Sportland Kõrvemaa Rattamaraton on kogu pere spordipäev. Tule sõitma ja loodust nautima! | Sportland Magazine

Jaga „Sportland Kõrvemaa Rattamaraton on kogu pere spordipäev. Tule sõitma ja loodust nautima!“

Sportland Kõrvemaa Rattamaraton on kogu pere spordipäev. Tule sõitma ja loodust nautima!

Pühapäeval, 27. septembril toimub Sportland Kõrvemaa Rattamaraton. Võistlema ja sõitma on oodatud kõik – nii need, kes kuuluvad Eesti tippude hulka, ratturid, kes tulevad võistlusrajale esimest korda ning kõik, kes tasemelt sinna vahele mahuvad.

Päev läheb lahti lastesõitudega, kui kell 10.30 algavad Mesikäpa lastesõidud 400 m rajal ning kell 10.40 Mesikäpa lastesõidud 1 km rajal. 400 m ring sobib hästi kuni 6-aastastele rattasõpradele ning 1 km rada 6-10-aastastele ratturitele. Sõidud toimuvad Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse juures ning osalemine on kõigile tasuta. Lisaks ootab lapsi finišis magus üllatus ja vesi.

Kell 11.00 antakse start 7 km pikkusele Mesikäpa noortesõidule, kuhu on oodatud lapsed (soovitavalt alates 10. eluaastast), kelle füüsiline ettevalmistus on sellise distantsi läbimiseks piisav. Osavõtutasu on 5 eurot ning sisaldab ka finišis magusat üllatust ja vett.

Sportland Kõrvemaa Rattamaraton

Suurematele maastikuratturitele on Kõrvemaal kavas kaks distantsi. Kell 12.00 saab sõitma minna 45 km distantsile ning kell 13.00 lähevad rajale need, kes valivad läbimiseks 18 km. Nii Start kui finiš on Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses. Kõikidele osalejatele pakutakse peale finišit Mamma suppi ja pannkooke. Avatud on ka saun.

Miks Sportland Kõrvemaa Rattamaratonile tulla?

Sportland Ülemiste klienditeenindaja ja rattaentusiast Sven Luks on korduvalt Kõrvemaa rattavõistlustel osalenud ning aidanud mõnel aastal ka radu kokku panna. Seetõttu teab ta hästi, millised olud seal valitsevad. Ta usub, et Kõrvemaal saavad põnevuse kätte kõik need, kes kõrgeimate kohtade peale võistlevad, aga sõitu saavad nautida ka need, kes teevad maastikurattavõistlustel esimesi samme.

„Sportland Kõrvemaa Rattamaraton sobib suurepäraselt nendele, kes pelgavad nn raskemaid maratone, sest rada on natukene kergem ja leebem. Siia võib tulla ka see, kes muidu ei julge või kes tuleb täiesti esimest korda. Kõrvemaa on väga hea koht alustamiseks. Siin ei nõuta ülimat sportlikku vormi, vaid aktiivset ellusuhtumist, aga naudingu sõidust saad kätte,“ kinnitab Sven. „Muidugi on rajal ka mõningaid tõuse, sest päris ilma Kõrvemaal ei saa, aga üldiselt kulgevad rajad metsateedel, kus kõige raskemad tõusud ja laskumised ning väga tehniline osa on välja jäetud,“ lisab ta.

„Kõige ägedam Kõrvemaa radadel on siiski loodus. Nendel, kelle jaoks iga sekund ei ole nii oluline, tasub kindlasti silmad lahti hoida, vaadata raja kõrvale ning nautida loodust ja ümbrust,“ soovitab Sven. „Septembri lõpus hakkab metsa ja rabadesse juba uusi sügisvärve tulema ning usun, et rajal on ilusaid vaateid.“

Sportland Kõrvemaa Rattamaraton

Millega rattamaratonile tulles arvestada?

Maastikul sõitmiseks tuleb valida muidugi maastikuratas. Kui enne võistluspäeva on olnud väga vihmased ilmad, siis on rajal kindlasti märgi ja libedaid lõike ning seda peaks rehvide valikul arvestama.

Riietuda võiks kihiliselt ning vastavalt ilmale ja oma võimetele. „Mina ise olen alati gramm soojemalt riides, sest külmetamine on paha, aga pisut sooja pole hullu,“ leiab Sven. „Kui hakkab liiga palav, siis saab kasvõi midagi ära võtta. Kilejope võib ka näiteks stardis taskusse panna, juhuks kui rajal väsid ning tempo muutub aeglasemaks.“

Tempo tuleks samuti valida vastavalt oma kogemustele, võimetele ja vormile. „Alati, kui sa tunned, et on väga hea ja kerge, ära muretse see läheb mööda,“ naljatab Sven. „Raja teise poole võib julgelt kiiremini sõita kui esimese, aga alati on hea lõpetada pigem tundega, et ma oleksin jõudnud ühe kilomeetri veel sõita, kui nii, et juba 5 km enne lõppu tunned, et enam ei jaksa,“ arvab ta. „Ma ise katsun alati teha võimalikult hea stardi ning peale seda ei pane kellelegi pahaks, kui ta mööda sõidab. Üritan saavutada oma sõidurütmi, mis mulle liiga ei tee ning distantsi teises pooles, kui on hea emotsioon ja tunne sees, siis vajutada lõpuni.“

Sportland Kõrvemaa Rattamaraton

Tule kindlasti koos perega!

Sven kinnitab, et Sportland Kõrvemaa Rattamaraton on sobilik kogu perele. „See on väga hea koht, kus lühemale distantsile võibki minna perega koos ning nautida rattasõitu ja loodust. Ka need, kes muidu käivad kogu aeg võistlemas, võiks tulla Kõrvemaale, võtta lapsed kaasa ja minna lühemat sõitu sõitma. Ma olen ise samuti oma pojaga lühemal rajal käinud, spetsiaalselt selleks, et saaks koos sportlikult aega veeta. Tublimad 7-8-aastased saavad väga hästi 18 km rajal hakkama, sest seal ei ole tehniliselt lahendamatuid kohti,“ teab ta.

Sõltumata sellest, kas rajale minnakse koos perega või eraldi, siis perepäeva saab Kõrvemaal teha nii või naa, sest võimalusi on siin palju. Pärast rattasõitu on kõikidel lastel võimalik ronida madalseikluspargis. Samuti leidub siin vahvaid matkaradu, mis on jõukohased igas vanuses loodushuvilisele ning pakuvad silmailu igal aastaajal.

Tule kogu perega rattarajale või lihtsalt kaunist ja aktiivset sügispäeva veetma!

Sportland Kõrvemaa Rattamaratonile saab registreerida siin.

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: BlackHole Studio

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Sportland Eesti raamatupidaja Piret Põldmets: hindan kõige enam tunnet, et mind väärtustatakse

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus