Sportland Kõrvemaa Nelikürituse esimene etapp toimub 22. jaanuaril | Sportland Magazine

Jaga „Sportland Kõrvemaa Nelikürituse esimene etapp toimub 22. jaanuaril“

Sportland Kõrvemaa Nelikürituse esimene etapp toimub 22. jaanuaril

Käesoleval aastal toimunud Sportland Kõrvemaa Neliküritus tõi viiel eriilmelisel etapil kokku 3200 spordisõpra, mis ületas igati korraldajate ootusi. Nüüd on kõigil paras aeg teha plaane uueks hooajaks.

Kes tahab end Kõrvemaa radadel võisteldes proovile panna, saab seda ka uuel aastal teha nii suusatades, joostes, rattaga sõites kui ka maastikutriatlonil osaledes. Korraldajate plaan on muutuda aina rohelisemaks ning vähendada veelgi rohkem sündmuse ökoloogilist jalajälge.

Suusk

Rattamaraton lõpetas uhkelt 2022. aasta sarja

„Viimane hooaeg möödus kokkuvõttes väga edukalt. Näiteks rattavõistluste osavõtjate prognoositav arv sai ületatud lausa 200 inimese võrra ning stardijoonele sättis ennast 819 rattasõpra. Sellist numbrit me ei osanud uneski ette näha. Vahetult enne võistlust tellisime lausa kiipe juurde. Ilus ja soe sügisilm mõjutas kindlasti viimasel hetkel Kõrvemaale sõitma. Igati positiivne,” võtab nelikürituse peakorraldaja Rebeka Kübard Kõrvemaa viimase etapi kokku.

Ta lisab, et tänu headele sügisilmadele püsis rattarada väga heas konditsioonis ning esikümnes lõpetanud sõitjad kiitsid kiirust, mida sai arendada kogu trassi ulatuses. Samuti mõjutas hea rada paljusid spordisõpru, kes võistlesid esmakordselt. Mudaste ja märgade olude ning pehmete tõusude korral olnuks Kõrvemaal palju raskem sõita. Nii lubasidki paljud uuesti tulla. Seega igati kordaläinud viimane etapp!

Ratas

Suusamaraton toimub 22. jaanuaril

Uue hooaja võistlussari algab Sportland Kõrvemaa Suusamaratoniga, mis toimub 22. jaanuaril. Traditsiooniliselt sõidetakse kõik distantsid vabastiilis, aga ka klassikalise stiili harrastajatele on rada olemas. Pikkade distantside armastajad saavad minna 38 km rajale ning lühema sõiduviisi pooldajad võivad läbida 19 km. Muutunud on noorte distants, mis on nüüd 5 km pikkune ning lastesõidud on 400 meetrit ja 1,5 km.

Suusk

Uuendatud kevadjooks ja metsajooks

Sellel aastal püsis lumi pikalt. See rõõmustas loomulikult suusasõpru, kes said kevadpäikeses veel pikki tiire teha, kuid lükkas Kõrvemaa traditsioonilise jooksuvõistluse edasi. „Lumi ei sulanud tõesti aprilliks ära ja sellepärast toimub kevadjooks 2023. aasta maikuus. Nii saame kindlad olla, et lumi on tõesti ära sulanud. See muudatus annab ka jooksusõpradele rohkem kindlust ja nii saavad nad oma plaane paremini sättida,“ annab peakorraldaja teada.

Juulikuus saavad spordisõbrad startida ainulaadsel Sportland Kõrvemaa Triatlonil ja septembrikuus erilise atmosfääriga rattamaratonil.

Väikene uuenduskuur ootab populaarset augustis toimuvat metsajooksu. Nimelt lisandub jooksusõprade palvel kavva poolmaratoni ehk 21,1 km distants. „Seda küsiti päris palju ja põhjus on selles, et suve lõpus soovitakse pikemalt nautida ilusat Kõrvemaa loodust,“ selgitab Rebeka.

jooks

Neliküritus muutub veel rohelisemaks

Tänavu said metsajooksul osalejad valida, kas soovitakse medalit või pigem antakse panus rohelise mõtteviisi suurendamiseks. Uuel aastal on see valikuvõimalus kõikide etappide puhul. Erand on tehtud laste- ja noortejooksudele, millel osalejate jaoks tähendab medal ikka midagi suurt ja kes tulevadki tihtilugu just sellepärast õue sportima.

Samuti on toitlustuses kõik nõud korduvkasutatavad ning ka rinnanumbrid toodetakse jätkusuutlikust materjalist. „See joon saab läbivaks terve sarja vältel. Üritame olla nii rohelised ja jätkusuutlikud kui vähegi võimalik,“ sõnab peakorraldaja.

söögilaat

Vabatahtliku töö on äge!

Kõrvemaa võistlused on alati silma paistnud vabatahtlike rohkusega ja pole ka midagi imestada. Imetabane Kõrvemaa loodus on üks osa suurest emotsioonist, aga veel tähtsamad on sõbrad, pere ja koosolemise rõõm.

Marius Silver Tedder (17) on vabatahtlikuna abiks käinud juba kolmandast klassist alates, kui ta oli toimetamas Maijooksu juures. „Maijooksule kutsus mind õde. Ma ei teadnudki, et sellised võimalused olemas. Mulle hakkas vabatahtliku töö kohe meeldima ning teadsin, et tahan sellega edaspidigi tegeleda, kuna olen kogu oma senise elu olnud spordiga seotud. Olen abistanud ka Tallinna maratonil ja Ironmanil,“ räägib ta. „Kõrvemaale kutsus mind sõber. Töötan ehitusvaldkonnas ja sellepärast meeldib abistada kõiges, mis on seotud ehitusega. Sportland Kõrvemaa Neliküritusel on mul olnud võimalik kaks korda osaleda ka rattamaratonil, kui tööd ja toimetused on tehtud.“

Silver Hõbe
Marius Silver Tedder

Silveri sõnul on vabatahtliku töö väga äge. „Tullakse alati rõõmuga, sest see on vaheldus päristööle. Seltskond on nii tore, saab olla värskes õhus ja hea on kuulda osalejate tagasisidet. Eestlased pole ülemäära suured kiitjad, aga just spordivõistlustel on see natuke erinev ja kõrvad hakkavad ikka liikuma, kui kiidetakse,” räägib ta.

Silveri ülesanne ja vastutus on üles ehitada võistluskeskus ning vastava tiimiga tullakse juba päev varem kohale. Tegevusega seotud detaile on palju ja mõnikord tuleb võistlushommikul ka midagi ümber sättida. „Tööd jätkub, aga õhtul on võimalus näiteks saunas ja veetünnis lõõgastuda ning teiste vabatahtlikega muljeid vahetada.“

Kõrvemaa vabatahtlikega saab liituda FB-s: KÕRVEMAA VABATAHTLIKUD.

Võistlustele registreerimine avatakse 1. detsembril

Eelregistreerida on võimalik täiskasvanutel ja noortel. Laste võistlustele toimub kirjapanek kohapeal. Võimalik on registreerida korraga kogu sarjale, aga ka igale võistlusele eraldi.

Suusk

2023. AASTA SPORTLAND KÕRVEMAA NELIKÜRITUSE ETAPID

Suusamaraton 22. jaanuaril
Kevadjooks 7. mail
Triatlon 9. juulil
Metsajooks 20. augustil
Rattamaraton 24. septembril

Tutvu kalendri ja infoga ning kohtumiseni Kõrvemaal!

Tekst: Kärt Radik
Fotod: Reiko Kolatsk, Aldis Toome, Henriko Heil, Reigo Teernvalt

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Under Armour kaupluse juht Joonas: kõhulihased nutavad, kui trennipäev vahele jääb!

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus