panid aluse sellele, et lastel sarnased sportlikud väärtused kujuneksid.

„Olen spordiga tegelenud kogu elu. Alustasin nooremana laskesuusatamisega, aga nüüd tegelen kõige enam jooksmise, rattasõidu ja triatloniga ning talvel muidugi murdmaa- ja mäesuusatamisega. Mu peamine eesmärk pole mitte võita, vaid nautida sporti harrastusena ja panna end proovile,“ räägib Erko.

Perekond Karo
Perekond Karo Sportland Kõrvemaa Suusamaratonil

Eve on samuti alati sportlik olnud. „Nooruses keskendusin peamiselt kergejõustikule, kuid nüüd naudin sportimist lihtsalt enda proovile panemise ja tervisliku elustiili eesmärgil.“

22-aastane peretütar Lisanna leidis tee spordini tänu vanemate eeskujule. Nooremana katsetas ta mitmeid spordialasid ning praegu teeb sporti selleks, et katsetada enda võimeid ja hoida tervislikku elustiili.

Nagu näha, siis perekonda ühendav joon on armastus sportlike väljakutsete vastu, kuid jooksmine või rattasõit pole neile vaid füüsiline tegevus. Ühiselt sportimine tugevdab omavahelist sidet ning loob toredaid mälestusi.

Ainult positiivsed emotsioonid

Perekond Karo
Perekond Karo Sportland Kõrvemaa Metsajooksul

Perekond Karo on Sportland Kõrvemaa Neliküritusel käinud juba aastaind ning Erko võttis ka tänavu ette kõik viis etappi. „Neliküritusel osalemine on olnud üks positiivsemaid kogemusi. Sõbralik atmosfäär ja hea tuju on alati kaasas,“ iseloomustab ta.

„Kuigi ma käisin tänavu võistlemas ainult kevad- ja metsajooksul, siis osalesin teistel Kõrvemaa üritustel telgitagustes. Kogemused Kõrvemaal on alati väga positiivsed, õhkkond on sõbralik ja meeleolu on ülev. Koju jõudes olen alati täis positiivseid emotsioone,“ lausub Lisanna.

Eve jagab tütrega samu tundeid. „Kõrvemaa üritustel osalemine on alati olnud erakordselt tore kogemus. Sõbralik keskkond ja toetavad inimesed panevad sind tundma, et oled osa suurest perest. Iga kord lahkudes tahaksid juba tagasi tulla.“

Kõrvemaale tasub tulla igal ajal

Perekond Karo kinnitab ühest suust, et Kõrvemaa on koht, kuhu tasub tulla igal võimalusel, mitte ainult siis, kui käimas on mõni võistlus. „Kõrvemaa on tõeliselt eriline koht. Siin leidub sportimisvõimalusi igale maitsele. Olgu sinu lemmikud kiired jooksud, rattasõit või mõnus matkamine, siin on radu, mis ootavad avastama igal tasemel sportlasi,“ leiab Eve.

Lisanna lisab: „Kui oled alles alustav harrastaja, siis ära muretse. Kõrvemaal on radu ja tegevusi, mis sobivad ka neile, kes alles avastavad spordi võlu. Sa ei pea olema tippsportlane, et siin end hästi tunda.“

Üks suurimaid eeliseid Kõrvemaa juures ongi see, et igaüks leiab midagi, mis talle meeldib. Siinsete metsade ja rabade vahel on nagu spordi ja looduse põnev kohtumispaik, kus igal päeval algab uus seiklus. „Kõrvemaa sobib suurepäraselt nendele, kellel on aktiivne elustiil. Siin saad liikuda, treenida ja olla üks loodusega. Valikus on nii palju eri radu, et iga päev võib leida uue väljakutse,“ ütleb Erko.

Lisaks spordiradadele on Kõrvemaa täis teisi võimalusi, et oma spordielamust veelgi täiustada. Saab nautida maitsvat toitu, lõõgastuda saunas ning ujuda järves, mis on eriti kosutav pärast treeningut.

Sportland Kõrvemaa Suusamaraton
Sportland Kõrvemaa Suusamaraton

Seiklus praegu ja tulevikus

Rebeka on rahul et saab tänavuse Sportland Kõrvemaa Nelikürituse positiivselt kokku võtta. „See aasta on olnud meie jaoks tõeliselt eriline kogemus. Kuigi me ei ole osalejate arvu puhul veel lage kätte saanud, liigume selgelt tõusvas joones.“ Ta toob välja ka tänavused numbrid: suusamaratonil käis 504, kevadjooksul 1115, triatlonil 412, metsajooksul 967 ja rattamaratonil 862 spordisõpra. „Minu jaoks on aga suurimaks saavutuseks see, et laste ja noorte huvi spordi vastu on plahvatuslikult kasvamas. See teeb südame eriti soojaks. Soovime kinnistada teadmist, et perega koos on väga mõnus spordiradadel aega veeta.“

Kui rääkida tulevikust, siis pole korraldajad loorberitele puhkama jäänud. „Meie plaanid on suured. Soovime tuua osalejatele veel rohkem põnevust, korraldades uusi ja väljakutseid pakkuvaid võistlusi. Samuti tahame laiendada osalemisvõimalusi noortele ja peredele, et nad saaksid nautida unikaalset spordielamust,“ sõnab Rebeka.

Seni on sündmust rikastatud näiteks tossujahiga, kus võistlejad, kes osalevad vähemalt neljal osavõistlusel viiest, saavad auhinnaks Nike Pegasus jooksutossud. „Tossujaht oli sel aastal väga edukas. Esimest aastat said sellest osa võtta ka Mesikäpa distantsidel käinud noored. Kokku andsime välja 140 paari Nike Pegasus jooksujalatseid.”

Sportland Kõrvemaa Rattamaraton

Igal aastal on kaasatud saadikuid, kes teevad kaasa ürituse või koguni terve sarja raames innustades teisi samuti liikuma. Peakorraldaja kergitab pisut järgmise aasta saladuseloori. „Kohe kindlasti on oodata tulevasel hooajal uusi, inspireerivaid ja ägedaid saadikuid. Hetkel ei ole veel küll kõik nimed paigas, kuid on, mida oodata,“ kinnitab ta.

Korraldustiim ootab alati osalejate tagasisidet ning võtab võimalusel koos a soove arvesse, et kokku panna veelgi vingemad sündmused. „Peame oluliseks, et nii lastel kui ka täiskasvanutel oleks tegevust ka pärast spordirajal käimist. Usun, et üha spordiürituse puhul üha olulisem terviklahendus, mugavus ja kompaktsus,“ lausub Rebeka.

Sportland Kõrvemaa Kevadjooks

Kohtumiseni uuel hooajal!

Perekond Karo on kindlalt otsustanud järgmisel aastal Sportland Kõrvemaa Neliküritusel osaleda. „Ootame põnevusega, millised üllatused ja saavutused tulevik toob. Neliküritus on meie jaoks muutunud aastate jooksul eriliseks traditsiooniks, mis toob kaasa palju rõõmu ja seiklusi,“ ütlevad nad üksmeelselt.

Rebeka on tänulik kõikidele osalejatele. „Oleme kogu tiimiga tänulikud kõikidele, kes on meiega Sportland Kõrvemaa Nelikürituse raames kaasas käinud. Iga osaleja on oluline ning antud tagasiside samuti. Aitäh, et olete meiega, sport ja liikumine on äge! Kohtumiseni uuel hooajal Kõrvemaal!”

Uue hooaja registreerimine avatakse hiljemalt detsembri alguses.

Tekst: Karmen Kaljula
Fotod: Reiko Kolatsk

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Kümnevõistleja Risto Lillemets: tahan alati võita ja parim olla

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus